ارتقاء کیفیت خدمات، هدف اصلی معاونت بهداشت در سال 96

  • PDF

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد هدف اصلی معاونت بهداشت در سال 96 را ارتقاء کیفیت خدمات عنوان نمود.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی در گردهمایی مدیران و معاونین بهداشت شبکه های بهداشت و درمان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، ضمن تاکید بر اهمیت پرونده سلامت اظهار داشت: با کار بر روی کیفیت پرونده الکترونیک سلامت و استفاده بهینه از شاخصهای کمی و کیفی این سامانه میتوان با  اعمال مداخلات به موقع کیفیت خدمات سلامتی را ارتقاء بخشید.

دکتر بهرامی با اشاره به اینکه پرونده الکترونیک سلامت در حال رسیدن به نقطه مطلوب  است خاطر نشان کرد:  پرونده الکترونیک سلامت ابزاری ارزشمند در جهت ارزشیابی شفاف مدیران از حوزه تحت پوشش به شمار می رود.

وی گفت: این سامانه با داشتن 4 هزار و 800 قلم آماری،موقعیت ممتازی را برای رصد فعالیتها فراهم آورده است.

معاون بهداشت دانشگاه ارزشیابی و راستی آزمایی را از برنامه های مهم در دست اجرای پرونده الکترونیک سلامت برشمرد.

دکتر بهرامی در ادامه ضمن اشاره به برنامه های زیر ساختی که از ابتدای سال 93 در راستای برنامه های تحول سلامت در حوزه بهداشت انجام شده است، گفت: معاونت بهداشت دانشگاه با احداث 41 مرکز و 111 پایگاه خدمات جامع سلامت و جذب یک هزار و 160 نیروی انسانی در اجرای برنامه تحول سلامت گامی بزرگ در ارتقاء سلامت جمعیت تحت پوشش دانشگاه برداشته است.

معاون بهداشت دانشگاه افزود: اجرای 405 پروژه بهداشتی در حوزه معاونت بهداشت در دستور کار است که عملیات اجرایی 223 پروژه از این تعداد شروع شده است.

وی از مدیران و معاونین بهداشت شبکه های بهداشت و درمان خواست تا با برنامه ریزیهای اصولی تمام تلاش خود را جهت تکمیل ساخت و ساز پروژه ها انجام دهند.

دکتر بهرامی در ادامه با تاکید بر اجرای کامل برنامه سلامت نوروزی و اهمیت حفظ سلامت همشهریان، مسافرین و زائرین علی ابن موسی الرضا(ع) در ایام تعطیلات نوروزی و نظارت کامل بر اماکن عمومی، همچنین اماکن تهیه وتوزیع مواد غذایی گفت: خدمات حوزه بهداشت و پیشگیری دارای نتایجی دیر بازده است.

 وی اظهار امیدواری کرد: با تلاشی که در حوزه بهداشت در سالهای اخیر شده است شاهد ارتقاء امید به زندگی در 5 تا 10 سال آینده باشیم.

شیوه های پایش و ارزشیابی، آشنایی با پرونده الکترونیک سلامت سینا و نحوه گزارش گیری، گزارش عملکرد سال 95 و بیان اهداف و انتظارات کلیه گروه ها و واحدهای تخصصی معاونت بهداشت از موضوعاتی بود که در این گردهمایی به آن پرداخته شد.

گفتنی است گردهمایی مدیران و معاونین بهداشت شبکه های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور معاون بهداشت دانشگاه، معاون فنی، معاون اجرایی ومدیران گروههای تخصصی ستاد معاونت بهداشت با هدف بررسی عملکرد سال جاری و تبیین اهداف سال آینده این حوزه در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشت برگزار گردید.

در پایان این گردهمایی از مرکز بهداشت شماره 2 مشهد، مرکز بهداشت شماره یک مشهد و شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر که براساس ارزیابی عملکرد فنی و پشتیبانی به عنوان تلاشگر نمونه عرصه سلامت، حائز رتبه اول تا سوم شده بودند تقدیر به عمل آمد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار