آغاز عملیات اجرایی بازسازی و بهسازی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز  عملیات اجرایی بازسازی و بهسازی خوابگاه های دانشجویی پردیس دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا،امیر رضا صالح مقدم اظهار داشت: با آغاز تعطیلات تابستانی و پایان نیمسال دوم تحصیلی، مدیریت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با برنامه ریزی انجام شده مراحل بازسازی و بهسازی خوابگاه های دانشجویی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد را آغاز کرده است.

وی افزود:بر اساس مصوبه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تامین اعتبار لازم، تدابیر پیش بینی شده برای برخی از بهسازی های خوابگاه های دانشجویی پردیس آغاز شده و بر اساس برنامه ریزی انجام شده، در دو خوابگاه دخترانه بهارستان ۲ و ۳ رنگ آمیزی کامل خوابگاه، تعویض موکت ها و تعویض برخی از اقلام درون اتاقها از قبیل یخچال، جاروبرقی، میز و صندلی تحصیلی و تشک های خوابگاهی انجام خواهد شد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با بیان اینکه برنامه اصلی عملیات بازسازی و بهسازی در خوابگاه پسرانه" بوستان انقلاب" که بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین خوابگاه پردیس دانشجویی است صورت خواهد پذیرفت تصریح کرد: در خوابگاه بوستان با هزینه بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان تعویض سیستم لوله کشی های آب گرم و سرد، شوفاژ های داخل همه اتاقها، بهسازی موتورخانه خوابگاه، سیستم سرمایش خوابگاه، باز سازی کامل سیستم فاضلاب توالت ها و حمامها و آشپزخانه ها انجام خواهد شد.

 وی در ادامه گفت: بعد از عملیات سخت افزاری در خصوص تعمیر موتورخانه و ایجاد سیستم اطفاء حریق، مراحل آماده سازی خوابگاه، شامل:رنگ‌آمیزی خوابگاه، تعویض کامل فرش ها و یخچال ها و خرید ماشین لباسشویی و ماکروفر و پرده های اتاقها انجام خواهد شد.

وی اظهار امیدواری نمود با اصلاحات انجام شده در خوابگاه پسرانه بوستان، دانشجویان در سال آینده بتوانند با سهولت و راحتی از امکانات خوابگاه در سطح هتلینگ مناسب استفاده کنند خاطر نشان کرد: برنامه ریزی انجام شده برای بهسازی و نوسازی خوابگاه ها به گونه ای صورت پذیرفته که قبل از ورود دانشجویان جدید به خوابگاه همه مراحل آماده سازی خوابگاه به اتمام برسد.

و در این راستا چند پیمانکار به صورت همزمان به کار گرفته شده تا به صورت همزمان و با دقت کامل مراحل را پیش ببرند.

صالح مقدم در پایان گفت: بر اساس برنامه ریزی ، ده روز قبل از ورود دانشجویان جدید خوابگاه ها آماده تحویل خواهد بود و از  ۱۵ شهریورماه آمادگی ورود دانشجویان به خوابگاه ها وجود خواهد داشت.

 

تاکید رییس دانشگاه؛ سلامت روان مهمترین مقوله ای که باید به آن توجه داشت

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: ارتقاء سلامت روان نقش موثری در سلامت جسمانی دارد و باید به این مقوله توجه جدی داشت.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نشست شورای تامین بهداشت روانی دانشجویان با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای 27 هزار کارمند، 900 عضو هیات علمی و ده هزار دانشجوست خاطر نشان کرد:دانشگاهیان در بخش های مختلف یا در حال ارائه خدمت هستند و یا در حال آماده شدن برای ارائه خدمت به مردم، و توجه به سلامت روان نه تنها در سلامت فردی بلکه در سلامت جامعه نیز تاثیر گذار است.

وی تاکید کرد: باید به این نکته توجه جدی داشت که اگر سلامت روان این افراد دیده نشود و مد نظر قرار نگیرد در جامعه هم آنهایی که ارائه خدمت می دهند مشکل پیدا می کنند و هم آنهایی که می خواهند خدمت بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن تاکید بر سلامت روان قشر دانشجو اظهار داشت:دوری از خانواده و مسائلی که در دوران دانشجویی در برخی مواقع موجب افت تحصیلی دانشجویان می گردد ،در آینده دانشجو تاثیر گذار خواهد بود.

دکتر دارابی با تاکید به نقش تقویت سلامت معنوی در  ایجاد سلامت روانی در جامعه اظهار داشت در آموزه های دینی به ما آموخته اند به هنگام ورود مصیبتی یاد خدا را در ذهن داشته باشیم و این امر نقش موثری در کنترل فشارهای روانی دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد،بر افزایش تشکیل جلسات شورای تامین بهداشت روانی تاکید کرد و افزود: در این راستا از کمک کمیته اخلاق دانشگاه، گروه معارف و دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز باید بهره برد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در ادامه با اشاره به اینکه امروزه، انزوا طلبی و فردگرایی در بین جوانان افزایش یافته و اکثر رفتار ها فردگرایانه است گفت: حضور در شبکه های اجتماعی به نوعی موجب انزوای روحی و روانی جوانان شده است و همین امر باعث عدم تعامل و ارتباط اجتماعی ضعیف قشر جوان جامعه شده است.

دکتر اعتضاد رضوی با اشاره به مدیریت خوابگاهها به عنوان یکی از مسئولیتهای اصلی مسئولین دانشگاه گفت: باید در خوابگاهها تمهیدات خاصی در نظر گرفته شود تا دانشجویان آموزش های سلامت روان و اجتماعی را فرا بگیرند.  

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست با اشاره به بخشهایی از آیین نامه به بیان سیاست گذاری شورا پرداخت و گفت:مهمترین اقدام در مرکز مشاوره و سلامت روان دانشگاه از سال 93 این بود که این مرکز از شکل سنتی و قدیمی خود خارج شد و شکل جدیدی به خود گرفت. 
حجت الاسلام دکتر ابراهیمی خاطر نشان کرد: این اداره در سالهای اخیر فعالیت خود را فراتر از کلاس و مشاوره های بالینی قرار داده است و با ایجاد کلینیک ویژه در این مرکز گام موثری در حفظ سلامت روان مراجعین برداشته است.

مدیر دانشجویی دانشگاه، در تابستان امسال، کیفیت خوابگاه های دانشجویی ارتقاء می یابد

  • PDF

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به اجرای طرح های بهسازی و بازسازی در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: فصل تابستان فرصت مغتنمی است تا بتوانیم وضعیت رفاهی خوابگاه‌ها را به گونه‌ای ارتقاء دهیم که در طول سال تحصیلی دانشجویان از امکانات و تسهیلات خوابگاهی با کیفیت بهتری برخوردار شوند.

صالح مقدم در گفتگو با وب دا، ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای ارتقاء کیفی و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی در فصل تابستان خاطر نشان کرد:علیرغم محدودیت‌های مالی موجود، با موافقت هیات رئیسه دانشگاه و تأمین اعتبار لازم، کار بازسازی و بهسازی خوابگاه های دختران (بهارستان 2 و 3)، و خوابگاه بوستان پس از اتمام امتحانات دانشجویان در خردادماه سال جاری، آغاز شد تا در فرصت اندک بتوانیم پیش از شروع سال تحصیلی آن را به اتمام برسانیم..

وی ادامه داد : در این مدت، برنامه سمپاشی ،رنگ و تعویض موکتهای خوابگاههای دخترانه بهار 2و3 به اجرا خواهد رسید و باز سازی کامل خوابگاه  پسرانه بوستان که شامل تعویض و نوسازی لوله های ابگرم و سرد شوفاژها، سیستمهای فاضلاب، رنگ تمام فضاها، تعویض موکتها، بهسازی موتورخانه تاسیسات و ... است ،انجام خواهد شد.

صالح مقدم افزود : بدلیل محدودیت در فضاهای خوابگاهی طبق آیین نامه خوابگاهها در فصل تابستان طرح اسکان کارورزان در اولویت خواهد بود و در صورت ظرفیت مازاد؛ دانشجویان دوره های دکتری تخصصی و ارشد که در مراحل آخر پایان نامه های آزمایشگاهی هستند با اخذ هزینه بسیار محدودی برای وعده های صبحانه، ناهار، شام، نقلیه و خوابگاه  در اولویت دوم اسکان تابستانی قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه اداره خوابگاه ها همانند سال های گذشته میزبان دانشجویان دانشکده های  اقماری است که برای گذراندن کارآموزی های تخصصی به بیمارستانهای تخصصی مشهد معرفی شده اند تصریح کرد: ایام تابستان فرصت مغتنمی است تا بتوانیم خوابگاه‌هایی را که نیازمند تعمیرات اساسی بودند برای سال تحصیلی جدید آماده کنیم تا وضعیت رفاهی خوابگاه‌ها را به گونه‌ای ارتقاء دهیم که در طول سال تحصیلی دانشجویان از امکانات و تسهیلات خوابگاهی کیفی‌تری بهره مند شوند.

مدیردانشجویی دانشگاه بیان داشت: در حال حاضر ساماندهی انبار تابستانی لوازم دانشجویان و دسته بندی براساس روش 5s در خوابگاه های دانشجویی درحال اجراست .

 

سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود

  • PDF

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  از برگزاری سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش وب دا، عباس چمنیان اظهار داشت: مرحله نهایی سیزدهمین دوره المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی ، شهریور ماه سال جاری برگزار می شود اما هنوز مکان دقیق برگزاری المپیاد قطعی نشده است .

وی افزود : سال گذشته دوازدهمین دوره المپیاد ورزش های قهرمانی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد برگزار شد که در این المپیاد 43 دانشجوی دختر از دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعزام و در رشته های دو میدانی ، شنا، شطرنج ، تیراندازی افتخار آفریدند.

چمنیان خاطر نشان کرد : دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در 12 رشته ورزشی والیبال ، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون ، فوتبال ،کشتی ، دوومیدانی ، تیراندازی، کاراته ، تکواندو و شطرنج ، تمرینات خود را از مهرماه 96 آغاز و تا زمان اعزام به المپیاد ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه از تعداد 12 رشته حاضر در المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت ، 5 رشته ورزشی دارای مسابقات ورودی هستند اظهار کرد : مسابقات ورودی برای کسب سهمیه سیزدهمین المپیاد از اواخر تیرماه برگزار می گردد و تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت که دانشگاه علوم پزشکی مشهد تنها در رشته تنیس روی میز برای دریافت سهمیه شرکت خواهد کرد و 11 رشته دیگر دارای سهمیه است.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه اظهار امیدواری کرد که با تمرینات فشرده ای که دانشجویان داشته اند و مربیان باتجربه و اردوهای ورزشی که گذاشته خواهد شد ، امسال نیز همانند سال های گذشته شاهد افتخار آفرینی دانشجویان این دانشگاه خواهیم بود.

 

آخرین اخبار