انعقاد تفاهم نامه میان دانشگاه و آموزش و پرورش استان در زمینه خود مراقبتی

  • PDF

در راستای تقویت اجرای برنامه خود مراقبتی در مدارس، تفاهم نامه ای میان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی منعقد گردید.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد هدف از انعقاد این تفاهم نامه را حفظ و ارتقاء سلامت دانش آموزان، اولیاء و کارکنان مدارس از طریق توانمندسازی آنان در زمینه خود مراقبتی عنوان نمود.

دکتر حمید رضا بهرامی با تاکید بر اینکه دانش آموزان سرمایه ها و آینده سازان ایران اسلامی هستند گفت: به منظور حفظ و ارتقاء سلامت دانش آموزان، اجرای برنامه های خود مراقبتی ضروری است و مدارس می توانند با اجرای برنامه های آموزشی، افزایش سواد سلامت دانش آموزان، ایجاد محیط سالم و بهداشتی و استفاده از گروه همسالان در اجرای برنامه های خود مراقبتی سهیم باشند.

معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی مشهد آموزش حداقل 16 هزار سفیر سلامت دانش آموزی به مدت 16 ساعت با استفاده از کتاب راهنمای خود مراقبتی ، برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت برای 5 هزار نفر از مربیان، معلمان و مدیران و کارکنان آموزش و پرورش به مدت 16 ساعت بر اساس کتاب راهنمای جامع خود مراقبتی در مدارس و آموزش 94 هزار نفر از والدین به میزان 2 ساعت مطابق کتاب خود مراقبتی و ناخوشیهای جزئی توسط مدرسان اجرایی را، رئوس برنامه های مورد نظر اين تفاهم نامه برشمرد.

شایان ذکر است: در این برنامه دانش آموزان سفیر سلامت موظف هستند موارد بهداشتی و تخصصی را که توسط مجریان طرح به آنها آموزش داده شده به ساير دانش آموزان انتقال دهد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار