معاون بهداشت؛ امسال، سال کیفی سازی در خدمات خواهد بود

  • PDF

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره آماده سازی زیر ساخت های بهداشتی و جذب نیروی انسانی، امسال، سال کیفی سازی در ارائه خدمات خواهد بود.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی خاطر نشان کرد: با گذشت سه سال از آغاز برنامه تحول سلامت زیر ساختهای اساسی در حوزه بهداشت کاملاً آماده شده و با جذب حدود 2 هزار نیرو و تکمیل و تجهیز 41 مرکز و 111 پایگاه خدمات جامع سلامت، خدمات به صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می گردد.

وی با اشاره به اینکه مسئول سلامت در نقاط شهری مراقبین سلامت هستند، گفت: در طرح تحول سلامت به منظور ارائه خدمات کامل تر به جمعیت تحت پوشش، نیروهای تخصصی دیگری شامل کارشناس تغدیه و روانشناس به تیم سلامت افزوده شدند.

معاون بهداشت دانشگاه خاطر نشان کرد با ارتقاء درصد گیرندگان خدمت، بیماریابی فعال و ارائه خدمات مراقبتی به زودی شاهد رسیدن به اهداف نهایی همچون ارتقاء شاخص امید به زندگی خواهیم بود.

وی در ادامه با تاکید بر کنترل بیماریهای واگیر، بر اهمیت بیماریابی و کنترل و مراقبت بیماری های غیر واگیر و تاثیر این دسته از بیماری ها در ارتقاء سلامت جامعه و افزایش امید به زندگی تاکید نمود.

دکتر بهرامی تحلیل وضعیت موجود، تسلط بر اطلاعات جمعیتی و بررسی وضعیت بیماری های واگیر و غیر واگیر منطقه تحت پوشش و مقایسه با حد انتظار کشوری را از مهمترین اصول در سطوح مدیریتی برشمرد و گفت: پرونده الکترونیک سلامت به عنوان ابزاری بسیار مهم در رصد اطلاعات و شاخص ها در دسترس مدیران است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار