معاون وزير بهداشت: بيماري آنفلوانزا كنترل شده است

  • PDF

معاون بهداشتي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: بيماري آنفلوانزا در كشور كنترل شده است و مشكل پارسال را در اين زمينه نداريم.

به گزارش وب دا، دكتر علي اكبر سياري روز در حاشيه مراسم قدرداني از برگزيدگان كشوري داوطلبان سلامت در مشهد طي گفت و گو با خبرنگاران افزود: با گسترش مراقبت هاي بهداشتي براي كنترل و پيشگيري از آنفلوانزا، ابتلا به اين بيماري در كشور طي سال جاري كاهش يافته است.

وي اظهار كرد: در سال جاري گزارشي از مرگ و مير ناشي از اين بيماري در كشور نداشته ايم.

وي گفت: با آموزش هاي ارائه شده بسياري از افراد در معرض خطر شامل سالمندان، كودكان، افراد دچار بيماري هاي مزمن قلبي و ريوي و تنفسي، بيماران دچار نقص سيستم ايمني، مادران باردار و كاركنان گروه پزشكي، واكسن آنفلوانزا دريافت كرده اند.

دکتر سياري با اشاره به نقش داوطلبان سلامت در پيشگيري از بيماريهاي مختلف افزود: هم اكنون ۲۰۰ هزار داوطلب سلامت در كشور فعاليت دارند كه بيش از ۹۰ درصد آنان را بانوان تشكيل مي دهند.

وي اظهار كرد: هر داوطلب سلامت ۴۰ خانوار را زير پوشش مراقبت هاي بهداشتي و برنامه هاي آگاهي بخشي در حوزه سلامت دارد.

 وي گفت: همگام با اجراي طرح تحول نظام سلامت، اعتبارات حوزه بهداشت حدود ۲ برابر شده به طوريكه اين اعتبارات ۹ درصد اعتبارات حوزه سلامت را شامل مي شود، درحالي كه درگذشته اين ميزان چهار درصد بود. همايش قدرداني از برگزيدگان كشوري داوطلبان سلامت با حضور بيش از ۲۷۰ داوطلب سلامت از مناطق مختلف كشور در مشهد برگزار شد.

نظرات   

# کنترل آنفلوانزامرادی 1395-10-22 11:21
در سال جاري گزارشي از مرگ و مير ناشي از اين بيماري در كشور نداشته ايم.
واقعا؟؟؟
چه اتفاق خوشایندی...
خداحفظ کنه مسئولان این کار رو
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.