استقرار بخش های مختلف دانشکده داروسازی در ساختمان جدید

  • PDF

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: از نیمه اول بهمن ماه سال جاری انتقال دانشکده دارو به ساختمان جدید آغاز و در نهایت پس از استقرار بخش اداری و اساتید؛ همزمان با آغاز نیمسال تحصیلی جدید، دانشجویان نیز به این دانشکده منتقل شدند.

به گزارش وب دا؛ دکتر ایمن شهیدی در خصوص انتقال کامل دانشکده داروسازی به ساختمان جدید این دانشکده، گفت: خوشبختانه با مساعدت بسیار خوب رییس دانشگاه و همکاری مجدانه معاونت توسعه؛ از ابتدای نیمه اول بهمن ماه سال جاری برنامه انتقال این دانشکده به ساختمان جدید آغاز شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بخش اداری و اساتید دانشکده در ساختمان جدید مستقر و دانشجویان نیمسال جدید تحصیلی خود را در فضای آموزشی ساختمان تازه تاسیس دانشکده آغاز کردند.

عضو هیأت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: به دلیل آماده نبودن برخی مقدمات جانمایی و تشکیل شبکه ها؛ در حال حاضر موفق به انتقال دانشجویان تخصصی دانشکده نشده ایم و تا انتهای هفته آینده دستیاران دانشکده نیز به ساختمان جدید منتقل می شود.

دکتر ایمن شهیدی یادآور شد: در حال حاضر امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی همچنان در ساختمان قدیم دانشکده مستقر است و دانشجوان و اساتید جهت استفاده از فضای آزمایشگاهی به ساختمان قدیم مراجعه می کنند.

 رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: به منظور سهولت در دسترسی اساتید و دانشجویان به فضای آزمایشگاهی، سرویس رفت و برگشتی بین دو ساختمان قدیم وجدید دانشکده مستقر شده است؛ که با همکاری های صورت گرفته ظرف چهار ماه آینده تجهیزات آزمایشگاهی نیز به ساختمان جدید منتقل می شود.

وی انتقال کامل تجهیزات آزمایشگاهی و امکان استفاده از این فضا برای دانشجویان و اساتید دانشکده دارو را برای سال تحصیلی جدید عنوان و اظهار داشت: با توجه به فشرده بودن فضای ساختمانی قدیم دانشکده دارو؛ تجهیزات آزمایشگاهی در این فضا بسیار تنگاتنگ چیدمان شده بود؛ که در فضای باز دانشکده جدید این مشکل را نخواهیم داشت.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: برخی از دستگاه های آزمایشگاهی دانشکده دارو دارای فرسودگی و عمر تعدادی از آن ها به 30 سال می رسد؛ که بر این اساس معاونت توسعه دانشگاه اولین برنامه خود پس از استقرار تجهیزات در ساختمان جدید را نوسازی دستگاه های آزمایشگاهی عنوان کرده است.

دکتر ایمن شهیدی تعداد دانشجویان دانشکده داروسازی مشهد را 800 نفر دانست و ابراز داشت: 650 دانشجو در رشته دکترای حرفه ای، 130 دانشجو در مقطع دکترای تخصصی و 20 دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشکده تخصیل می کنند.

وی اضافه کرد: دانشکده دارو ظرفیت پذیرش دانشجو در هشت مقطع دکترای تخصصی، یک مقطع  کارشناسی ارشد و یک مقطع دکترای حرفه ای را دارد و در حال حاضر 52 عضو هیأت علمی و 80 نفر کادر اداری و آزمایشگاهی در دانشکده فعال هستند.

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: معماری بسیاز زیبای دانشکده جدید داروسازی مشهد برای تمامی اعضای دانشکده بسیار خوشحال کننده بوده است و حتی خانواده دانشجویان و مهمانان دانشکده نیز نسبت به امکانات و تازگی ساختمان ابراز رضایت بسیار بالایی داشته اند.

عضو هیآت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: جداسازی گروه های آموزشی و تفکیک فضای کلاس های نیز موجب شده تا دسترسی دانشجویان و اساتید به حوزه فعالیتی خود با سهولت بسیار انجام شود و این امر موجب شده چیدمان دانشکده نیز در نوع خود خاص باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.