بازدید از 48 هزار مرکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در خراسان رضوی

  • PDF

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بازدید  48 هزار و 800 مرکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در شهرستانهای زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی خبر داد و گفت: در این ارتباط تاکنون یک هزار و 313 پرونده متخلف به دادگاه معرفی شده و 178 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در خراسان رضوی تعطیل شده اند. 

به گزارش وب دا، علی حسنی افزود: : این بازرسی ها توسط بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی این دانشگاه از اول اسفند گذشته تا دوم فروردین ماه صورت گرفته است. 
وی بیان کرد: در این مدت 56 تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در چارچوب اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی کشف و معدوم شده است.    
وی نمونه برداری از یک هزار و 158 مورد مواد غذایی، هزار و 766 آزمایش میکروبی آب شرب و استخر و انجام 19 هزار و 460 کلرسنجی آب را از دیگر فعالیتهای گروههای طرح بسیج سلامت نوروزی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد. 
مهندس حسنی تعداد گروههای فعال در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را 124 تیم با 331 بازرس و ناظر ذکر و بیان کرد: هم اکنون 138 هزار مرکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی فعال هستند. 
اجرای "طرح بسیج سلامت نوروزی" همزمان با سراسر کشور از اول اسفند 95 در مراکز بهداشتی درمانی مشهد و دیگر شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شده و تا 15 فروردین جاری ادامه دارد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار