هفته ملی سلامت مردان با شعار " آیا در مسابقه سلامت برنده اید؟!" برگزار می شود

  • PDF

هفته اول اسفند به عنوان هفته ملی سلامت مردان ایران با هدف حساس سازی مردان نسبت به سلامت خود و افزایش دسترسی آنان به اطلاعات سلامتی برگزار می شود.

به گزارش وب دا، با توجه به اهمیت همه جانبه سلامت مردان شعار سال جاری " آیا در مسابقه سلامت برنده اید؟!" تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، یک شنبه اول اسفند ماه با عنوان " شیوه زندگی سالم نامگذاری شده است و موضوعات محوری این روز تغذیه سالم،فعالیت بدنی مناسب و  پرهیز از مصرف دخانیات و الکل و اعتیاد است.

دوشنبه دوم اسفند ماه به عنوان " پیشگیری از حوادث ترافیکی نام گذاری و موضوعات محوری این روز نیز شامل " مرگ و میر ، صدمات و معلولیتها ی جسمی و عوارض روانی ناشی از حوادث ترافیکی، آثار زیانبار اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی حوادث ترافیکی ، ارتقای فرهنگ رانندگی و اصلاح رفتار رانندگی، پرهیز از رفتارهای پرخطر، ماجراجویانه و غرورآمیز در رانندگی و رعایت نکات ایمنی در رانندگی می باشد.

سه شنبه سوم اسفند نیز " ارتقای سلامت روانی " نام گذاری شده و پیشگیری از استرس های شغلی، افسردگی و اضطراب در مردان، ارتقای مهارتهای زندگی و روابط بین فردی در خانواده موضوعات محوری این روز است.

روز چهارم این هفته به نام " پیشگیری از حوادث قلبی و عروقی و عوامل خطر آن"  است و موضوعات محوری این روز شامل " پیشگیری از سکته قلبی، پیشگیری از سکته مغزی، پیشگیری از فشارخون بالا، دیابت و دیس لیپیدمی و مراقبتهای دوره ای و خطر سنجی حوادث قلبی عروقی خواهد بود.

روز پنجم این هفته پنج شنبه ۶ اسفند ماه "ارتقای سلامت باروری مردان" نام گذاری شده است و موضوعات محوری آن شامل " مشکلات زناشویی، عفونت های آمیزشی و ایدز، علل مردانه ناباروری و اجتناب از رفتارهای پرخطر و ناسالم می باشد.

روز ششم هفته ملی سلامت مردان "سلامت مردان و خانواده" است و سلامت مردان و افزایش کیفیت زندگی خانواده، روابط بین فردی در خانواده ، نقش پدران در فرزند پروری و پای بندی به خانواده" موضوعات محوری این روز است.

 "پیشگیری از حوادث شغلی" عنوان روز هفتم هفته ملی سلامت مردان است و موضوعات محوری این روز نیز شامل " پیشگیری از صدمات ناشی از حوادث محیط کار و ارتقای ایمنی محیط کار است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار