مراکز بهداشتی و درمانی طرقبه شاندیز به صورت شبانه روزی فعال است

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه و شاندیز، گفت: واحدهای زیر پوشش این شبکه خدمات خود را در ایام عید نوروز به صورت شبانه روزی در سطح  پزشک، ماما و پرستار ارائه می دهد.

به گزارش وب دا؛ دکتر صحی زاده در خصوص خدمات مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان طرقبه و شاندیز در ایام تعطیلات عید نوروز تصریح کرد: شهرستان طرقبه و شاندیز در حدود 70 هزار نفر جمعیت دارد و سالانه نیمی از زائران، مسافر و مجاور که به شهر مشهد مقدس سفر می کنند به این شهرستان مسافرت و از تفرج گاه های این مکان تفریحی استفاده لازم را می برند.

وی تاکید کرد: ستاد تسهیلات سفر شهرستان در طرح بسیج سلامت نوروزی تلاش در ارائه خدمات مناسب به زائران و مجاوران دارد و به همین منظور چهار پایگاه اورژانس جاده ای و بین جاده ای در مسیر مستقر و تلاش دارد در تمام  مدت خدمات سفر به زائران و مجاوران ارائه دهد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه و شاندیز خاطر نشان کرد: واحد نظارت بر مواد غذایی؛ تمامی کارخانه های تولید مواد غذایی را تحت نظر دارد.

 دکتر صحی زاده تصریح کرد: مراکز بهداشت و خدمات جامع سلامت طرقبه و شاندیز که در حقیقت دو مرکز معین در دو بخش می باشد خدمات خود را به صورت شبانه روزی توسط تیم سلامت در سطح پزشک، ماما و پرستار ارائه می دهد.

وی ابراز داشت: علاوه بر انجام واکسیناسیون مراقبت ها از تمامی گروه های هدف شامل مادران، کودکان و سایر مراقبت ها در واحد سلامت خانواده انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه و شاندیز، اضافه کرد: دو  مرکز پیشگیری از هاری در شهرستان مستقر است؛ که به صورت شبانه روزی تلاش دارد در صورت ایجاد گزیدگی از سوی حیوانات واکسیناسیون های لازم را انجام دهد.

دکتر صحی زاده به انجام آزمایش های مورد نیاز مزدوجین در شهرستان اشاره و تصریح کرد: چهار تیم واحد بهداشت محیط و حرفه ای وظیفه نظارت بر یک هزار و 961 مرکز تهیه و توزیع و امکنه عمومی مستقر در شهرستان را بر عهده دارد؛ که از این تعداد هزار و 374 مرکز در شرایط حساس قرار دارند.

وی بیان داشت: شهرستان طرقبه و شاندیز با توجه به جایگاه گردشگری که دارد بسیار حساس است؛ که به همت و تلاش حوزه ریاست دانشگاه توانسته ایم سرعت بالایی جهت به سرانجام رسیدن چهار پروژه در دست اقدام در شهرستان داشته باشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه و شاندیز، اظهار داشت: متصدیان تهیه و توزیع، اتحادیه رستوران داران و آبمیوه گیران در سطح شهرستان در اسفند ماه سال گذشته به جلسات آموزشی شبکه بهداشت دعوت و آموزش های لازم را دریافت کرده اند.

دکتر صحی زاده نسبت به انجام تخلفات بهداشتی از سوی اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی اشاره کرد و ابراز داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته جهت رعایت موازین بهداشتی؛ در صورت مشاهده تخلفات؛ موارد به مراجع قانونی معرفی و پیگیری انجام خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار