ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیش از 15 هزار نفر در چناران

  • PDF

با توجه به نزدیک بودن شهر چناران به مشهد مقدس  ودارا بودن مکانهای سرسبز سیاحتی ، شبکه بهداشت ودرمان با تشکیل اکیپ های بهداشتی ودرمانی  واورژانس 115  در تعطیلات نوروزی سال 96به 15 هزار و 500  نفر از زائرین علی بن موسی الرضا(ع) ومسافرین و ساکنین شهر چناران  ارائه خدمت نمود.

مدیرشبکه بهداشت ودرمان گفت : در حوزه بهداشت از هشت مرکز بهداشتی ودرمانی وشش پایگاه جامع سلامت  تحت پوشش، 12 واحد در تعطیلات نوروزی فعال وبا همکاری اعضا تیم سلامت به 6 هزار و 147 مراجعه کننده خدمات ارائه شد.

دکتر رجب پور با اشاره فعالیت حدود یک هزار و 800 مرکز تهیه وتوزیع مواد غذایی واماکن عمومی  در این شهرستان اظهار داشت: در این مدت یک هزار و 600 بازدید از این مراکز انجام شد که  تعداد 33 مورد آن بخاطر تخلفات معرفی به مراجع قضایی  پلمپ شدند ومقدار دو هزار و 700 کیلو گرم  موادغذایی فاقد مشخصات بهداشتی معدوم گردید.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان اظهار داشت: در این مدت هفت هزار و 700 نفر به بیمارستان ثامن الائمه(ع) این شهرستان به دلیل مشکلاتی از جمله  بیماریهای قلبی وعروقی ، تنفسی ، حوادث وتصادفات ، مسمومیت ها ، زنان ،  سکته مراجعه و خدمات مورد نیاز را دریافت کردند و تعداد 58 زایمان  و 511 مورد عمل جراحی در این مرکز با موفقیت انجام شده است.

دکتر رجب پور گفت: در این مدت 244 مأموریت توسط اورژانس 115 شهرستان انجام  که 57 مورد آن تصادفی و 187 مورد آن غیر تصادفی بوده است.

همچنین در تعطیلات نوروزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی و معاونین بهداشتی و درمانی ، نماینده ناظر وزارت بهداشت ، رییس خدمات سفر ، مدیر روابط عمومی  و مدیرحراست به اتفاق هیأت های همراه ضمن تبریک سال جدید  وخدا قوت به همکاران از نزدیک نحوه ارائه خدمات شهرستان را مورد بازدید وبررسی قرار دادند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار