اجرای 112 پروژه بهداشتی و خدماتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

در سال جاری کار ساخت 112 پروژه بهداشتی و خدماتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه  علوم پزشکی مشهد آغاز شده است.

به گزارش وب دا، مدیر توسعه شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ای که ابتدای امسال میان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد منعقد شد اجرای 405 پروژه بهداشتی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه به تصویب رسید که تا کنون کار ساخت 112پروژه از این تعداد با حمایت رییس دانشگاه، و حمایت های مشترک معاونت توسعه مدیریت و منابع و معاونت بهداشتی عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

دکتر درخشان با بیان اینکه بر اساس این تفاهم نامه 50 درصد هزینه ها از سوی وزارت بهداشت تامین می شود و تامین زمین و مقدمات اجرای پروژه بر عهده دانشگاه  علوم پزشکی مشهد است اظهار داشت: در این مسیر خیران سلامت، شهرداری ها، آستان قدس رضوی و سازمان مسکن و شهرسازی نقش موثری در تحقق اهداف سلامت و توسعه خدمات بهداشتی و زیر ساختی خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: از این تعداد 28 پروژه در قالب 15 پروژه مرکز خدمات جامع سلامت، 11 خانه بهداشت، ستاد و واحد آزمایشگاهی ، تا کنون به بهره برداری رسیده است.

مدیر توسعه شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر پروژه هایی که هنوز اجرای آن آغاز نشده است مربوط به شهر مشهد است اظهار داشت: چالش مهم در شهر مقدس مشهد مسئله تامین زمین مورد نیاز است که برای رفع آن تا کنون رایزنی با شهرداری و آستان مقدس رضوی انجام شده که قول های مساعدی نیز دریافت شده است.

 مدیر توسعه شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: تا کنون زمین مورد نیاز 15 پروژه تامین شده است و کار اجرایی این طرح ها به زودی آغاز خواهد شد.

دکتر درخشان با اشاره به اینکه نبود زیر ساخت های بهداشتی مناسب، فضای استیجاری و یا فرسوده یکی از مشکلات حوزه بهداشت بود و این امر موجب می شد که نتوان خدمات مناسب و در خور شان مردم ارائه داد اظهار داشت: اجرای این طرح ها و همکاری سایر سازمان ها و خیران سلامت گام موثری در ارتقاء خدمات سلامت و بهداشت و توسعه زیر ساخت های بهداشتی محسوب می شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر این تا پایان امسال عملیات اجرایی 11 مرکز جامع خدمات سلامت که با هزینه 85 میلیارد ریال و در فضای هر یک 525 متر مربع ساخته شده است به بهره برداری خواهد رسید.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار