حفظ سلامت روان در 7 حرکت

  • PDF

اگر بخواهیم افرادی را که با نشاط و امید زندگی می کنند دریک کلمه توصیف کنیم، شاید "هوشیار" مناسب ترین واژه باشد.

هوشیار بودن یعنی مراقب بودن، گوش به زنگ بودن،زندگی کردن در لحظه حال، مراقبت از گوهر وجودی خود،حفظ و ارتقای سلامت، سرعت در درک وضعیت های مختلف و واکنش به موقع... افراد هوشیار معمولا چالش ها و مشکلات زندگی را سریع تر از دیگران درک و مدیریت می کنند و اجازه نمی دهند دشواری های زندگی بر آرامش درونی آنها چیره شود و شادی و نشاطشان را مخدوش کند.

آنها می دانند که برای حفظ هوشیاری ذهنی خود به تمرین نیاز دارند؛ درست به همان شکلی که بدن برای حفظ آمادگی و سلامت خود به تحرک و فعالیت نیاز دارد.

آنها مطالعه می کنند تا به روز باشند و اخبار و اطلاعات روزآمد را پیگیری می کنند تا بدانند در دنیای اطرافشان چه می گذرد و هرگز از یادگیری درباره ایده ها و شیوه های جدید انجام کارها دست نمی کشند. آنها سلامت ذهن و روان خود را به این شیوه تقویت می کنند. چنین افرادی معمولاً احساس خوبی درباره خودشان دارند، از روابط رضایت بخشی بهره مند هستند و اهداف واقع بینانه ای برای خود تعیین می کنند. البته تجربیات زندگی آنها همیشه مثبت وخوشایند نیست؛ با این حال، آنها می دانند که حتی از تجربیات ناخوشایندشان نیز چگونه درس بگیرند تا به خوبی از پس مشکلات زندگی برآیند.

ما برای انجام فعالیت های طبیعی خود در زندگی روزمره به سلامت اعصاب و روان نیازمندیم. سلامت روان به ما کمک می کند با دوستان و خانواده خود رابطه سالم و اثربخشی برقرار کنیم، در محل کار و مدرسه عملکرد مطلوبی

داشته باشیم و در سایر فعالیت های مهم زندگی خود نیز کامیاب باشیم. برای حفظ و ارتقای سلامت روان، بایدها و نبایدهای متعددی را باید مد نظر قرارداد اما 7 توصیه عملگرایانه که  می تواند به حفظ و ارتقای سلامت روان شما

منجر شود و زندگی شما را زنده تر و هوشیارتر کند، از این قرارند:

ورزش کنید؛

مهارتی تازه بیاموزید؛

خوب و آسوده بخوابید؛

از سختیهای زندگی نترسید؛

از سیگار، مواد مخدر و الکل دوری کنید؛

روابط اجتماعی خود را تقویت کنید؛

  استرسهای خود را مدیریت کنید.

مخاطبان برای دریافت اطلاعات و محتوای این بسته آموزشی می توانند به اینجا مراجعه کنند.

 

آخرین اخبار