هر کودک نشانی از خداست

  • PDF

شانزدهم مهرماه مصادف با 8 اکتبر روز جهانی کودک و 15 لغایت 21 مهرماه هفته ملی کودک و شعار امسال این مناسبت «هر کودک نشانی از خداست» نامگذاری شده است.

به گزارش وب دا، معاونت بهداشت قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : رشد متعادل و متوازن و همه جانبه کودکان تنها در فضایی سرشار از محبت و تفاهم میسر است.

دکتر سید کاظم فرهمند با  بیان اینکه کودکان برکت زندگی و سرمایه های آینده جامعه به شمار می آیند افزود : آنان برای رشد و بالندگی خود، نیازها و در مفهوم دقیق تر حقوقی دارند که باید به درستی به آن پرداخته شود.

وی ضمن تاکید بر توجه به حقوق کودکان در تمام ابعاد گفت: توجه به کودکان به عنوان انسان هایی که اگر چه امروز کودکند و معصوم، اما فردا بزرگ هستند و مسئول و خود تربیت کننده نسلی جدید می باشند، از وظایف همه آحاد جامعه می باشد.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه کودک زیر چتر ایمان، کودک در پناه خداوند، کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی، کودک، سلامت و ایمنی، کودک و فن آوری های نوین، کودک و کتاب و محصولات فرهنگی و مفهوم کودکی را از عناوین روز شمار هفته ملی کودک برشمرد.

شایان ذکر است؛ بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، کلیه افراد کمتر از 18 سال در طبقه بندی سنی کودک محسوب می شوند .

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار