رئیس مرکز بهداشت کاشمر گفت:

کشف و ضبط بیش از دو تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در کاشمر

  • PDF

در اجرای برنامه  سلامت نوروزی 96 بیش از 2 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف درکاشمرکشف و جمع آوری شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشتی شهرستان کاشمر با بیان اینکه از ابتدای برنامه سلامت نوروزی که از اسفند ماه در شهرستان کاشمر آغاز شده است2 هزار و400 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف در کاشمر کشف و ضبط شده است، بیان کرد: پس از2784 مورد بازدید به عمل آمده از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی، 29 مورد به دادگاه معرفی شده اند.

مجتبی قائمی با بیان اینکه در این مدت 81مورد نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی انجام شده است، اظهار کرد: تمام نمونه‌برداری آب شرب مصرفی در این ایام مطلوب گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی تعداد 1622 مورد کلرسنجی آب در ایستگاه‌های ثابت و سیار در ایام نوروز انجام شده است، افزود: به‌طور متوسط تعداد دو اکیپ بازرسی در هر روز در طول طرح در کل منطقه با دو نفر پرسنل در هر روز بازرسی‌ها را انجام داده‌اند.

دکترقائمی افزود: در طی اجرای برنامه تعداد 43 مورد شکایت بهداشتی توسط گزارشات مردمی  و به 25 مورد شکایت ثبت شده در شماره 190 کشوری رسیدگی شده است.

معاون بهداشتی شهرستان کاشمر به فعال بودن آزمایشگاه مرکزی تشخیص طبی و همچنین مرکز بهداشتی و درمانی شماره 2 شهری کاشمر(عصمتیه) در تمام ایام تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت:از 23 اسفند ماه تاکنون تعداد 115 مورد نمونه گیری هیپو تیروئیدی از نوزادان انجام شده است و 49 مورد مشاوره ازدواج در ایام تعطیلات نوروزی صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای 24 اسفند ماه تاکنون 24 مورد حیوان گزیدگی گزارش شده است که 70 دوز واکسن هاری  و1500واحد سرم هاری مصرف شده است.

 

آخرین اخبار