آغاز به کار همایش معاونین توسعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مشهد

  • PDF

همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع و مدیران دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این همایش با حضور دکتر صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و جمعی از مدیران این حوزه از 17 الی 19 آذر به منظور بررسی پروژه های بسته های طرح تحول، طرح تکمیل ۲۱ هزار تخت بیمارستانی و تکمیل شبکه بهداشت کشور؛ برگزار می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص برنامه های این همایش اظهار داشت: ارائه گزارش در خصوص دستاوردهای همایش سی و یکم، ارائه گزارش اقدامات انجام شده در زمینه جذب سرمایه، گزارش در خصوص وضعیت دریافتی های سال جاری و بودجه 96، نشست مشترک معاونین، با معاون توسعه وزارت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با نمایندگان مناطق ده گانه با رویکرد انتخاب عامل چهارم در اجرای طرح بسته های بهداشتی، جلسه گروهی معاونین توسعه از جمله بخش های این نشست است.

دکتر بحرینی تاکید کرد:در این همایش تجربیات قابل استفاده سایر دانشگاه ها نیز همراه با ارائه نقطه نظرات آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین،قرار است شرکت کنندگان در این همایش از تجارب موفق دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجرای پروژه های بیمارستان 540 تختخوابی امام رضا(ع) و دانشکده داروسازی نیز بازدید کنند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ابتدای این همایش، حضور معاونین،مدیران و مسئولان حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مشهد مقدس را خیر مقدم گفت.

حجت الاسلام طباطبایی درادامه با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور و همچنین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: به طور حتم در این شرایط، سخت ترین کار بر دوش معاونین توسعه است.

وی با اذعان بر اینکه مشکلات اقتصادی، معضل همگانی است اما این مشکلات در مشهد مقدس به دلیل میزبانی سالانه بیش از 20 میلیون زائر بیشتر احساس می شود خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از 700 میلیارد تومان از سازمان های بیمه گر طلب دارد که این امر موجب بروز مشکلات در این دانشگاه شده است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه سالانه شش برابر جمعیت مشهد مقدس، زائر به این شهر وارد می شود خاطر نشان کرد: در دهه پایانی ماه صفر بیش از 3.5 میلیون زائر وارد مشهد شد که از این تعداد 300 هزار زائر پیاده بودند و در طول مسیر و در شهر مشهد خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه در دهه پایانی ماه صفر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در 800 کیلومتر از مسیرهای منتهی به مشهد مقدس خدمات به زائران ارائه داد از مسئولان تقاضا کرد: نسبت به مشهد نگاه ویژه ای داشته باشند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار