جمع آوری یک تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در بردسکن

  • PDF

بازرسان بهداشت محيط شبكه بهداشت و درمان بردسکن با انجام بیش از دو هزار و 200 مورد بازديد از مراكز تهيه، عرضه وفروش موادغذايي ، اماكن عمومي ، اماكن بين راهي و سامانه آبرسانی در طرح بسيج نوروزي امسال ، بر بهداشت اين مراكز ، نظارت ويژه داشتند.
به گزارش وب دا، مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن ضمن ارج نهادن به تلاش هاي خستگي ناپذير کارکنان گفت : در این طرح که از اول اسفند سال گذشته تا پانزدهم فروردین 96 ادامه داشت، اقدامات موثری در راستای حفظ و ارتقای سلامت شهروندان، مسافران نوروزی و زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) با تلاش هشت تن از بازرسان و کارشناسان بهداشت محيط انجام شد .
دکتر محمد حسین زاده افزود : در طي اين طرح تعداد یک هزار و 294 مورد بازديد از مراكز تهيه وتوزيع مواد غذايي، 516 مورد بازديد از اماكن عمومي، 260 مورد كلرسنجي، 150مورد نمونه برداري از آب آشامیدنی ،8 مورد نمونه برداري از آب استخر شنا ، 20 موردنمونه برداري از مواد غذايي ، ارسال 2 پرونده به مراجع قضایی ، جمع آوری یک هزار و ۴۹۹ كيلوگرم مواد غذايي فاسد، 6 مورد برخورد با دستفرشان دوره گرد ، 304 مورد بازديد از مراكز عرضه مواد دخاني ، صدور 336 كارت معاينه پزشكي و پيگيري 8 مورد شكايات مردمي دريافتي از سامانه 190 توسط ستاد فوريتهاي سلامت محيط و كار صورت گرفت.
وي در ادامه به فعالیت بیمارستان ولی عصر(عج) و مراکز پاراکلینیکی بردسکن در ایام نوروز اشاره كرد و گفت: در بيمارستان‌ ولیعصر (عج) و واحدهای آزمايشگاه، مراكز تصويربرداري و داروخانه و کلینیک نيز خدمات به صورت شبانه روزی ارائه شد .
انجام  21 زایمان طبیعی ، 19 مورد سزارین ، 78 مورد جراحی ، 183 مورد بیماربستری و بیش از 12هزار 600 نفر مراجعه سرپایی در ایام نوروز تنها بخشی از تلاش های انجام شده در این ایام به شمار میرود.
همچنین پیگیری و درمان 18 مورد حیوان گزیدگی ، فعاليت آزمايشگاه مركزي و انجام غربالگري كم كاري تيروئيد 45 كودك و انجام آزمايشات قبل از ازدواج 27 زوج ، انجام2 مورد تست سل ، انجام واكسيناسيون كودكان و مراجعين و ارائه خدمات به يك بيمار مبتلا به سالك از دیگر فعالیتهای مرکز بهداشت بردسکن در طی ایام تعطیلات نوروز بود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار