آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای استقبال از زائران و مسافران نوروزی

  • PDF

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کنار ارائه خدمات به ساکنان مناطق روستایی و شهری زیر پوشش، توفیق خدمات رسانی به زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را نیز دارد.

به گزارش وب دا، در آستانه تعطیلات پایان سال و نوروزی، تمامی واحدهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ارائه خدمات مناسب و در خور شان زائران و مجاوران در آمادگی کامل هستند.

امسال نیز همانند سال گذشته، خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب کمیته بهداشت، درمان و محیط زیست ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی ارائه مي شود.

آمادگی تمامی مراکز بیمارستانی و پیش بیمارستانی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات مناسب به زائران و مجاوران تمامی مراکز اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی به طور 100 درصد فعال و ارائه خدمت خواهند داشت و بر اساس برنامه ریزی حداقل 25 درصد از ظرفیت بیمارستانهای خصوصی نیز در این ایام فعال هستند.

دکتر مصطفی مهرابی بهار تصریح کرد: همچنین 71 پایگاه شهری و 97 پایگاه جاده ای با همکاری دانشکده ها و دانشگاههای مشهد، تربت حیدریه، سبزوار، گناباد و نیشابور با یک هزار نیرو، 180دستگاه آمبولانس و امکانات مورد نیاز آماده ارائه خدمات هستند.

فعال بودن 144 مرکز بهداشتی درمانی در سطح استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد :‌در حوزه بهداشتی نیز علاوه بر فعالیت مرکز بهداشت استان، مراکز بهداشتی درمانی در سطح استان خدمات ارائه خواهند داد .

دکتر مهرابی بهار تصریح کرد: ‌فعالیت مستمر آزمایشگاه آب، فعالیت آزمایشگاه تشخیص مزدوجین، انجام آزمایش های هایپوتیروئيدی، انجام مراقبتهای مادر و کودک، فعالیت مراکز مراقبت حیوان گزیدگی، مراکز کرایوتراپی و فعالیت5 پایگاه مراقبت مرزی از دیگر تمهیداتی است که در حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: ‌همچنین طرح بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط در قالب تیم های بازرسی و نیروهای فنی و غیر فنی از ابتدای اسفند در شهرهای زیر پوشش دانشگاه آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

فعالیت تمامی داروخانه های شبانه روزی استان در تعطیلات نوروزی

دکتر مهرابی بهار تصریح کرد: در حوزه معاونت غذا و دارو نیز تمامی داروخانه های شبانه روزی در مشهد فعال و همچنین بر اساس برنامه ریزی های انجام شده  داروخانه های اطراف حرم مطهر رضوی نیز فعال خواهند بود.

وی افزود: ‌ذخیره سازی داروها نیز در مراکز درمانی و داروخانه ها صورت گرفته و مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه نیز با شماره1490 در داروخانه22 بهمن فعال خواهد بود.

اجرای طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع مواد خوراکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به تولید گسترده محصولات پر مصرف ایام نوروزگفت: با توجه به فرآوري و توليد محصولات پر مصرف ايام نوروز مانند آجيل،خشکبار،شکلات و شيريني در اسفند ماه و افزايش فعاليت واحدهاي غيرمجاز و زيرزميني در اين ماه، طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع اين محصولات در دستور کار مديريت نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي معاونت غذا و دارو قرار گرفت.

دکتر مهرابی بهار خاطر نشان کرد: در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان،زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی که در اين ايام به شهر مشهد عزیمت میکنند، این طرح نظارتی با تأکيد بر فرآيند توليد اين محصولات از اول اسفند ماه سال جاری آغاز و تا نيمه فروردين 1396 ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: تيم هاي بازرسي مدیریت نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو در سه شيفت کاري و در بازه های زماني تعيين شده از مراکز توليد و توزيع مواد غذايي بازديد فني و بهداشتي به عمل آورده و اقدامات قانوني در خصوص واحدهاي متخلف و غيرمجاز انجام خواهد پذیرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.