برگزاری چهارمین اجلاس معاونین بهداشت دانشگاههای کشور در مشهد

  • PDF

اجلاس معاونین بهداشت دانشگاههای علوم پزشکی کشور به میزبانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هدف از برگزاری این اجلاس را رصد اجرا و تحقق برنامه ها در سالجاری و بیان برنامه ها و اولویت های سال آینده عنوان نمود.

دکتر علی اکبر سیاری ضمن اشاره به 15 برنامه ملی و 10 پروژه  پشتیبان حوزه بهداشت گفت:دسترسی مردم به خدمات سلامت در جمعیت شهری یکی از مهمترین این برنامه ها به شمار می رود.

وی گفت: برای رسیدن به این مهم، نظام ارائه خدمات سلامت در حوزه بهداشت باز بینی شد و با جذب و جایگزینی مراقبین سلامت، کارشناسان تغذیه و روانشناس بالینی در مراکز خدمات جامع سلامت در شهرها، خدمات فعال سلامت ارائه می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اجرای برنامه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر، توسعه واحدهای بهداشتی، پیگیری موضوع آسیب های اجتماعی به ویژه اچ آی وی / ایدز، اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند لغایت 15 فروردین ماه سال 96 و پیگیری پرونده الکترونیک سلامت را از اولویت ها و برنامه های مورد نظر اجلاس معاونین بهداشت برشمرد.

دکتر سیاری در ادامه با اشاره به اینکه 76 درصد علت مرگ و میر در کشور مربوط به بیماریهای غیرواگیر است گفت: با کنترل عوامل خطر رفتاری شامل تغذیه نامناسب، مصرف دخانیات، مصرف الکل و کم تحرکی همچنین کنترل عوامل بیولوژیک شامل بالابودن قندخون، چربی خون، فشار خون و اضافه وزن و چاقی می توان به کنترل بیماری های غیرواگیر دست یافت.

گفتنی است اجلاس معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی مشهد به مدت 3 روز با حضور معاون بهداشت وزارت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران کل دفاتر معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هتل همای مشهد از روز جمعه 29 بهمن آغاز شده و تا اول اسفند ادامه دارد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار