تاکید رییس دانشگاه برای ارائه خدمات بهداشتی مناسب به زائران و مجاوران

  • PDF

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه جانشین و دبیر کمیته بهداشت و محیط زیست خدمات سفر استان از مرکز خدمات جامع سلامت سیلو بازدید کرد.

به گزارش وب دا؛ صبح امروز دکتر مصطفی مهرابی بهار به همراه دکتر سید مرتضی احتشام فر از مرکز بهداشت سیلوی مشهد بازدید و آخرین هماهنگی ها را جهت ارائه خدمات بهداشتی مناسب به مجاوران و زائران شهر مشهد در این مرکز انجام دادند.

در ابتدای این بازدید که از بخش آزمایشگاه انجام گرفت، شیدا شاپوری کارشناس آزمایشگاه مرکز خدمات جمعی سلامت سیلو در توضیح خدمات در حال ارائه در این بخش، گفت: در این آزمایشگاه آزمایش های مربوط به ازدواج و زنان باردار صورت می گیرد؛ که در مجموع شامل کم خونی، عدم اعتیاد، هپاتیت، عفونت های ادراری قند و چربی خون می باشد.

وی ابراز داشت: گاه در برخی از روزهای عادی تعداد 50 مراجعه کننده مربوط به آزمایش های ازدواج به آزمایشگاه مراجعه می کنند و تست های بارداری از طریق ادرار برای مراجعین انجام می شود.

وی ادامه داد: در صورت شناسایی مادران باردار مبتلا به کم خونی، با مادر تماس و علت کم خونی را جویا می شویم و در صورت لزوم، به تکرار تست کم خونی خواهیم پرداخت که در صورت استمرار مشکل، بیمار به پزشک مرکز معرفی می شود.

شاپوری تصریح کرد: در ایام نوروز جهت ارائه هر چه بهتر خدمات آزمایشگاهی دو نفر در آزمایشگاه مستقر هستند؛ که این تعداد در ایام غیر تعطیل با توجه به حجم بالای مراجعین به پنج نفر افزایش پیدا می کند.

در ادامه این بازدید مرتضی ابراهیمی؛ کارشناس مسئول توسعه شبکه مرکز بهدشت شماره سه مشهد، گفت: مرکز خدمات جمعی سلامت سیلو تلاش دارد تا در ایام تعصیلات نوروزی جهت ارائه خدمات مورد نیاز مردم اکثر واحدهای بهداشت سلامت خانواده خود را فعال نگاه دارد.

وی ارائه خدمات واکسیناسیون، نمونه گیری و حضور پزشک و فعال بودن آزمایشگاه در ایام تعطیلات نوروز را جهت ارائه خدمات درمانی مناسب به بیماران مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: در این مرکز در طول روز در ایام عید نوروز بالغ بر 80 نفر مراجعه کننده وجود دارد؛ که بیشترین مراجعه کنندگان زوج های جوان هستند.

کارشناس مسئول توسعه شبکه مرکز بهدشت شماره سه مشهد تعداد مراجعان مرکز بهداشت سیلو را در طول سال بالغ بر 13 هزار نفر عنوان کرد و اظهار داشت: فعال نگاه داشتن واحدهای مرکز در ایام تعطیل برای ما بسیار مهم است که بر این اساس تلاش شده نیروهای مرکز فعالانه در خصوص مادران پرخطر، نمونه گیری هایپوتیروئید، واکسیناسیون و آزمایشات فعال باشند.

ابراهیمی به طرح توسعه ای مرکز خدمات جمعی سلامت سیلو اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس برنامه تحول نظام سلامت 17 پروژه در سه مرکز بهداشت شماره سه در دست اقدام است؛ که طرح توسعه ای این مرکز نیز یکی از این پروژه ها می باشد.

وی تصریح کرد: امیدواریم این طرح با تجدید بنا در 507 متر و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان در کمتر از شش ماه آینده در اختیار مردم قرار بگیرد.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این بازدید به اینجا مراجعه کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.