اول اردیبهشت، آغاز ویژه برنامه های هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

یکم الی هفتم اردیبهشت، هفته سلامت در کشور نامگذاری شده است و زندگی سالم، با نشاط و امید شعار این هفته است.

به گزارش وب دا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برنامه های گرامیداشت هفته سلامت 96 در دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی را ابلاغ نموده است و فرهنگسازي و اطلاع رسانی در راستاي ارتقاي سلامت و تأکيد بر اصلاح روشهاي زندگی براي تأمين سلامت روانی مردم از اهداف برنامه های این هفته به شمار می رود.

بی شک هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا با بيان اهميت و جايگاه بسيار مهم و سهم آن در تحقق توسعه  پايدار، بر مشاركت مردم و همراهي مجموعه نهادهاي حاكميتي و اجرايي تأكيد شود. از طرفي اين هفته فرصتي است تا با بازنگري و نگاه مجدد به توانمنديها؛ دستاوردها و انتظارات موجود براي پاسخگويي منطقي و شايسته به مردم، بازتواني مضاعف و در قالب يك برنامه  منسجم و كلان همراه با ساير دستگاههاي مسئول در مسير تحقق سلامت مردم گام برداريم.

تحرک بدنی٬ تفريحات سالم٬ فعاليت گروهی،غذای سالم٬ جامعه سالم ،سفيران سلامت٬ نهادهای اجتماعی،طرح تحول سلامت٬ ارتقا کيفيت زندگی،سلامت روان٬ نياز همه و هميشه،هنر و رسانه٬ سواد سلامت ،نهاد خانواده و مسئوليت اجتماعی از جمله عناوین هفته سلامت سال جاری تعیین شده است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار