تصویب برنامه عملیاتی سال 1397 با 14 هدف کلی

  • PDF

31 دستور در پنجاه و سومین جلسه هیأت امنا به تصویب رسیدبرنامه عملیاتی سال 1397 با 14 هدف کلی به تصویب رسیده و از ابتدای سال جدید اجرایی خواهد شد.

رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه در گفتگو با وب دا گفت: اهداف کلی برنامه عملیاتی دانشگاه با 14 بند در آخرین جلسه هیأت امنای دانشگاه در نیمه اسفندماه سالجاری به تصویب اعضا رسید و از ابتدای سال 1397 اجرایی خواهد شد.

دکتر سید جواد حسینی گفت: برنامه عملیاتی دانشگاهها دارای دو مدل ارزیابی خوداظهاری و ارزیابی انطباق می باشد که دانشگاه علوم پزشکی مشهد در 9 ماهه سال 1396 در ارزیابی خوداظهاری به بیش از 97درصد و در ارزیابی انطباق به حدود 93درصد از اهداف کلی برنامه عملیاتی خود دست پیدا کرده است.

دبیر ستاد برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ارزیابی انطباق که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان سال 1395 انجام داده است در گروه شایستگان قرار گرفته است که جای امیدواری است با تلاشها و فعالیتهای چشمگیر تمامی معاونتها و واحدهای تابعه دانشگاه در سال 96 ، پس از ارزیابی عملکرد امسال، در گروه سرآمدان قرار بگیریم.

دکتر حسینی در پایان به وبدا گفت: برنامه عملیاتی دانشگاه در سال 1397 در قالب 330 هدف کمی، 800 برنامه و 3300 فعالیت تعریف و تنظیم شده است.

کاشت هزار اصله درخت در شهرک دانش و سلامت

  • PDF

مشاور فضای سبز معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: در روز درختکاری در شهرک دانش و سلامت هزار اصله درخت از گونه های سرو خمره ای، نارون پیوندی، توت کاکوزا، اقاقیای نرک و افرا کاشته شد.

مهندس محمد رضا قاضی در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص برنامه درختکاری شهرک دانش و سلامت دانشگاه، گفت: فضای سبز شهرک دانش و سلامت از سال 1389 احداث و هر ساله در روز درختکاری و هفته منابع طبیعی جهت توسعه فضای سبز فضاهایی به این امر اختصاص داده می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 65 هزار متر مربع فضای خالص اختصاص داده شده به فضای سبز در شهرک دانش و سلامت وجود دارد و سالیانه متناسب با زیر ساخت های موجود در حال توسعه این فضا می باشیم.

مشاور فضای سبز معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: در سال جاری هزار اصله درخت در روز درختکاری در شهرک دانش و سلامت کاشته شد. این در حالی است؛ که این تعداد در سال گذشته بیش از دو هزار و 500 اصله درخت را شامل می شد؛ که در دور تا دور شهرک دانش و سلامت به طول هفت کیلومتر کاشته شد.

مهندس قاضی تصریح کرد: در ضلع شمال غربی شهرک نیز پنج هکتار جنگل کاری و درختکاری به شکل متراکم انجام شده است و مسیرهای خطی نیز در طرح قرار گرفته اند؛ که سالیانه در حال افزوده شدن به فضای سبز شهرک می باشد.

وی بیان داشت: در حال حاضر در حال اجرای زیر ساخت های فضای ضلع جنوبی و ارتفاعات جنوبی شهرک در برنامه طرح کمربند سبز مشهد می باشیم؛ که بالغ بر 100 هزار متر مربع و 10 هکتار می باشد.

مشاور فضای سبز معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، تاکید کرد: با توجه به توسعه فضای سبز شهرک دانش و سلامت بحث بهینه سازی مصرف آب مد نظر قرار داده شده و انتخاب گونه های متناسب با زیست بوم برای ما بسیار دارای اهمیت بوده است.

مهندس قاضی تاکید کرد:  گونه هایی که با شرایط آب و هوایی این منطقه سازگاری دارند اقاقیای پیوندی، اقاقیای نرک، نارون، توت کاکوزا، زبان گنجشک، سرو نقره ای، سرو خمره ای، ارقام کاج و ژونی پروس هستند؛ که مصرف آب به نسبت پایینی دارند.

 وی اضافه کرد: هر توسعه فضای سبزی در شهرک دانش و سلامت بلافاصله تحت سیستم آبیاری تحت فشار قرار می گیرد؛ به نحوی که می توان گفت بیش از 90 درصد فضای سبز شهرک دانش و سلامت تحت سیستم آبیاری تحت فشار است.

مشاور فضای سبز معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این حرکت علاوه بر این که هزینه نیروی انسانی ما را به شدت کاهش می دهد تا 40 درصد کاهش مصرف آب را نیز به همراه دارد.

مهندس قاضی به تصفیه خانه فاضلاب به عنوان دیگر طرح های شهرک دانش و سلامت اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس این طرح پسماند فاضلاب شهرک دانش و سلامت پس از تصفیه به وسیله دستگاه پمپاژ به شبکه آبیاری تحت فشار تزریق و آبیاری  درختان از این طریق صورت می گیرد.

وی از ساماندهی فضای سبز دانشگاه با ایجاد سامانه ثبت فضای سبز خبر داد و ابراز داشت: تلاش داریم بتوانیم وضعیت فضای سبز در دانشگاه را ساماندهی کرده و به سمت نگاه تخصصی نسبت به این فضا  حرکت کنیم.

مشاور فضای سبز معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: بر این اساس سامانه ای را جهت ثبت فضای سبز در دانشگاه ایجاد خواهیم کرد تا با توجه به این اطلاعات جهت بهبود فضای سبز برنامه داشته باشیم.

وی افزود: با مساعدت های معاونت توسعه مدیریت و منابع و مدیریت پشتیبانی طی دو سال گذشته به دنبال جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات حجمی از فضای سبز دانشگاه هستیم تا از میزان فضای سبز موجود با تنوع گونه ای و پراکندگی اطلاعاتی به دست آوریم.

 مهندس قاضی از حذف چمن در فضای سبز دانشگاه خبر داد و بیان داشت: منطقه خراسان گرم و خشک است و در بسیاری موارد گونه هایی که نیاز به نگهداری بسیار و مصرف آب بالا داشته و توجیه اقتصادی ندارند استفاده می شود.

وی متذکر شد: از این رو ما در دانشگاه عملا در حال حذف چمن هستیم و به جای آن با توجه به خاک قلیایی که منطقه خراسان دارد از گونه درختچه های همیشه سبز مانند ژونی پروس استفاده خواهیم کرد.

مشاور فضای سبز معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: ژونی پروس روی زمین قرار می گیرد، ارتفاع کمی دارد، سطح زمین را پوشش می دهد، همیشه سبز است و مصرف آب بسیار پایینی دارد به نحوی که تقریبا هر 45 روز یک بار نیاز به آب پیدا می کند.

مهندس قاضی گفت: توسعه فضای سبز بر اساس طرح تکریم ارباب رجوع و آرامش روانی پرسنل به خصوص پرسنل درمانی با توجه به شرایط خاص و پر استرسی که دارند مهم است.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند.

 

با حضور رییس دانشگاه، رونمایی ازهفت سامانه مدیریت منابع انسانی

  • PDF

با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از هفت سامانه مدیریت سرمایه انسانی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد.

به گزارش وب دا،بایگانی الکترونیکی فاز اول همگام سازی شرح وظایف سازمانی با نیازهای آموزشی،سامانه تعیین گروه پرتوکاران، سامانه تبدیل وضعیت استخدامی، سامانه یکپارچه سازی مکاتبات، سامانه بانک مدرسان و سامانه استعلام اطلاعات پرسنلی از جمله سامانه هایی بود که با حضور دکتر محمد رضا دارابی رییس دانشگاه، دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران این مجموعه رونمایی شد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: هر اقدامی که در جهت تسهیل امور و روند برنامه های اداری باشد به طور حتم ارزشمند است و موجب رضایت کارکنان و  مراجعین خواهد شد.

 

دکتر محمد رضا دارابی افزایش در سرعت کار و خدمات رسانی، صرفه جویی در مصرف کاغذ، هزینه ها و کاهش اتکا به نیروی انسانی را از ویژگی های سامانه های الکترونیک عنوان کرد و افزود: نسل  امروز،  نسل اینترنت و فناوری های پیشرفته است و نیاز است که به سمت الکترونیکی شدن پیش رفت و باید به گونه ای اقدام شود که امکانات و زیر ساخت های این سامانه ها در کنار امنیت فراهم شود تا بتوان خدمات موثر  و مناسبی را ارائه داد.

 

 مدیر سرمایه انسانی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه " مدیریت منابع انسانی معجزه می کند" همواره در سرلوحه برنامه های این مدیریت قرار  دارد تصریح کرد: در راستای تداوم برنامه های دولت الکترونیک در ماه های اخیر هفت سامانه شامل بایگانی الکترونیکی فاز اول همگام سازی شرح وظایف سازمانی با نیازهای آموزشی،سامانه تعیین گروه پرتوکاران، سامانه تبدیل وضعیت استخدامی، سامانه یکپارچه سازی مکاتبات، سامانه بانک مدرسان و سامانه استعلام اطلاعات پرسنلی، طراحی و اجرا شده است که در حال حاضر در سطح دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عبداله ریحانی در ادامه به ارائه گزارشی از روش استفاده و کاربردهای سامانه های جدید مدیریت منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرداخت.

 

پیش از این نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از واحدهای زیر پوشش مدیریت سرمایه انسانی معاونت توسعه مدیریت و منابع این دانشگاه بازدید کرد.

 

دکتر محمد رضا  دارابی به همراه دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران این مجموعه با حضور در واحدهای زیر پوشش مدیریت منابع نیروی انسانی معاونت توسعه در جریان روند برنامه ها و اقدامات انجام شده  قرار گرفت.

 

 

 

برگزاری نشست مشترک اداره کل اشتغال بنیاد شهید با مدیر سرمایه انسانی دانشگاه

  • PDF

نشست مشترک میان مسئول و کارشناسان اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با مدیر سرمایه انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید.

در این نشست که در محل سالن اجتماعات معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه(سالن مرحوم دکتر نادری)  و با هدف بررسی موضوعات مرتبط با اشتغال ایثارگران برگزار گردید، مدیر سرمایه انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با ارائه آمار و اطلاعاتی در خصوص تعداد ایثارگران بکارگیری شده در دانشگاه از طریق سهمیه های استخدامی سال های ۹۴ ، ۹۵  و ۹۶ به ضرورت شناسایی و رفع چالش‌های پیرامون بکارگیری و توانمند سازی آنان اشاره نمود.

 

در این جلسه مسئول اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، ضمن قدردانی از تعامل مستمر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بویژه آقایان دکتر بحرینی و عبداله ریحانی یساولی و تقدیر از برنامه ریزی و هماهنگی کارشناسان تامین و توزیع حوزه مدیریت سرمایه انسانی در اشتغال تعداد قابل توجهی از از واجدین شرایط ایثارگر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز امیدواری نمود از طریق برگزاری جلسات مشابه، شاهد ارتقاء ارائه خدمات به خانواده های معزز شاهد و ایثارگر باشیم.

 

آخرین اخبار