اجرای طرح پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر از اهداف برنامه تحول در حوزه بهداشت

  • PDF

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، پیشگیری و کنترل عوامل خطر بیماری های غیر واگیر را از مهمترین اهداف برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت به ویژه در مناطق شهری عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی با بیان اینکه در حال حاضر بیماری های غیر واگیر به دلیل تغییر در سبک زندگی و گسترش شهر نشینی افزایش یافته است خاطر نشان کرد: در قالب برنامه تحول نظام سلامت و خدمات نوین سلامت پیشگیری و کنترل از بیماری های غیر واگیر در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تا قبل از سال 96 علاوه بر تلاش در ارائه خدمات مناسب به جمعیت هدف تاکید اصلی این مجموعه بر برقراری ایجاد زیرساخت مناسب جهت ارائه خدمات در شهر بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در آخرین گام اجرای طرح تحول نظام سلامت ، ساخت 405 پروژه در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد کار ساخت 233 آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 28 پروژه در قالب مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و مراکز بهداشتی به بهره برداری رسیده است اظهار امیدواری کرد:  100تا120 پروژه دیگر نیز در هفته سلامت افتتاح گردد.

معاون بهداشت دانشگاه ضمن بیان چالشهای عمده شهر مشهد در راستای ایجاد زیر ساخت های لازم اظهار کرد: مشکل عمده در شهر مشهد تامين زمين جهت ساخت  مراکز خدمات جامع سلامت است که متاسفانه در شهر مشهد براي تامين زمين 170 پروژه با مشکل روبرو هستيم.

دکتر حمیدرضا بهرامی گفت: به برکت اجرای طرح تحول نظام سلامت، اعتباری بالغ بر 168 میلیارد تومان به بخش بهداشت  شهرهاي بالاي 20هزار نفر  تخصیص داده شد.

وی افزود: این در حالی است که در سالهای قبل از شروع طرح تحول در سطح مراکز بهداشتی حتی هزینه تامین مکمل های ضروری مادر و کودک را در اختیار نداشتیم.

معاون بهداشت دانشگاه خاطر نشان کرد: در حال حاضر پس از اتمام اجرای زیرساخت ها اهداف این معاونت در سال 96 به ارتقاي کیفیت خدمات اختصاص دارد و امیدواریم که بتوانیم در این کار موفق باشیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار