با حضور استاندار خراسان رضوی، بهره برداری از بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان خلیل آباد

  • PDF

با حضور استاندار خراسان رضوی، پروژه بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان خلیل آباد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، در مراسم بهره برداری از این طرح خدماتی بهداشتی علاوه بر مهندس رشیدیان استاندار خراسان رضوی، دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر بدیعی معاون درمان دانشگاه و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستان نیز حضور داشتند.

بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان خلیل آباد در زمینی به مساحت 45 هزار متر مربع و زیر بنای دو هزار و 500 متر مربع ساخته شده است.

پروژه بیمارستان شهرستان خلیل آباد از سال 88  و با اهدای زمین از سوی خیران به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون ریال آغاز شد و با بهره برداری از این طرح 50 هزار نفر از ساکنان این شهرستان از خدمات درمانی و بیمارستانی بهره مند شدند.

این طرح در قالب بیمارستان عمومی و در بخش های داخلی، جراحی، اطفال، زنان و اورژانس ساخته شده است و علاوه بر بخش های بستری رادیولوژی، بلوک زایمان، آزمایشگاه و اتاق عمل نیز در آن در نظر گرفته شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد در گفتگو با وب دا هزینه ساخت این پروژه را 80 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: همچنین برای تجهیز این طرح بیش از 20 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

دکتر سید محمد هاشمی با قدردانی از توجه مسئولان به مقوله سلامت  اظهار داشت: تا پیش از این، شهرستان خلیل آباد فاقد بیمارستان بود و ساکنان منطقه برای استفاده از خدمات درمانی به شهرهای مجاور مراجعه می کردند.

وی بهره برداری از این پروژه را گامی موثر در افزایش دسترسی به خدمات سلامت، افزایش شاخص های سلامت و رضایت مندی مردم و همچنین کاهش هزینه ها برشمرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد در خصوص نیروی انسانی مورد نیاز این بیمارستان اظهار داشت: بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز این بیمارستان در بخش های درمانی و اداری تامین شده است و رایزنی برای جذب دیگر نیروهای مورد نیاز نیز ادامه دارد.

دکتر هاشمی بیمارستان این شهرستان را 32 تختخوابی عنوان کرد و گفت: این مرکز ظرفیت 44 تخت بستری را نیز داراست. 

مخاطبان گرامی برای دریافت تصاویر افتتاح بیمارستان خلیل آباد می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.