برگزاری کارگاه آموزشی توجیهی مدیران سرمایه انسانی دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب 9 کشور

  • PDF

کارگاه آموزشی توجیهی مدیران سرمایه  انسانی دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب 9 کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این کارگاه به منظور وحدت رویه و همسان سازی نحوه اجرای مصوبات نشست‌ اردیبهشت ماه 96 هیات امناء مشترک دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، شامل فوق العاده‌های کار با اشعه‌، محرومیت از مطب‌، سختی شرایط کار در بیمارستان های سوختگی و روانی، حق فنی، معاضدت قضائی و ... در دانشگاه مشهد برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی که با حضور دکتر مهدوی مشاور معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌ پزشکی،  کارشناسان اداره کل منابع انسانی وزارت متبوع، مدیران سرمایه انسانی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی قطب 9 کشور‌ برگزار شد چگونگی اجرای دستور العمل‌های تدوین شده ارائه شد.

 

انجام پژوهش کاربردی در خصوص آسیب شناسی سازمانی ستاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

پژوهش کاربردی در خصوص آسیب شناسی سازمانی ستاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همت مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه انجام شد.

مدیرتوسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت ‏و‏گو با وب دا؛ در خصوص انجام اولین پژوهش کاربردی در خصوص آسیب شناسی سازمانی ستاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: سازمان‌های بزرگ از جمله سازمان علوم پزشکی مشهد به جهت پیچیدگی و ساختاری که در این سازمان‌ها مستقر است به طور یقین با پدید آمدن آسیب‌های سازمانی و پدیدار شدن مشکل در سیستم مواجه خواهند بود.

محسن صادق پور بیان داشت: به همین جهت، پژوهش " آسیب شناسی سازمانی ستاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استفاده از مدل شش بعدی وایزبورد" انجام گرفت که ما به آسیب‌شناسی که در این حوزه مدیریتی به وجود آمده، پرداختیم چرا که این حوزه ارتباط غیر مستقیم اما کارا و اثر بخش در جهت حفظ و ارتقای سلامت جامعه و به ویژه سلامت شهروندان در شهر مشهد خواهد داشت. در این پژوهش ما ابتدا به بررسی و شناخت سازمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرداخته، سپس به آسیب‌شناسی سازمان رسیدیم و در نهایت به ارائه راه‌کار در جهت رفع این موانع و مشکلات شناسایی شده پرداخته‌ایم.

صادق پور در ادامه بیان داشت: پرسشنامه‏ ی این تحقیق داراي 35 سوال بود كه ابعاد هدف، ساختار، روابط، رهبری، مکانیسم‌های مفید، پاداش و نگرش نسبت به تغییر را در جامعه آماري که مجموعه تمامي مدیران پایه و میانی دانشگاه علوم پزشكي مشهد بودند مورد سنجش قرار داد.

 با توجه به نتيجه بدست آمده از فرضيات تحقيق مي‌توان گفت در مجموع وضعیت دانشگاه علوم پزشکی از نظر ابعاد وایزبورد از دیدگاه مدیران دانشگاه در حد مطلوبی است و اين مطلوبیت در بُعد اهداف و ارتباطات بیشترین میزان، ولی در بُعد پاداش و مکانیسم‌های مفید مطلوبیت کم مي‌باشد. البته باید متذکر شد که نارضایتی از پاداش به صورت مطلق وجود ندارد و دلیل ابراز نارضایتی، عدم توزیع منصفانه پاداش است.

 بعد از اجرای طرح تحول سلامت موضوع پرداخت پاداش در دانشگاه شکل دیگری به خود گرفت. برای حل این مشکل باید مواردی پیشنهاد ‌شود که سیاست‌گذاران در وزارت بهداشت و دانشگاه‌هاي علوم پزشکی، بسته‌هاي مختلفی براي جبران خدمت طراحی کنند و از طریق طراحی مطالعات پایلوت، تأثیر ارائه این بسته‌ها را بر عملکرد شغلی مورد سنجش قرار دهند. همچنین برای بخش‌های ستادی که به طور معمول کارکنان آن‌ها در رسته‌های بهداشتی درمانی نمی‌باشند باید مشوق‌های لازم ایجاد گردد. از دیگر موضوعاتی که در زمینه پاداش توجه به آن ضروری است ایجاد فرهنگ مناسب در میان کارکنان است. مقایسه کارکنان زمانی می‌تواند صحیح باشد که وظایف و شرایط کاری مشابه یکدیگر باشد.

وی با اشاره به اینکه نتایج این پژوهش به طور کامل در اختیار هیأت رئیسه دانشگاه قرار خواهد گرفت  ابراز امیدواری کرد با انجام پژوهش‌های مؤثر در آینده گامی در راستای کاهش آسیب‌های سازمانی برداشته شود.

برگزاری پنجمین نشست کارگروه راهبری توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

پنجمین نشست کارگروه راهبری توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور اعضای کارگروه راهبری و نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش وب دا ، در این نشست  دکتر شریف رضویان مدیر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به ارائه گزارش کلی شاخص های اختصاصی ارزیابی عملکرد سال 95 دانشگاه پرداخت.

در ادامه جلسه مدیر توسعه سازمان و تحول اداری به ارائه گزارش کلی در مورد فعالیت های کارگروه و کمیته ها در 6 ماهه نخست سال 96 و نیز ارزیابی عملکرد شاخص های عمومی سال 95 پرداخت.

همچنین گزارشی از فعالیت های صورت گرفته توسط دبیران کمیته های پنجگانه‌ی سرمایه انسانی، توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی، ساختار و فناوری های مدیریتی ، مدیریت عملکرد و سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم ارائه شد و در آخر رییس گروه تحول اداری به ارائه گزارش و بررسی وضعیت شاخص‌های عمومی ارزیابی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال‌ 95 و مقایسه آن‌ ها با سال 94 و همچنین بررسی نقاط قوت و ضعف دانشگاه در ارزیابی عملکرد پرداخت.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد جایگاه بسیار خوبی در حوزه آمار دارد

  • PDF

سرپرست اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: این دانشگاه  به دلیل استفاده از فناوری اطلاعات و نرم افزارهای گزارش ساز حرفه ای از جایگاه بسیار بالایی در میان دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حوزه آمار برخوردار است.

دکتر مریم سالاری در گفت‌وگو با وب دا؛ در خصوص روز جهانی آمار، گفت: بیستمین سال روز ملی آمار و برنامه ریزی را به مدیران، اساتید، کارشناسان و همه علاقمندانی که از آمار به نیکی یاد می کنند تبریک می گویم.

 وی ادامه داد: نظام سلامت در شرایط محدودیت منابع، شرح وظایف و گستردگی واحدها جهت ارائه خدمات؛ نیازمند نظام های اطلاعات سلامت به روز و در دسترس است.

سرپرست اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاکید کرد: در همین راستا اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چندین محور تلاش در تولید آمارهای رسمی دارد.

دکتر سالاری بیان داشت: اولین محور مستند سازی سوابق آمارهای رسمی است؛ تا بدانیم در گذشته از نظر شاخص ها در چه جایگاهی قرار داشته ایم و اکنون این جایگاه در کجا قرار دارد.

وی یادآور شد: گام دوم مستند سازی تعاریف استاندارد، شاخص ها و اقلام آماری به منظور برداشت های یکسان از اطلاعات است و محور سوم بالا بردن سهم آمارهای ثبتی( ثبت اطلاعات در هنگام وقوع اطلاعات) در کل آمارهای رسمی دانشگاه می باشد.

سرپرست اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: تلاش ما تحلیل داده های رسمی دانشگاه جهت کمک به تصمیم سازی مدیران ارشد دانشگاه، برنامه ریزی جهت دسترسی سریع و آسان مدیران ارشد به اطلاعات و آمارهای رسمی و در نهایت کاهش بی پاسخی در آمار با ایجاد ساختار و فرآیندهای جدید است.

دکتر سالاری خاطر نشان کرد: آمار و اطلاعات از جمله قوی ترین ابزار و صنایع جهت برنامه ریزی آینده، ارزیابی عملکرد گذشته و تصمیم سازی در سطوح مختلف مدیریتی است.

وی تاکید کرد: نظام های آماری و برنامه ریزی به عنوان دو نظام  پایه در خدمت توسعه و پیشرفت هر جامعه است و کارکرد موفق نظام آماری مانند هر نظامی نیازمند برنامه ریزی و نظارت بیشتر است.

سرپرست اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطر نشان کرد: اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای تحقق اهداف طراحی شده در نظام آماری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ تمرکز خود را بر ایجاد پایگاه داده متمرکز و به کارگیری فناوری اطلاعات در امر تولید، جمع آوری و تحلیل داده های رسمی قرار داده است.

دکتر سالاری بیان داشت: در حال حاضر حدود 97 نماینده آماری در کل حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سه حوزه بهداشت، درمان و آموزش فعالیت و در جمع آوری و فرآیندهای جدید  اطلاعات به ما کمک می کنند.

وی تلاش تصمیم گیران ارشد را اهمیت دادن به علم آمار و ارتقای آن نسبت به گذشته دانست و بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در میان دیگر دانشگاه های علوم پزشکی در کشور در حوزه آمار و برنامه ریزی از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و مشاوره های زیادی در این راستا به دیگر دانشگاه ها ارائه می دهد.

دکتر سالاری گفت: این موفقیت به دلیل استفاده از فناوری اطلاعات و نرم افزارهای گزارش ساز حرفه ای و ساختار بسیار خوبی است؛ که این علم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارا می باشد.

وی ابراز داشت: اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت مداوم در حال تولید و شفاف سازی اطلاعات است؛ زیرا هر چه را که نشود اندازه گیری کرد نمی توان مدیریت کرد و این تولید اطلاعات در تصمیم سازی بسیار اهمیت دارد.