طلب 566 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سازمان های بیمه گر

  • PDF

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص عملکرد این معاونت در طول سال های گذشته در حوزه مالی گفت: معاونت توسعه در برخی مسائل اقدامات بسیاری خوبی در مدت چهار سال انجام داده؛ که بخشی از این اقدامات به جهت جنبه مالی بسیار مهم بوده است.

عبداله سبحانی در گفت و گو با وب دا ادامه داد: مهمترین بخشی که توسط معاونت توسعه و در قسمت مدیریت مالی در حال کار است؛ پایش درآمدها و کنترل هزینه های دانشگاه است؛ که اقدامات بسیارخوبی در این زمینه اتفاق افتاده است.

 مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: با توجه به این که فرآیند دریافت وجه خدمات از طریق بیمه ها و در حال حاضر با اجرای برنامه تحول نظام سلامت عمده خدمات در بیمارستان های دولتی اتفاق می افتد؛ بیشترین میزان مطالبات از بیمه ها نیز در طول چند سال اخیر را مشاهده می کنیم.

بیمه سلامت 317 میلیارد تومان به دانشگاه بدهکار است

 سبحانی متذکر شد: رقم این مطالبات از بیمه سلامت حدود 317 میلیارد تومان می باشد؛ که از شهریور ماه سال قبل تا کنون پرداختی از این بیمه جهت کمتر شدن این بدهی صورت نگرفته است؛ ضمن این که از پرداختی های انجام شده نیز حدود 130میلیارد تومان به شکل اوراق مرابحه می باشد.

وی تاکید کرد: دریافت اوراق مرابحه به این معنا است که به دانشگاه مبلغی داده نمی شود و تسویه حساب در قالب اوراقی چهار ساله در سال 1399 صورت خواهد گرفت؛ البته در این مدت نرخ سود 16 درصد هر شش ماه یک بار به دانشگاه پرداخت می شود.

  مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: با توجه به حجم بدهی دانشگاه به شرکت های طرف قرار داد؛ این روند پرداختی امکان پذیر نیست زیرا باید بدهی جاری دارویی و لوازم مصرفی که برای بیمار خریداری می شود به طور نقدی با شرکت های طرف قرار داد تسویه حساب شود.

سبحانی بیان داشت: دانشگاه از بیمه تامین اجتماعی حدود 162 میلیارد تومان و مطالبات از سایر بیمه های متفرقه سطح کشور(ایران، تجاری، نیروهای مسلح، کمیته امداد و...) نیز حدود 87 میلیارد تومان است.

503 میلیارد تومان بدهی دانشگاه در قسمت های مختلف است

وی افزود: دانشگاه نیز به شرکت های دارویی، تجهیزات پزشکی، کارکنان و پزشکان دانشگاه بدهی دارد که نسبت به میزان طلبکاری، وضعیت نسبتا بهتری دارد.

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به وجود انضباط مالی در معاونت توسعه اشاره کرد و ابراز داشت:  در بحث پرداخت ها نیز انضباط مالی بسیار خوبی دیده شده است به نحوی که تمام بدهی به سازمان های انرژی تا پایان سال 95 تسویه حساب شده است.

سبحانی تاکید کرد: در خصوص قراردادهای نیروی انسانی مانند قراردادهای مربوط به شرکت های خدماتی و پشتیبانی دانشگاه، قراردادهای نیروی انسانی و پرستاران نیز تسویه حساب مالی انجام شده و بدهی قراردادهای مربوط به آشپزخانه نیز مربوط به دی، بهمن و اسفند ماه سال گذشته است.

وی تصریح کرد: عمده بدهی دانشگاه نیز در خصوص دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی است؛ که در صورت مساعدت بیمه ها این بدهی را نیز پرداخت خواهیم کرد.

معاونت توسعه در انجام پروژه های خود به حذف واسطه ها اقدام کرده است

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد سه پروژه عمده و بزرگ را علی رغم تمام پروژه های مهم دیگر خود طی ماه ها و سال های اخیر به افتتاح رسانده است.

سبحانی بیان داشت: بیمارستان های 610 تختخوابی امام رضا(ع)، اکبر و دانشکده داروسازی سرآمد موفقیت های حاصله در این معاونت است؛ که با همکاری تمام پرسنل اتفاق افتاده است.

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: جهت رسیدن به موفقیت در این پروژه ها خرید مصالح و آهن الات توسط پرسنل صورت گرفته است در حالی که سپردن کار به پیمانکار و انجام خریدها در قالب صورت وضعیت نیز امکان پذیر بود.

وی افزود: انجام خریدها توسط کارپرداز، نیروهای فنی و مالی معاونت توسعه و گروهی که برآورد هزینه را انجام می دهند موجب شد تا علاوه بر سرعت در امور، صرفه جویی های مالی بسیار خوبی نیز اتفاق بیفتد.

سبحانی ابراز داشت: این روش کار تنها در ساخت پروژه دانشکده داروسازی تخفیف چهار و نیم میلیارد تومانی را در بر داشته است و موجب سرعت در انجام کار و تحمیل نشدن هزینه بیشتر در ساخت پروژه بوده است.

سبحانی افزود: خریداری تجهیزات پزشکی  بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) در بازه زمانی بسیار کوتاه و در فاصله سه ماه با تخفیفات بسیار عالی نیز از موفقیت های ورود مستقیم معاونت توسعه در بحث خریداری تجهیزات پزشکی و دیگر موارد است.

وی تصریح کرد: در خصوص هتلینگ بیمارستان قائم(عج) نیز خرید مصالح با دانشگاه و طراحی، مشاوره و اجرای کار با پیمانکار بوده است تا با از میان بردن واسطه ها و ایجاد ارتباط مستقیم با فروشندگان بتوانیم صرفه جویی مالی بسیار خوبی را ایجاد کنیم.

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: شفافیت مالی موجب شده است؛ تا در نهایت همه چیز به نفع دانشگاه باشد و علاوه بر صرفه جویی مورد نظر، خریدهای صورت گرفته برای دانشگاه به صورت نقدی و بدون بر جا گذاشتن بدهی صورت بگیرد.

اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در عملکرد معاونت توسعه عملیاتی شده است

سبحانی تاکید کرد: ورود مستقیم معاونت توسعه در تهیه و خریداری تجهیزات پزشکی موجب شده است که خرید چیلرها و اکسیژن ساز بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) در حالی که باید بر اساس روند اداری حدود سه ماه به طول بینجامد در مدت 5 روز انجام گیرد.

وی بیان داشت: شعار سال گذشته مقام معظم رهبری در حوزه اقدام و عمل در رفتار معاونت توسعه عملا قابل مشاهده است؛ ضمن این که اقتصاد مقاومتی به شکل بارز در تمامی پروژه های این معاونت دیده می شود.

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان ابراز داشت: نبود ریخت و پاش، قرار گرفتن همه چیز در جای خود و دلسوزی برای مصالح مردم و دانشگاه از پایه های اقتصاد مقاومتی است؛ که در عملکرد معاونت توسعه قابل مشاهده است.

سبحانی معاونت توسعه را در سال جاری پر توان و با همت دانست و تاکید کرد: در سال جاری نیز تلاش داریم تا در معاونت توسعه پروژه ها و برنامه های مورد نیاز دانشگاه در کمترین زمان با بیشترین موفقیت اجرایی شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار