ضرورت رعایت نکات تغذیه ای در دید و بازدید های نورزی

  • PDF

همزمان با ایام نوروز و شروع مراسم دید و بازدید سال نو، برای حفظ سلامت و جلوگیری از بروز اضافه وزن و همچنین ابتلا به بیماری ها رعایت نکات مهم تغذیه ای ضروری به نظر می رسد.

به گزارش وب دا، رئیس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تغذیه ناسالم برخلاف تصور بسیاری افراد در نوروز فقط به مصرف تنقلات متنوع شیرین و شور معطوف نمی‌شود، بلکه وعده‌های اصلی غذایی از چارچوب معمول خود چه از نظر نوع و حجم غذا و چه زمان‌بندی مناسب برای صرف هر وعده غذای اصلی، خارج می‌شود.

دکتر زهرا اباصلتی اظهار داشت: در تعطیلات نوروز، تحرک و فعالیت جسمی به طور محسوس کاهش می‌یابد و بیشتر وقت افراد، به دید و بازدید و شرکت در مهمانی یا مسافرت سپری می‌شود.

وی افزود: کمبود تحرک، بخصوص اگر با پرخوری یا بدخوری همراه باشد، می‌تواند اختلالات زیادی ایجاد کند. این اختلالات برای سالمندان، افراد با چربی و فشار خون بالا، افراد دارای اضافه وزن و کسانی که مبتلا به عوارض قلبی ـ عروقی هستند، زیان‌آورتر و خطرناک‌تر است.

رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از خانواده ها خواست از مصرف زیاد شیرینی و شکلات در میهمانی ها پرهیز نموده و هنگام صرف چای بجای قند و شکلات از کشمش، توت خشک و یا خرما در حد کم استفاده نمایند.

دکتر زهرا اباصلتی خاطر نشان کرد: به منظور پیشگیری از اضافه وزن و چاقی در دید و بازدید های نوروزی افراد می توانند به جای مصرف شیرینی و شکلات از میوه استفاده نمایند.

وي گفت: میوه ها علاوه بر دارا بودن ویتامین ها و املاح معدنی که برای حفظ سلامت بدن لازمند، حاوی ترکیباتی بنام آنتی اکسیدان هستند که نقش آنها در پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر از جمله دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی و سرطان ها شناخته شده است.

دکتر اباصلتی ضمن اشاره به اینکه انواع مغزها و تخمه ها حاوی مقادیر زیادی چربی هستند گفت: هر 100 گرم آجیل حاوی 500 تا 600 کالری انرژی است.

وی همچنین توصیه نمود از انواع آجیل های بدون نمک و یا کم نمک استفاده شود چرا که آجیل های شور با داشتن مقادیر زیاد نمک زمینه را برای فشار خون بالا فراهم می کنند.

رئیس گروه بهبود تغذیه دانشگاه در ادامه افزود: در میهمانی های نوروزی در وعده نهار و شام برای جلوگیری از دریافت زیاد کالری که با مصرف غذاهای چرب و سرخ شده وارد بدن می شود، افراد باید سعی کنند نیمی از بشقاب خود را با سالاد و سبزی پرکرده و از حجم غذای مصرفی بکاهند چرا که مصرف سالاد و سبزی بدلیل داشتن فیبر، جذب چربی ها و مواد قندی را کاهش داده و بدین ترتیب از اضافه وزن جلوگیری می کند.

وی همچنین از خانواده ها خواست از نوشیدن نوشابه حتی انواع کم کالری آن و همچنین آبمیوه های صنعتی که حاوی قند زیادی هستند خودداری نموده و از آب ساده ویا دوغ های کم نمک و بدون گاز استفاده نمایند.

دکتر زهرا اباصلتی در ادامه با اشاره به حجم بالای سفر در ایام نوروز از مردم خواست در ایام سفر تا حد امکان غذا را شخصا آماده کرده و از مصرف مواد غذایی در رستوران و غذاخوری‌های نامطمئن و یا خرید مواد غذایی از دستفروشان خودداری کنند.

وی افزود: غذایی که از بین راه تهیه می شود نباید آبکی باشد، غذاهای آبکی مثل انواع خورش ها ، سریعتر فاسد می شوند چون میکربها وباکتریها در فضای مایع ، محیط مناسبتری برای رشد وتکتیر دارند. 
دکتر اباصلتی غذاهای خشک همراه با سبزي  تازه که خوب شسته شده اند را غذای مناسبی برای سفر ذکر کرد و خاطر نشان کرد در صورت صرف غذا در رستوران حتما همراه با غذایی که میل می کنید ، از ماست کم چرب وپاستوریزه ، لیمو ترش ویا آبلیمو استفاده کنید چون با مصرف این دسته مواد ، دستگاه گوارش اسیدی می شود و در نتیجه، از رشد وتکثیر میکروبها دردستگاه گوارش و مسمومیت غذایی جلوگیری می شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.