ادغام خدمات پیشگیری و کنترل عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر در قالب خدمات نوین سلامت

  • PDF

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز برنامه های آموزشی، توجیهی برنامه ادغام خدمات پیشگیری و کنترل عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر در قالب خدمات نوین سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر حامد قضاوی در حاشیه سلسله کارگاه های آموزشی ادغام خدمات پیشگیری و کنترل عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر در قالب خدمات نوین سلامت برای گروه های سنی میانسال و سالمند که با حضور هسته های آموزشی شهرستان های تابعه دانشگاه در حال برگزاری است گفت : در راستای هدف کلی تعیین شده در سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر مبنی بر کاهش 25 درصد میزان مرگ زودرس ناشی از بیماریهای غیرواگیر شامل بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان ها و بیماری های تنفسی مزمن بسته خدمات نوین سلامت بازنگری و تدوین شده است.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت، ارائه خدمات تن سنجی، بررسی وضعیت تغذیه، فشار خون، بررسی وضعیت چربی های خون، دیابت، سرطان های کولون، پستان و سرویکس، سلامت روانی، سوء مصرف مواد و دارو، بررسی مصرف دخانیات، سلامت باروری، تحرک بدنی و ... را از خدماتی برشمرد که در این بسته خدمتی به آن پرداخته می شود.

دکتر قضاوی در ادامه افزود: پس از اتمام دوره های آموزشی و توجیهی و آموزش کلیه نیروهای محیطی ارائه دهنده خدمت، توسط هسته های آموزشی شهرستان ها و کسب آمادگی کامل مراکز، خدمات فوق در قالب بسته خدمت تدوین شده، به مراجعه کنندگان ارائه خواهد گردید.

گفتنی است کارگاه های آموزشی در سه دوره متناوب از تاریخ 25 دی ماه  لغایت چهارم بهمن جهت گروه های هدف و هسته های آموزشی شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا خواهد شد. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار