رعایت بهداشت فردی لازمه حفظ سلامت حجاج

  • PDF

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رعایت بهداشت فردی را از ضروری ترین عوامل حفظ سلامت حجاج در مراسم حج برشمرد.

به گزارش وب دا، قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و بازدید از نحوه ارائه خدمات به حجاجی که قصد عزیمت به حج را دارند گفت: امسال بیش از 10 هزار زائر از خراسان های رضوی و شمالی در قالب 74 کاروان و طی 37 پرواز از 15 لغایت 28 مردادماه از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به سرزمین حج اعزام می شوند.

دکتر سید کاظم فرهمند افزود: معاونت بهداشت دانشگاه با استقرار اکیپ های متشکل از کارشناسان بهداشت با ارائه آموزش های مورد نیاز و توزیع بروشورهای آموزشی نسبت به حساس سازی و اطلاع رسانی جهت پیشگیری از بیماری های واگیر به ویژه بیماری های تنفسی جهت زائران اعزامی در این دوره اقدام می نماید.

وی ضمن تاکید بر رعایت بهداشت فردی توسط حجاج به منظور حفظ کامل سلامتی زائران بر داشتن خواب و استراحت کافی، نوشیدن زیاد مایعات، مصرف میوه و سبزیجات تازه، شستشوی مرتب و مکرر دست ها، استفاده اختصاصی از وسایل شخصی همچون لیوان، بطری آب، سجاده و...، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و پرازدحام و مراجعه فوری به پزشک کاروان در صورت احساس هرگونه ناخوشی تاکید نمود.

دکتر فرهمند برگزاری جلسات آموزشی جهت پرسنل بهداشتی مستقر در فرودگاه، برگزاری جلسات آموزشی جهت مدیران کاروان ها، تشکیل جلسات و کمیته های متعدد درون و برون بخشی جهت مدیریت هرچه بهتر ورود و خروج زائران و بازدید و نظارت مستمر بر عملکرد پایگاه های مراقبت مرزی در کلیه پروازها را از اقدامات انجام شده در این راستا برشمرد. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار