معاون پژوهشی؛ اجتناب از تک بعدی بودن دانشجویان و فعالیت در تمامی حوزه های علمی و فرهنگی

  • PDF

گردهمایی دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور رییس و جمعی از مسئولان دانشگاه در تالار رازی دانشکده بهداشت برگزار شد.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این همایش ضمن تبریک موفقیت دانشجویان، از دوره دانشجویی به عنوان طلایی ترین دوران زندگی یاد کرد و اظهار داشت: دانشجویان باید تلاش کنند علاوه بر عرصه علمی، در عرصه های فرهنگی،هنری، دینی و مذهبی، ورزشی و اخلاقی نیز خود را رشد دهند و از تک بعدی بودن پرهیز کنند.

دکتر محسن تفقدی تصریح کرد:دانش آموختگانی که تنها از نظر علمی موفق عمل کرده اند نمی توان گفت که سرمایه های انسانی خوبی هم هستند و اگر فرد نتواند خود را در تمامی ابعاد پرورش دهد به طور حتم بازدهی محدودی نیز در آینده خواهد داشت.

وی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را یکی از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور عنوان کرد و اظهار داشت: این دانشگاه علاوه بر رتبه سوم پژوهش کشور در شاخص های آموزشی، بهداشتی، درمانی و توسعه نیز از دانشگاه های سرآمد به شمار می رود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دانشجویان از دل اجتماع وارد دانشگاه شده اند و به طور کامل با معضلات و مشکلات جامعه آشنا هستند تصریح کرد: انتظار می رود از دانشجویانی که تا چند سال آینده به عنوان قشر فرهیخته جامعه محسوب می شوند مشکلات جامعه را بشناسند و الگویی برای دیگر قشرهای جامعه در راستای بهبود وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه باشند.

دکتر محسن تفقدی با اشاره به اینکه در حال حاضر در کشور به وفور افراد تحصیل کرده در مقطع مختلف وجود دارد اما برخی از وجوه انسانیت در حال کمرنگ شدن است به دانشجویان توصیه کرد: تلاش کنید به طور مرتب روحیات و اخلاق خود را به صورت دوره ای بررسی کنید و مراقبت کنید که با کسب علم، اخلاق و انسانیت نیز در شما در حال افزایش و رشد باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی یکی از محوری ترین ارگان ها در ارائه خدمات به مردم محسوب می شود تصریح کرد: اگر در آینده در کنار تحصیل علم با بعد انسانی با بیماران مواجه شوید به طور یقین بیشترین نمود و اثر گذاری را در جامعه خواهید داشت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به امر پژوهش در دانشگاه اظهار داشت: محیط دانشگاه با محیط دبیرستان بسیار متفاوت است و  آموزش و پژوهش در کنار هم قرار دارند و لازم است دانشجویان از همین ابتدا در حیطه های پژوهشی نیز وارد شوند.

در ادامه این مراسم که با حضور دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه، حجت الاسلام دکتر ابراهیمی معاون دانشجویی فرهنگی، و جمعی از مدیران و اعضای هیات علمی برگزار شد،دانشجویان با فعالیت های علمی، آموزشی، فرهنگی و هنری دانشگاه نیز آشنا شدند.

گفتنی است:همایش خانواده های دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز به طور همزمان در تالار ابن سینا این دانشگاه برگزار شد.

در سال جاری یک هزار و 700 دانشجو وارد دانشگاه علوم پزشکی مشهد شده اند .از مجموع دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد یک هزار نفر در دوره های کارشناسی و دکترای حرفه ای و 700 نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد، phd و دستیار تخصصی است.

27 مهر ماه نیز اردوی دانشجویان جدید به منظور آشنایی با فعالیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد. 

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

بازدید مدیر روابط عمومی از روند نام نویسی دانشجویان جدید

  • PDF

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از روند نام نویسی دانشجویان جدید این دانشگاه بازدید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر علی عماد زاده با حضور در پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن بررسی روند نام نویسی دانشجویان، با مسئولان ستاد نام نویسی دانشجویان و خانواده های دانشجویان به گفتگو پرداخت.

دکتر عماد زاده ضمن قدردانی از مسئولان ستاد نام نویسی متمرکز دانشجویان اظهار داشت: این سومین سالی است که نام نویسی دانشجویان به صورت متمرکز و با همکاری معاونت های آموزش، دانشجویی فرهنگی و بهداشت انجام می شود و نقش موثری در افزایش رضایت مندی دانشجویان و خانواده های آن ها داشته است.

وی تصریح کرد: طی گفتگوهای محیطی با خانواده های دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه، از نحوه نام نویسی و برنامه ریزی که در این زمینه صورت گرفته است ابراز خرسندی و رضایت داشتند.

در سال جاری بیش از یک هزار و 700 دانشجو در این دانشگاه پذیرفته شدند که از این تعداد 60 درصد را دختران و 40 درصد را پسران تشکیل می دهند.

از مجموع دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد یک هزار نفر در دوره های کارشناسی و دکترای حرفه ای و 700 نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد، phd و دستیار تخصصی هستند.

نام نویسی از دانشجویان از دوم الی پنجم مهر ماه در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه با حضور نمایندگان مدیریت امور آموزشی، امور خوابگاه ها، اداره رفاه دانشجویی، مدیریت دانشجویان شاهد و ایثارگر، معاونت بهداشتی و شورای انضباطی انجام می شود.

 

 

 

پذیرش یک هزار و 700 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

رییس ستاد استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پذیرش بیش از یک هزار و 700 دانشجو در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد 60 درصد را دختران و 40 درصد را پسران تشکیل می دهند.

صالح مقدم در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: از مجموع دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد یک هزار نفر در دوره های کارشناسی و دکترای حرفه ای و 700 نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد، phd و دستیار تخصصی است.

وی خاطر نشان کرد: نام نویسی از دانشجویان از دوم الی پنجم مهر ماه در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه با حضور نمایندگان مدیریت امور آموزشی، امور خوابگاه ها، اداره رفاه دانشجویی، مدیریت دانشجویان شاهد و ایثارگر، معاونت بهداشتی و شورای انضباطی انجام می شود.

رییس ستاد استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: بر اساس تمهیدات انجام شده تمامی مراحل نام نویسی دانشجویان در کمتر از دو ساعت انجام می شود و کارت داتشجویی دائم و کارت تغذیه نیز در  همان محل صادر می شود.

صالح مقدم تصریح کرد: با مشارکت حوزه معاونت دانشجویی تمامی دانشجویان زیر پوشش غربالگری بالینی و تندرستی قرار گرفته و پرونده سلامت دانشجو تشکیل می شود.

وی با اشاره به اینکه این سومین سال متوالی است که نام نویسی از دانشجویان به صورت متمرکز انجام می شود و این امر موجب شده تا دانشجویان جدید سرگردانی و اتلاف وقت نداشته باشند خاطر نشان کرد: این تجربه موفق در حال حاضر به عنوان یک الگو در برخی از دانشگاه های بزرگ نیز به اجرا در آمده است.

وی گفت: در روز یازدهم مهر ماه نیز همایش دانشجویان جدید در تالار رازی برگزار می شود و دانشجویان علاوه بر آشنایی با مسئولان دانشگاه از برخی از قوانین نیز مطلع خواهند شد.

صالح مقدم افزود: همچنین در روز 27 مهر ماه نیز اردوی دانشجویان جدید به منظور آشنایی با فعالیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

 


 

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت آغاز سال تحصیلی 97-1396

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به جامعه دانشگاهی استان خراسان رضوی به ویژه دانشجویان تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در این پیام آورده است:

مهر ماه در سنت فرهنگی ما ایرانیان آغازی است برای تلاش و کوشش در عرصه آموزش و پژوهش .

آغار سال تحصیلی و شروع دلنشین درس و دانشگاه را به جامعه دانشگاهی کشور و دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد و به ویژه دانشجویان جدید الورود که برای نخستین بار به محیط مقدس دانشگاه گام نهاده اند ، اساتید فرهیخته و کارکنان خدوم این دانشگاه  صمیمانه تبریک گفته و از خداوند می خواهم سال تحصیلی توأم با رشد و بالندگی در تمام عرصه های علمی باشد.

از شما دانشجویان عزیز انتظار می رود بار دیگر در آغاز سال تحصیلی با اتکال به خداوند متعال و با تأسی به رهنمود های مقام معظم رهبری استوارتر و با نشاط تر از قبل در رسیدن به بلندترین مدارج عالی علمی و معنوی در مسیر رونق و شکوفایی چرخه های تولید علم و دانش با شتاب بیشتری حرکت کرده و در پرتو سیاست ها و برنامه های دولت اعتدال و تدبیر در آینده ای روشن چرخه های علمی و مدیریتی میهن عزیزمان ایران اسلامی را به نحو مطلوب به پیش ببرید.

شروع سال تحصیلی علاوه بر پویایی در تولید علم، فرصتی است مناسب برای توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی که امید است در سال تحصیلی پیش رو بتوانیم با تلاشی دوچندان و همتی والاتر از قبل؛ گام های ارزشمند و ماندگاری را در اعتلای این میراث گرانبها و عزت و سربلندی میهن عزیز اسلامی برداریم.

در این فرصت از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌خواهم که با فکر و اندیشه علمی خود در سال تحصیلی جدید، نویددهنده افقی نوین برای توسعه و پیشرفت کشور باشند،  دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر یکی از پنج دانشگاه برتر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شمار می‌رود و دستیابی به جایگاه دانشگاه در افق‌های برنامه ریزی شده، همراهی، همدلی، تلاش و جهاد همه دانشگاهیان را می‌طلبد.

دکتر مهرابی بهار در پایان از خداوند متعال توفیقات روزافزون همه پیشگامان توسعه و تعالی ایران اسلامی به‌ویژه دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان را در جوار بارگاه منور حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) و تحت توجهات  حضرت ولی‌عصر (عج) و زعامت مقام معظم رهبری مسألت کرده است.