بازدید معاون بهداشت دانشگاه از شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخس

  • PDF

در راستای تامین سلامت مسافرین و مجاورین در ایام تعطیلات نوروزی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد از شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخس بازدید نمود.

به گزارش وب دا، دکتر حمیدرضا بهرامی ضمن عرض تبریک سال نو و آرزوی سالی سرشار از موفقیت، صحت و سلامت جهت کلیه همکاران پرتلاش حوزه بهداشت به آنان خداقوت گفت.

معاون بهداشت دانشگاه در این بازدید از ستاد مرکز بهداشت شهرستان بازدید نمود و به بررسی  گزارش عملکرد ستاد نوروزی شهرستان سرخس که توسط خانم خلیلی جانشین معاون بهداشت ارایه  گردید پرداخت.

وی در ادامه از بیمارستان لقمان حکیم بازدید نموده و با تبریک سال جدید به پزشکان و پرستاران، بر بالین بیماران حضور یافت و به عیادت و دلجویی از آنان پرداخت.

شایان ذکر است از ابتدای برنامه سلامت نوروزی 1908 مورد بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی ، 65 مورد بازدید از اماکن عمومی انجام گردیده و 32 مورد متخلف به اداره تعزیرات معرفی شده اند.

همچنین 1521 کیلوگرم مواد غذایی معدوم گردیده است.

 چانشين معاون بهداشت شهرساتن گفت : از ابتدای برنامه سلامت نوروزی تا مورخ 4 فروردین ماه  475 مورد ویزیت پزشک، 40 مورد خدمات مامایی، 66 مورد خدمات پرستاری صورت پذیرفته است.

 خلیلی با اشاره به اینکه 6 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی با حضور پزشک، ماما، دارویار و مراقبين سلامت در پایگاه شهری مشغول به فعالیت هستند گفت: تاکنون 839 مسافر ورودی و 702 مسافر خروجی در پایگاه مرزی از نظر بیماریها کنترل گردیده اند.

وی در ادامه افزود: جهت 19 مورد حیوان گزیده واکسیناسیون صورت پذیرفته است.

جانشین معاون بهداشت شهرستان سرخس اظهار داشت براساس لیست ارسالی از مراکز 165 مورد مادر باردار با تاریخ احتمالی زایمان هفته آخر اسفند تا 14 فروردین شناسایی شدندکه 67 نفر با پیگیری مراقبین سلامت و مامای تیم سلامت تا کنون زایمان نموده اند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار