اجرای برنامه خود مراقبتی در مدارس در راستای پنجمین برنامه تحول سلامت

  • PDF

رئیس گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکي مشهد از اجراي برنامه ملي ترويج و توسعه خود مراقبتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا،دکتر مجید جعفری نژاد گفت: برنامه های خود مراقبتی در مدارس توسط گروه آموزش و ارتقاء سلامت و مدیریت سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در راستای برنامه ملي ترويج و توسعه خود مراقبتي، پنجمین برنامه از 15 برنامه ملي تحول بهداشت اجرا می گردد.

رئیس گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در راستای اجرایی نمودن برنامه خودمراقبتی در مدارس، ضمن برگزاری نشست تخصصی با حضور مدیران و کارشناسان دو سازمان، قراردادی میان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی منعقد گردید.

دکتر جعفری نژاد اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه، برنامه خود مراقبتی در مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه دوم اجرا می شود.

وی افزود: در همین راستا ، 217 میلیون تومان از اعتبارات برنامه خود مراقبتی طی 4 مرحله جهت اجرای برنامه در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

رئیس گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: آموزش 8 هزار سفیر سلامت دانش آموزی، آموزش 110 هزار نفر از والدین دانش آموزان با توجه به کتاب خودمراقبتی در ناخوشیهای جزئی و آموزش 5 هزار نفر از معلمین و مربیان آموزش و پرورش براساس کتاب راهنمای جامع آموزش سلامت در مدارس از مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.