مادران باردار و کودکان در مناطق زلزله زده تحت مراقبت قرارگرفتند

  • PDF

بدنبال وقوع زلزله در بخش هایی از مناطق شهرستان فریمان، مدیریت سلامت خانواده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حساسیت ویژه، مراقبت مادران باردار و کودکان زیر 6 سال را رصد و مدیریت نمود.

به گزارش وب دا، مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در راستای حفظ سلامت خانواده ها در مناطق زلزله زده به ویژه مادران و کودکانی که در معرض آسیب های جدی هستند، تیم های سلامت مستقر در مناطق زلزله زده مراقبت های بهداشتی را به صورت مستمر ادامه می دهند.

دکتر حامد قضاوی افزود: در اولین ساعات وقوع زلزله با اعزام تیم های سلامت به مناطق زلزله زده، سلامت اولیه ساکنین این مناطق با اولویت مادران باردار و کودکان زیر 6 سال انجام شد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه افزود: تهیه و توزیع شیر خشک، توزیع اقلام پیشگیری از بارداری، توزیع مکمل جهت مادران باردار و کودکان، توزیع ویتامین D3 جهت میانسالان و سالمندان، انجام واکسیناسیون، اعزام روانپزشک و روانشناس به منطقه جهت عادی سازی شرایط و کنترل افکار مزاحم و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی جهت بانوان و شیرخواران از اهم اقدامات مدیریریت سلامت خانواده دانشگاه  در این حادثه به شمار می رود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.