فعالیت 200 هزار داوطلب سلامت در كشور

  • PDF

همایش کشوری گرامیداشت خدمات داوطلبان سلامت به میزبانی معاونت  بهداشت دانشگاه علوم  پزشکی مشهد با حضور مدیران ارشد وزارت بهداشت و ۲۷۰ نفر از مدیران، کارشناسان، مربیان و داوطلبان نمونه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به نقش محوری جلب مشارکت های مردمی و بین بخشی در نیل به سلامت جامعه و توسعه پایدار گفت: داوطلبان سلامت سابقه 26 ساله در ايران دارند؛ افرادي كه عاشقانه وقت خود را بدون اينكه انتظاري داشته باشند روي اين امر خير خواهانه مي گذارند. 

دکتر حمید رضا بهرامی خاطرنشان كرد: اكنون وزرات بهداشت از لشكري 200 هزار نفري از داوطلبان سلامت برخوردار شده و اين در حالي است كه پرسنل وزارت بهداشت 150 هزار نفر بيشتر نیستند و اين تعداد داوطلب سلامت نسبت به پرسنل، نشان دهنده اعتقاد مردم نسبت به اصولي است كه نظام طراحي كرده است .

وی تصریح نمود: در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۴ هزار و ۷۰۰ داوطلب سلامت در ۲۸۴ پایگاه سلامت و ۶۶۸ خانه بهداشت در راستای ترویج مفاهیم سلامت ، توسعه رفتارهای سالم، توانمند سازی و حساس سازی افراد جهت حفظ و ارتقاء سلامت خود، خانواده و جامعه تلاش می کنند.

نظرات   

# تشکرشهرستان قوچان 1395-10-22 11:03
با سلام
خداقوت به همه شما.
میخواستم تشکر کنم بابت این طرح.همین چند روز پیش از طرف مرکز بهداشت تماس داشتیم برای چکاب سلامت از مادرم.
ان شالله طرح ادامه داشته باشد برای سلامت جامعه
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.