استاندار خراسان رضوی: بهره مندی 96 درصد از روستاییان از خدمات بهداشتی و درمانی

  • PDF

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت مقوله ی سلامت، گفت: یکی از بخش هایی که در دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه پیگیری شد؛ حوزه ی سلامت بود؛ به گونه ای که تنها ظرف سه سال اخیر در استان، با راه اندازی هزار و 422 خانه ی بهداشت، زمینه بهره مندی 96 درصد جمعیت روستایی از خدمات بهداشت و درمان فراهم شد.

به گزارش وب دا، علی رضا رشیدیان در مراسم بهره برداری از مرکز جامع خدمات سلامت روستایی شمس تربقان در شهرستان کاشمر اظهار داشت: یکی از رویکردهای انقلاب اسلامی تحقق عدالت اجتماعی است که در این مسیر تمامی دولت ها تلاش هایی کرده اند.

وی افزود: دولت یازدهم نیز با همین شعار، توجه به نقاط کم برخوردار را در دستور کار قرار داد و توسعه ی متوازن در اقصی نقاط کشور را با جدیت دنبال کرد.  

استاندار خراسان رضوی با بیان این که در ابتدای دولت یازدهم هزار و 800 پروژه ی نیمه تمام در استان وجود داشت که برای تکمیل آن ها 28 هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بود؛ اظهار داشت: تا آخر امسال این میزان پروژه به کمتر از 500 مورد خواهد رسید.

وی تاکید کرد: این توفیقات به مدد همکاری تمامی بخش های دولتی، خصوصی، همراهی مردم و خیران در بخش های مختلف به دست آمده است.

شایان ذکر است؛ در جریان این سفر مرکز جامع سلامت روستایی شمس شریعت تربقان با مشارکت خیر حوزه ی سلامت مرحوم پرفسور شمس شریعت با اعتبار پنج میلیارد ریال، خانه ی بهداشت روستاهای فروتقه، فرح آباد و پائین دره هر کدام با اعتبار 500 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی به بهره برداری رسید و همچنین کلنگ احداث مسجد بیمارستان کاشمر توسط خیر نیک اندیش حسن کریمی با اعتبار 500 میلیون ریال به زمین زده شد.

گفتنی است؛ استاندار خراسان رضوی در بدو ورود به کاشمر مورد استقبال امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان قرار گرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار