رونمایی از کتاب راهبردهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

همزمان با برگزاری همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مشهد با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کتاب راهبردهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در افق 5 ساله رونمایی شد.

به گزارش وب دا، همزمان با آغاز بکار همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که به منظور بررسی پروژه های بسته های طرح تحول، طرح تکمیل ۲۱ هزار تخت بیمارستانی و تکمیل شبکه بهداشت و درمان کشور برگزار شد، از کتاب راهبردهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد (1399- 1395) با حضور دکتر سید علی صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.

دکتر سید محمد حسین بحرینی طوسی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقدام به تدوین راهبردهای دانشگاه در افق 5 ساله نموده است تا بتواند بر اساس آن، به حرکت خویش در مسیر رشد و تعالی، سرعت مناسبی بخشد. از این رو با توجه به تاکیدات هیات ريیسه دانشگاه بر تدوین راهبردها، این فرایند در پاییز سال 1394 آغاز گردید که در ادامه با برگزاری جلسات فشرده و درکنار آن اقدامات کارشناسی گسترده‌ای همراه بود.

  وی افزود: این کوشش‌ها در پایان اردیبهشت ماه سال 1395 به سرانجام رسید و راهبردهای دانشگاه تدوین گردید.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ابراز امیدواری کرد همانگونه که در سال 95 برنامه محوری به گفتمان قالب در دانشگاه تبدیل گردید و همه معاونت ها به شکل جدی و ساختارمند دارای برنامه عملیاتی بودند در سال 96 نیز برنامه عملیاتی بر مبنای راهبردهای تدوین شده طراحی گردد.

دکتر بحرینی در پایان خاطر نشان کرد: با تدوین سند راهبردهای دانشگاه که با مشارکت و همکاری مشاوران و خبرگان داخلی و خارجی، میسر گردید، بستر لازم جهت اجرای آن‌ها از جنبه‌های ساختار، فرآیندها و ارتباط با دستگاه‌های وابسته فراهم گردیده است.

گفتنی است در این مراسم که دکتر سالاریان زاده رئیس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت متبوع، صادق پور مدیر نوسازی و تحول اداری دانشگاه و دبیر کمیسیون برنامه ریزی راهبردی، دکتر سید جواد حسینی مشاور ریاست و مسئول دبیرخانه دائمی هیات امناء نیز حضور داشتند، دکتر صدالسادات ضمن بیان اینکه تدوین راهبردها برای دانشگاه های علوم پزشکی یک فرصت است، از دشواری های چنین کاری خبر داد و در همین زمینه از زحمات کلیه دست اندرکاران تدوین این برنامه تقدیر و تشکر بعمل آورد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.