هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد72 مصوبه در سال 95 داشته است

  • PDF

در سال گذشته هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد 72 مصوبه داشته است؛ که از این تعداد سهم حوزه غذا و دارو 6، آموزش 14، پژوهش 6، توسعه 23، درمان 11، دانشجویی فرهنگی 4 و بهداشتی 8 مورد بوده است.

به گزارش وب دا؛ رییس دبیرخانه دائمی هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص ارائه گزارش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 1395، گفت: هیات امنای دانشگاه در سال 95 حدود 72 مصوبه داشته است؛ که از این تعداد 59 مورد اجرا، شش مورد در دست اقدام، شش مورد اجرا نشده و یک مورد ناقص انجام شده است.

صدور چهار هزار گواهی آموزش مداوم در معاونت آموزشی دانشگاه

دکتر سید جواد حسینی به عمده فعالیت های معاونت آموزشی در سال گذشته پرداخت و ابراز داشت: برگزاری جشنواره شهید مطهری، راه اندازی دپارتمان علوم اعصاب، افتتاح مرکز تخصصی آموزش مجازی، راه اندازی کلینیک طب تسکینی، تعالی و توسعه دندانپزشکی، علوم تغذیه و تکنولوژی آموزشی از تلاش های حوزه آموزشی در سال گذشته بوده است.

رییس دبیرخانه دائمی هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اضافه کرد: صدور چهار هزار گواهی آموزش مداوم، برگزاری هزار و 166 مورد برنامه آموزش مداوم، و برگزاری آزمون های سراسری، ارشد، پی اچ دی و دستیاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دیگر فعالیت های معاونت آموزشی در سال 95 است.

خیرین در سال 95 حدود 36 میلیارد تومان کمک کرده اند

وی به فعالیت های معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره و خاطر نشان کرد: کمک های خیرین در این معاونت در سال 1395بالغ بر 36 میلیارد تومان بوده است؛ که عمدتا در مراکز و شبکه ها اتفاق افتاده است.

دکتر حسینی گفت: این مقدار کمک خیرانه به نسبت سال 1394 با هزینه ای بالغ بر 16 میلیارد و 400 میلیون تومان؛ رشد چشمگیر دو نیم برابری را نشان می دهد.

 رییس دبیرخانه دائمی هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: در سال 95 تعداد سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت 54، بیمارستان ها و درمانگاه های خیریه 41، مجمع خیرین سلامت 12و شورای مشارکت های مردمی در بیمارستان ها نیز 10 مورد بوده است.

وی افزود: ثبت موسسه خیریه بیمارستانی در بیمارستان قائم(عج)، نهایی شدن سند ملی کنترل بیماری های غیر واگیر، برگزاری شش جلسه کارگروه سلامت امنیت غذایی، 15 جلسه کمیته تخصصی و برگزاری 151جلسه در شهرستان ها از دیگر فعالیت های معاونت اجتماعی می باشد.

مرکز پایش و اطلاعات سلامت با هزینه ای بالغ بر 540 میلیون تومان راه اندازی شد

 دکتر حسینی به عمده فعالیت های معاونت بهداشتی اشاره کرد و افزود: رونمایی از سامانه یک پارچه نظام سلامت سینا، راه اندازی مرکز پایش و اطلاعات سلامت با هزینه ای بالغ بر 540 میلیون تومان و انعقاد تفاهم نامه در سال 95 بین وزارت بهداشت، استانداری خراسان رضوی و دانشگاه جهت ایجاد 405 واحد از جمله فعالیت های معاونت بهداشتی در سال قبل است.

رییس دبیرخانه دائمی هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: توسعه نظام شبکه و افزایش خانه های بهداشت از 725 به 728مورد، افزایش تعداد مراکز دارای واحد دندانپزشکی از 109 به 121 مرکز، افزایش تعداد پایگاه های بهداشتی از 298 به 368 پایگاه، افزایش مرکز جامع سلامت شهری از 123 مورد به  159 مورد در شهرها و از 91 مرکز به 93 مرکز در روستاها از دیگر فعالیت های حوزه بهداشت است.

وی بیان داشت: کاهش هشت درصدی زایمان های صورت گرفته به روش سزارین و افزایش 11 و نیم درصدی غربالگری سالمندان در حوزه بهداشت نیز در این حوزه قابل توجه می باشد.

دکتر حسینی به عمده فعالیت های معاونت توسعه در سال 95 اشاره کرد و بیان داشت: تقدیر رییس جمهور از ریاست دانشگاه در خصوص ایجاد هزار و 200 تخت بیمارستانی و کسب رتبه پیشتازی در مدیریت عملکرد برای دو سال متوالی از سوی معاونت توسعه وزارت بهداشت از جمله فعالیت های این معاونت در سال قبل بوده است.

41 آمبولانس در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت

رییس دبیرخانه دائمی هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اضافه کرد: تکمیل و اتمام پروژه بیمارستان 610 امام رضا(ع)، راه اندازی بیمارستان اکبر، توسعه و نوسازی ناوگان آمبولانس با اضافه شدن 34 آمبولانس از سوی وزارت بهداشت و هفت آمبولانس اهدایی از بانک رفاه و خریداری 43 دستگاه خودرو از جمله دیگر فعالیت های حوزه توسعه به شمار می آید.

مجموع درآمدهای اختصاصی و عمومی دانشگاه در سال 95، هزار و 589 میلیارد تومان بوده است

وی گفت: از هزار و 589 میلیارد تومان درآمدی؛ که در سال 95 در دانشگاه به دست آمده است، هزار و 22 میلیارد تومان به صورت اختصاصی و 566 میلیارد تومان به حوزه عمومی تعلق داشته؛ که نشان از 66.6 درصد درآمدها از حوزه اختصاصی و 35.6 درصد از محل عمومی می باشد.

دکتر حسینی به عمده تلاش های معاونت پژوهشی دانشگاه در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: کسب رتبه سوم برای دومین سال پیاپی در میان دانشگاه های کشور در حوزه پژوهش، افزوده شدن دو نفر از اعضای هیأت علمی به جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان، انتخاب مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی به عنوان مرکز برتر و تکمیل و روزآمدسازی بانک اطلاعات پایان نامه های دانشگاه از جمله فعالیت های پژوهشی دانشگاه است.

هزار و 300 طرح پژوهشی در سال گذشته در دانشگاه تصویب شده است

رییس دبیرخانه دائمی هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: تکمیل اتاق تمیز و کلین روم در سال 95، بهره برداری از ساختمان مرکز رشد و فناوری، ایجاد کارگاه تولید نیمه صنعتی دارو، تصویب هزار و 300 طرح پژوهشی و تولید هزار و 774 مقاله علمی ( 777 مقاله ISI و 188 مورد اسکوپوس) از دیگر فعالیت های حوزه پژوهش در دانشگاه است.

وی بیان داشت: اختراعات ثبت شده در معاونت پژوهشی 28 مورد، تالیف کتاب 27 عنوان و ترجمه کتاب نیز پنج عنوان می باشد.

دکتر حسینی به فعالیت های معاونت فرهنگی و دانشجویی اشاره و خاطر نشان کرد: برگزاری بیست و یکمین دوره مسابقات قرآنی کشور، بزرگداشت شهدای دانشجو، ثبت نام متمرکز دانشجویان جدید الورود، برگزاری انتخابات شورای صنفی، تجهیز مرکز رفاهی، کسب موفقیت در رشته های مختلف ورزشی از جمله بسکتبال، والیبال، تکواندو، کشتی، شنا و کسب رتبه برتر شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه در گروه دانشجویان هم تراز از عمده فعالیت های این حوزه است.

200 اقدام استراتژیک در حوزه غذا و دارو انجام شده است

رییس دبیرخانه دائمی هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عمده فعالیت های معاونت غذا و دارو اشاره کرد و بیان داشت: 200 اقدام استراتژیک در حوزه غذا و دارو انجام شده و این حوزه در ارزیابی انطباق به موفقیت 98 درصدی رسیده است.

وی به عمده فعالیت های معاونت درمان در سال 1395 اشاره کرد و ابراز داشت: راه اندازی بیمارستان امام رضا(ع) با 610 تخت، بیمارستان علوی با 105 تخت، بیمارستان اکبر با 126 تخت، حضرت زهرا فریمان با 163 تخت، تکمیل و راه اندازی بیمارستان حضرت زهرای رشتخوار با 32 تخت، راه اندازی 113 تخت ویژه و افزودن 170 تخت در بیمارستان قائم(عج) در معاونت درمان اتفاق افتاده است.

دکتر حسینی تصریح کرد: پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی در سال 95 حدود 135 مورد بوده است و در تحول نظام سلامت درصد پرداختی بیماران شهری بین شش و هفت درصد و روستایی به سه درصد رسیده است.

330 هزار مترمربع بهسازی در بیمارستان ها در سال 95 انجام شده است

رییس دبیرخانه دائمی هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: تعداد 500 پزشک متخصص در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه وارد طرح تحول سلامت شده و یک میلیون و 200 هزار نفر را ویزیت کرده اند و بر اساس خواست وزارت بهداشت دانشگاه مشهد به 70 درصد مقیمی و 70 درصد ماندگاری پزشکان در حوزه درمان رسده است.

وی به بهسازی فضای اقامتی بیمارستان ها اشاره و اضافه کرد: حدود 330 هزار متر بهسازی در بیمارستان ها صورت و 165 هزار متر باید بهسازی شود. در این میان کسب مقام اول در شروع و اجرای برنامه مراقبت های موردی، کسب مقام اول در ثبت مرگ و میر کودکان یک تا 9 ماهه کشور، تدوین سند درمان منطقه شمال شرق کشور بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نیشابور و تربت جام و صدور 530 پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستاران برای اولین بار از دیگر اقدامات معاونت درمان در سال 95 بوده است.

دکتر حسینی به کسب موفقیت ثبت مراکز در سامانه وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: از هزار و 620 مرکز حدود 78 مرکز ثبت سامانه شده اند؛ که در مراسمی در وزارت بهداشت به عنوان دانشگاه برتر از این موفقیت رونمایی خواهد شد.

240 هزار ماموریت در سال 95 در اورژانس انجام شده است

رییس دبیرخانه دائمی هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان بیان داشت: تعداد کل ماموریت های اورژانس در سال 94 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود 209 هزار مورد بوده؛ که این رقم در سال 95 به حدود 240 هزار مورد رسیده است.

 

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.