برنامه سفیران سلامت یکی از مهمترین برنامه های دفتر آموزش و ارتقاء سلامت

  • PDF

سرپرست دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه سفیران سلامت به عنوان یکی از برنامه های مهم دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت نام برد.

به گزارش وب دا، دکتر شهرام رفیعی فر گفت: با اجرای برنامه سفیران سلامت شامل سفیران خانواده، دانش آموز و دانشجو سه میلیون سفیر سلامت با حوزه بهداشت وزارت همکاری می کنند.

دکتر رفیعی فر اظهار داشت: سفیران سلامت افرادی هستند که حوزه سلامت را به طور مستقیم با خانواده مرتبط می کنند به طوری که ضمن ارتقاء سواد سلامت آنها،بتوان قبل از بروز مشکل و درد، مداخلات لازم را انجام داد.

وی خاطر نشان کرد در این برنامه با افزایش سواد سلامت سفیران به ارتقاء آگاهی و سلامت جامعه دست خواهیم یافت.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت در ادامه ضمن تاکید بر نقش اطلاع رسانی های عمومی، اجرای برنامه ملی خود مراقبتی به عنوان پنجمین برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت را بسیار مثمر ثمر خواند.

دکتر رفیعی فر، اجری کمپین های چهارشنبه سوری ایمن، مهار همه گیری اچ آی وی / ایدز، 1، 2، 3 غذای سالم، لبخند زیبا، غلبه بر دیابت، اهدای خون، ازدواج مناسب، سالم و پایدار، رمضان 95 ، قلیان ها را گلدان کنیم، 1000 روز طلایی ( شیرمادر- مهر مادر)، ایمن برانید، نمایشگاه پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیت، جشنواره فیلم سلامت، مستند خیرین سلامت، تهیه سریال پریا با تاکید بر آموزش راههای پیشگیری از اچ آی وی/ ایدز و تهیه انیمیشن سالم و ناسالم را از فعالیتهای آموزش دفتر آموزشی و ارتقاء سلامت وزارت برشمرد.

وی در ادامه از اجرای پویش ملی خطر سنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان در هفته سلامت سال آینده خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا در هفته سلامت سال 96 آگاهی سازی عمومی برای برنامه خطر سنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان را اجرا نماییم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار