کاهش شش و نیم درصدی آمار سزارین با اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در کشور

  • PDF

رییس اداره مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش شش و نیم درصدی آمار سزارین با اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در کشور خبر داد.

به گزارش وب دا، بابایی در حاشیه نشست کارشناسان سلامت مادران معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به میزبانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، گفت: برنامه ترویج زایمان طبیعی از سال 1393 به عنوان یکی از برنامه های تحول سلامت در کشور آغاز شده است.

وی افزود: براساس تحقیقات بعمل آمده در خصوص علل افزایش سزارین در کشور در سال های گذشته، محورهایی جهت اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در کشور پیش بینی و در حال اجراست.

رییس اداره مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به توانمندسازی مادران باردار با اجرای برگزاری کلاس های آموزشی آمادگی برای زایمان در بیمارستانها و مراکز خدمات جامع سلامت اشاره نمود و گفت: این کلاس ها به تعداد 8 جلسه و به صورت رایگان برای مادران باردار اجرا می شود.

بابایی توانمندسازی ارائه دهندگان خدمت شامل متخصصین زنان و مامایی شاغل در بخش های دولتی و خصوصی، راه اندازی مراکز مهارت آموزی ویژه زایمان طبیعی ویژه مراکز درمانی، بهینه سازی و توسعه فضای فیزیکی بلوک های زایمانی در تمامی بیمارستانهای دولتی، اجرای برنامه های فرهنگ سازی جهت ترویج زایمان طبیعی، انجام زایمان بی درد در بیمارستانها و اعتبار بخشی جهت بیمارستان هایی که همگام با سیاست های وزارت پیش می روند را از دیگر محورهای برنامه ترویج زایمان طبیعی برشمرد.

رییس اداره مامایی وزارت هماهنگی، همکاری و تعامل در حوزه بهداشت و درمان را لازمه اجرای مطلوب و مثمرثمر برنامه ترویج زایمان طبیعی خواند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار