90 تن مواد غذایی غیر بهداشتی در خراسان رضوی کشف و معدوم شد

  • PDF

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 90 تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی کشف و معدوم شده است.    

به گزارش وب دا،مهندس علی اصغر حسنی افزود: این اقدام نتیجه فعالیت بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اول اسفندماه سال گذشته تا پایان 13 فروردین ماه امسال بوده است. 
وی خاطر نشان کرد: در این مدت حدود 65 هزار بازدید از مراکز تهیه؛ توزیع و عرضه مواد غذایی و اماکن اقامتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی صورت گرفته است. 
وی بیان کرد: در این رابطه دو هزار و 763 نفر به دادگاه معرفی شده اند که 223 مرکز از این تعداد نظیر کارگاههای غیر مجاز قنادی، آجیل، فست فود و آشپزخانه پلمب شده اند. 
وی نمونه برداری از یک هزار و 924 مورد مواد غذایی، انجام دو هزار و 266 مورد آزمایشات میکروبی و 23 هزار مورد کلرسنجی را از دیگر فعالیت های بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی عنوان کرد. 
حسنی ادامه داد: ظرف این مدت دو هزار و 130 مورد شکایت به سامانه 190 دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار