حضور معاونین بهداشت و درمان در منطقه زلزله زده سفید سنگ

  • PDF

معاونین بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از لحظات نخست زمین لرزه شش ریشتری در منطقه سفید سنگ حاضر و هماهنگی و اقدامات لازم را برای ارائه خدمات مناسب به مصدومان این زمین لرزه ارائه دادند.

به گزارش وب دا،دکتر بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: تمامی بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از همان ساعات اولیه به حالت آماده باش درآمدند و این حالت تا 72 ساعت نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به فعالیت سایت بالگرد بیمارستان طالقانی افزود: همچنین تمامی پایگاه های اورژانس 115 شهری و جاده ای نیز با ظرفیت 100 درصدی در آمادگی کامل بوده و به مصدومان احتمالی خدمات ارائه می دهند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با اشاره به اینکه از همان لحظات نخست زمین لرزه ستاد بحران مرکز بهداشت استان تشکیل و اقدامات اولیه انجام شد اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات مناسب و پیشگیرانه به مردم منطقه تیم های بهداشتی نیز به محل اعزام شدند.

دکتر حمید رضا بهرامی خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش های دریافتی و بازدیدهای حضوری، خانه بهداشت روستای دوقلعه براش و منزل مسکونی بهورز بر اثر زمین لرزه آسیب جدی دیده است که امیدواریم در زمان مناسب  نسبت به بازسازی آن اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه تا کنون طغیان بیماری  نیز در این منطقه گزارش نشده است تاکید کرد: لازم است تیم های سلامت روان نیز به منظور ایجاد آرامش روانی در میان آسیب دیده از زمین لرزه مستقر شوند.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار