دانشگاه تعهد خود را در خصوص نیروهای شرکتی به روز انجام داده است

  • PDF

معاون مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: دانشگاه تعهد خود را در خصوص نیروهای شرکتی به روز انجام داده است و اگر مشکلی وجود دارد عدم ارسال اسناد به مدیریت امور مالی می باشد.

کاظم رحیمی در گفت‌وگو با وب دا؛ در خصوص برخی مشکلات ایجاد شده در پرداخت حقوق نیروهای شرکتی با بیان این نکته که پرداخت حقوق عائله دانشگاه از اولویت های معاون توسعه دانشگاه است، گفت: بر روی این مهم در شورای پشتیبانی و شورای پول و اعتبار معاونت توسعه تاکیدات فراوانی وجود دارد.

وی ادامه داد: پرداخت حقوق عائله دانشگاه طی نامه های متعددی که به واحدها ارسال شده است باید در اولویت پرداخت قرار بگیرد و در این راستا اسناد دیون چندین سال گذشته را پرداخت و اسناد پرسنلی به روز شده است.

 معاون مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: در حال حاضر تا پایان سال های 93 الی 95 از واحدهای خود هیچ سند پرسنلی پرداخت نشده ای نداشته ایم؛ که این نشان از اهتمام ما به خواسته معاونت توسعه می باشد.

رحیمی خاطر نشان کرد: تلاش ما در مرحله دوم در خصوص افرادی صورت می گیرد؛ که به صورت غیر مستقیم با دانشگاه (شرکت های تاسیساتی، فضای سبز، تایپ و تکثیر، خدماتی ها ، آشپزخانه و رانندگان بخش خصوصی) ارتباط دارند و با دانشگاه قرارداد دارند.

وی بر مکاتبات فراوان معاونت توسعه با واحدهای تحت پوشش دانشگاه جهت ارسال به موقع اسناد نیروهای شرکتی اشاره و تاکید کرد: طبق قرار داد منعقد شده  پرداختی این نیروها تا دو ماه فاصله بر عهده پیمانکار  است و با دو ماه تاخیر دانشگاه پرداخت خود را انجام خواهد داد.

معاون مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار داشت: دانشگاه تا کنون تعهد خود را به روز انجام داده و کلیه اسناد رسیده به مدیریت امور مالی تا اردیبهشت ماه را پرداخت کرده است.

رحیمی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعهد خود را در خصوص نیروهای شرکتی به روز کرده است اما گاهاً مشکل این است که در زمان لازم چک لیست ها را جهت تنظیم سند به موقع در اختیار امور مالی واحد قرار نمی گیرد .

وی اضافه کرد: گاهی اشکال در شرکت ها و گاهی در تنظیم سند است و این موارد زمان می برد؛ اما دانشگاه تمام تعهد خود را در زمان خود انجام می دهد به نحوی که بالغ بر 85 درصد واحدهایی که منظم هستند اسناد آشپزخانه و تاسیسات خود را تا انتهای اردیبهشت ماه دریافت کرده اند.

معاون مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: پرداختی خرداد و تیر نیز بر عهده پیمانکار است و به محض پایان یافتن مرداد ماه جاری؛ پرداختی خرداد ماه از سوی دانشگاه صورت خواهد گرفت.

رحیمی به برخی مشکلات در شرکت ها جهت پرداخت حقوق پرسنل اشاره کرد و گفت: گاهی پیش آمده است که شرکت توان پرداخت حقوق پرسنل خود را در زمان مقرر نداشته و دانشگاه برای رفع مشکل به صورت مستقیم در وجه پرسنل شرکتی حقوق را پرداخت کرده است تا نیرو متضرر نشود.

وی در خصوص کارانه قاصدک واحدهای دانشگاه ابراز داشت: در نامه های مکرر از واحدهای دانشگاه خواسته ایم که اسناد کارانه  خود را تا مهر ماه به دست ما برسانند؛ اما متاسفانه علی رغم انتشار فراخوان در روابط عمومی دانشگاه تا کنون به جزبیمارستان ام البنین(ع)  دیگر واحدهای دانشگاه اسناد کارانه مهر ماه را ارسال نکرده اند.

معاون مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که از منظر معاون توسعه دانشگاه تاخیر در پرداختی نیروهای شرکتی دانشگاه پسندیده نیست، گفت: نکته جالب توجه این که برخی واحدها اسناد کارانه شهریور و مرداد ماه خود را نیز نیاورده اند که در این جا ذکر این نکته مهم است که اگر گاهی سندی تنظیم نمی شود علی رغم  فرامین و دستورات مکرر معاون توسعه؛ جای سوال وجود دارد؟

رحیمی ضمن تشکر از همراهی روابط عمومی دانشگاه و دکتر عماد زاده بیان داشت: از روابط عمومی  به دلیل جدیتی که در این خصوص دارند تشکر داریم و اعلام می داریم طبق مصوبه شورای پول و اعتبار و آن چه در قراردادها تعبیه شده است دانشگاه با دو ماه فاصله تمام مطالبات پرسنلی خود را به روزکرده و در صورتی که اسناد از واحدها به دست ما برسد بلافاصله در دستور پرداخت قرار می گیرد.

وی ابراز داشت: حقوق مرداد ماه سهم ستادی دانشگاه با درایت دو روز قبل به حساب پرسنل واریز شد و حقوق سهم دولت که از دارایی تهران نیز با پیگیری های انجام شده سی ام مرداد ماه به حساب پرسنل واریز گردید .

معاون مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی، مشهد تصریح کرد: در خصوص قاصدک تدبیر خوبی در معاونت توسعه به این شکل انجام گرفته است؛ که معادل اضافه کاری که قبلا همکاران داشته اند به عنوان علی الحساب قاصدک به آن ها پرداخت می شود.

رحیمی بیان داشت: بر این اساس کارانه قاصدک عملا به روز و ماه به ماه به صورت علی الحساب با حقوق افراد واریز شده است که اگر به صورت درصدی در نظر بگیریم 50 تا 60 درصد از دریافت کل قاصدک فرد به ماه و به روز پرداخت شده که این تدبیر مختص دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار