ارائه خدمات نوروزی مناسب بهداشتی و درمانی در فریمان

  • PDF

ارائه خدمات نوروزی مناسب بهداشتی و درمانی در فریمان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در شبکه و مرکز بهداشت فریمان در جریان روند ارائه خدمات  بهداشتی و درمانی در ایام نوروز در این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی در این بازدید،ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی وموفقیت جهت کلیه همکاران پر تلاش و زحمت کش در حوزه بهداشت ،به آنان خدا قوت و خسته نباشید گفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان در این بازدید به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداخت و گفت: ارائه خدمات مناسب بهداشتی و درمانی در ایام تعطبالات نوروزی سال جدید در قالب طرح بسیج نوروزی به منظور تشدید نظارت های بهداشتی در حال انجام است.

به گزارش وب دا؛ دکتر پاینده در حاشیه بازدید از شبکه بهداشت فریمان، گفت: همه ساله از ابتدای اسفند الی 15 فروردین ماه سال جدید؛ طرح بسیج نوروزی به منظور تشدید نظارت های بهداشتی توسط بازرسین بهداشت محیط در حال انجام است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح کنترل بهداشتی کلیه مراکز تهیه توزیع و عرضه مواد غذایی حساس از جمله رستوران ها، اغذیه فروشی ها، شیرینی و آجیل فروشی ها، امکنه عمومی حساس به ویژه مهمانسراها هتل ها، مسافرخانه ها، زائر سراها، پارک ها و... با تاکید بر رعایت بهداشت فردی، نظافت عمومی اماکن و گسترش بهداشتی مراکز می باشد.

در ادامه دکتر خالقی؛ رئیس مرکز بهداشت شهرستان فریمان به حضور فعال بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط با لباس یکسان و تجهیزات پرتابل بازرسی اشاره کرد و گفت: بازرسان در قالب تیم های عملیاتی و کشیک از ساعت هشت صبح الی هشت شب در حوزه فعالیتی خود حضور فعال داشته اند و شماره تلفن 190 سامانه کشوری نیز جهت رسیدگی به شکایات بهداشتی به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شکایات مردم است.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که فعالیت های نوروزی شبکه بهداشت به صورت منسجم در ایام عید نوروز در حال انجام است، بیان داشت: بازدیدهای مشترکی همراه با اداره صنعت معدن و تجارت، اماکن نیروی انتظامی و اتاق اصناف در این ایام صورت گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان فریمان، ابراز داشت: در این مدت اقدام به برگزاری جلسه هماهنگی تنظیم بازار و فروشگاه بهاره شهرستان، تهیه و نصب و ترویج بسیج سلامت، معرفی شماره تلفن سامانه رسیدگی به شکایات مردمی، برگزاری جلسات آموزشی با موضوعات مختلف، معدوم سازی 150 کیلو شیرینی، اسانس و روغن غیر بهداشتی و پلمپ دو آرایشگاه غیر بهداشتی زنانه کرده ایم.

دکتر خالقی بیان داشت: افتتاح آموزشگاه بهداشت، جمع آوری تبلیغات دخانیات و تهیه تراکت های بهداشتی با موضوعات مختلف و توزیع در ایستگاه های زائر و مسافر نیز در این ایام به صورت جدی در حال انجام و تا پایان  تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار