معدوم سازی بیش از 78 تن مواد غذایی غیر بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه

  • PDF

مدير سلامت محيط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا کنون بیش از 78 تن مواد غذایی غیر بهداشتی کشف و ضبط شده است.

به گزارش وب دا، مهندس علی اصغر حسنی با اشاره به اینکه طرح سلامت نوروزی از ابتدای اسفند آغاز و تا نیمه فروردین ادامه خواهد داشت خاطر نشان کرد: از آغاز طرح سلامت نوروزی تا پایان هشتم فروردین ماه، 214 واحد متخلف شامل آب میوه فروشی، استخر، آشپزخانه، فست فود و.. که اغلب آن ها مشکل عدم رعایت موازین بهداشتی را داشته اند، پلمپ شده اند .

وی با اشاره به معدوم سازی 78 تن ماده غذایی غیر بهداشتی گفت: این مواد شامل شیرینی، رنگ های  غیر مجاز، مواد غذایی تاریخ گذشته، مواد خوراکی فاقد مشخصات بهداشتی و... بوده است.

مدير سلامت محيط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: 138 هزار امکنه مختلف شامل کارخانه ها، استخر، رستوران ، آرایشگاه و ... تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که 65 هزار و 869 مورد جزء اماکن حساس به شمار می آیند و اولویت ما بازدید از این اماکن است که از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا روز گذشته از تعداد 59 هزار و 111 امکنه حساس بازدید داشته ایم.

علی اصغر حسنی با بیان اینکه در این بازدیدها دو هزار و 268 مورد تخلف بهداشتی وجود داشته و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شده اند، افزود: همچنین یک هزار و 750 مورد نمونه برداری مواد غذایی و دو هزار و 75 مورد آزمایشات میکروبی و کنترل کیفی آب، 22 هزار و 33 مورد موارد کلر سنجی آب انجام شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار