معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، اقتصاد مقاومتی ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اهمیت توجه و عمل نمودن به مقوله اقتصاد مقاومتی در توسعه و پیشرفت کشور اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد و به طور حتم مردم می توانند در این زمینه موفق عمل کنند.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در دومین روز از برگزاری کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و اختصاص شعار امسال به این عنوان تصریح کرد:اقتصاد مقاومتی به معنی سخت گیری در امور نیست بلکه استفاده از تمامی نعمات و امکانات به بهترین شکل ممکن است.

وی با تاکید بر اینکه حوزه خدمات پیشگیری و درمان از مهمترین موضوعات به شمار می رود و سلامت جامعه لازمه پیشرفت و توسعه کشور است اظهار داشت: در سال های اخیر تحریم های ظالمانه کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران، کشور  را در بخش های مختلف از جمله دارو و تجهیزات پزشکی با محدودیت های زیادی مواجه نمود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه کمبود و هزینه بالای دارو و تجهیزات پزشکی بیماران را با چالش و مشکلات زیادی مواجه نموده بود خاطر نشان کرد: از این رو تغییر در ساختار مقاوم سازی کشور  برای مقابله با این دسته از بحران ها از اهمیت خاصی برخوردار است و اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی می تواند کشور را در این زمینه واکسینه کند.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از قطب های سلامت کشور به شمار می رود که در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی پروژه های متعددی را در بخش های عمران، غذا و دارو، پژوهش، آموزش و درمان به اجرا درآورده است.

گفتنی است: نخستین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور بیش از 500 نفر از استادان و دانشجویان از سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی روزهای ششم و هفتم بهمن در تالار رازی برگزار شد.  

این کنفرانس با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه اسلامی واحد مشهد در محورهای  ارتقای بهره وری با استفاده از ظرفیت ها و مشارکت بخش خصوصی، ارتقای تاب آوری سازمانی از طریق چابک سازی ساختار منابع انسانی، بهبود مستمر فرآیندهای انجام کار، توسعه کار آفرینی در بسترهای آموزشی، توسعه گردشگری و بازاریابی خدمات، جیره بندی در نظام سلامت و صیانت از حقوق شهروندی  برگزار شد.  

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار