افتتاح مرکز پایش اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

با حضور معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مرکز پایش اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از دانشگاههای پیشرو در اجرای طرح تحول سلامت کشور  به شمار می رودگفت: معاونت بهداشت این دانشگاه با طراحی و اجرای سامانه یکپارچه نظام اطلاعات سلامت (سینا) ، اطلاعات مهمی همچون اطلاعات جمعیتی، گروههای سنی، جمعیت خدمت گیرنده، بسته های خدمت و ... را در خود جای می دهد.

دکتر علی اکیر سیاری گفت : پرونده الکترونیک سلامت ابزاری ارزنده جهت رصد سلامت جمعیت تحت پوشش بوده و می تواند کمک حائز اهمیتی به اجرا و پایش برنامه های جدید وزارت مانند برنامه کنترل بیماریهای غیر واگیر داشته باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت کنترل بیماریهای غیرواگیر اظهار داشت : عمده سلامت مردم وابسته بر سه عامل خطر شامل بیماریهای واگیر، غیرواگیر و آسیب های اجتماعی می باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اقدامات معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در ارائه خدمات به جمعیت آسیب پذیر حاشیه شهر ، به عنوان اولین دانشگاه پیشرو در خور توجه دانست.

وی افزود : در حال حاضر باچهار عامل خطر رفتاری و چهار عامل خطر بیولوژیک مواجه هستیم که منجر به چهار بیماری غیرواگیر شامل بیماریهای قلبی و عروقی، سرطان ها، دیابت و بیماریهای مزمن تنفسی شده که سلامت مردم را تهدید می کندو از مهمترین علل مرگ نابهنگام افراد می باشد.

دکتر سیاری در ادامه ضمن تبریک به مردم و مسئولین استان خراسان رضوی به جهت استقرار سامانه پرونده الکترونیک سلامت در این استان گفت : در این سامانه با تحت پوشش قرار دادن جمعیتی قابل توجه، خدمات قابل قبولی به افراد تحت پوشش ارائه می گردد.

وی اظهار امیداروی کرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد همانطور که در ارائه خدمات سلامتی به حاشیه نشینان کلان شهرمشهد موفق بوده است بتواند در بحث بیماریهای غیرواگیر به ویژه در برنامه میانسالان وسلامت  ایرانیان نیز پیشرو بوده و بتوانیم با وجود مدیران و کارشناسان علاقمند در حوزه بهداشت شاهد ارتقا سلامت مردم این استان و پیشیگری از بیماریهای غیرواگیر و کاهش مرگ نابهنگام مردم باشیم.

سامانه پرونده الکترونیک سلامت (سینا) که توسط کارشناسان متخصص و علاقه مند معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت بومی طراحی شده و در حال اجراست، در سطح یک هزار و 381 واحد بهداشتی درمانی تحت پوشش دانشگاه استقرار یافته و کارکنان حوزه بهداشت به جمعیتی بالغ بر 4 میلیون و 830 هزار نفر خدمات ارائه می دهند.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این برنامه به اینجا مراجعه کنند. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار