مردان نسبت به زنان توجه کمتری به سلامت خود دارند

  • PDF

مدیر کل سلامت جمعیت، خانواده ومدارس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مقایسه شاخصهای سلامتی مردان و زنان نشان دهنده آن است که مردان توجه کمتری به خود مراقبتی و سلامت دارند.

دکتر محمد اسماعیل مطلق  در گفتگو با وب دادر مشهد، با اشاره به اینکه یکم الی هفتم اسفند هفته سلامت مردان نامگذاری شده است اظهار داشت: در حال حاضر وقوع حوادث ترافیکی در مردان 5 برابر، اعتیاد 10 برابر و سقوط 3 برابر زنان است و این در حالی است امید به زندگی در مردان 72/8 و در زنان 74 سال است .

وی با اشاره به تحقیقات انجام شده در زمینه سلامت مردان گفت : حوادث ناشی از نیروهای مکانیکی، قتل، خشونت، بیماریهای مزمن انسدادی ریه ، بیماریهای قلبی، خودکشی، سوختگی، بیماریهای روانی، ایدز و ابتلاء به HIV در مردان بیشتر از زنان است.

وی خاطر نشان کرد: ابتلا مردان به بیماریهای غیر واگیر شامل چاقی مفرط، مصرف دخانیات ، کلسترول بالا و دیابت همچنان در مردان تظاهر بیشتری نسبت به زنان دارد .

مدیر کل سلامت جمعیت، خانواده ومدارس وزارت، برنامه های هفته سلامت مردان را در هفت محور شیوه زندگی سالم، پیشگیری از حوادث ترافیکی، ارتقاء سلامت روانی، پیشگیری از حوادث قلبی و عروقی وعوامل خطر آن، ارتقاء سلامت باروری مردان، سلامت مردان و خانواده و پیشگیری از حوادث شغلی عنوان کرد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.