اهدای 4 دستگاه کانکس توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به زلزله زدگان غرب کشور

  • PDF

دو هزار و هفتصد دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با برگزاری پویش ناهار مهربانی، 4 دستگاه کانکس را به زلزله زدگان سرپل ذهاب اهدا کردند.

به گزارش وب دا، در این برنامه خیرخواهانه که به پیشنهاد شورای صنفی دانشجویان و موافقت  مدیریت دانشجویی و همت اداره تغذیه  دانشگاه علوم پزشکی مشهدبرگزار شد، دانشجویان خیر هزینه یک وعده از ناهار خود را به مردم زلزله زده غرب کشور اختصاص دادند.

صالح مقدم مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: همزمان با وقوع زمین لرزه در غرب کشور،  تلاشهایی از سوی دانشگاه در راستای حمایت از هم وطنان آسیب دیده صورت پذیرفت و برگزاری پویش ناهار مهربانی و همیاری و همکاری دانشجویان در اختصاص هزینه یک وعده غذای خود به مردم زلزله زده از جمله این اقدامات است.

صالح مقدم خاطر نشان کرد: هزینه مشارکت دانشجویان در این امر خدا پسندانه موجب تهیه چهاردستگاه کانکس خانوادگی شد که به منطقه سرپل ذهاب ارسال شد.

مدیر دانشجویی دانشگاه ضمن قدردانی از دانشجویان دانشگاه گفت: به طور قطع این فعالیت دانشجویی کمک و تمرینی برای فعالیت های اجتماعی و خیرخواهانه دانشجویان در کنار فعالیت های رسمی آنهاست.

گفتنی است: با دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور بر اساس جدول زمانبندی شده در زمان های مشخص مسئولیت امور بهداشتی و درمانی مناطق آسیب دیده را بر عهده دارند که دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار است با استقرار نیروهای درمانی اسفند ماه سال جاری به مردم این مناطق خدمات رسانی داشته باشد.

همچنین محموله کمک های کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ارسال به مناطق آسیب دیده تحویل هلال احمر شده است.

 

مصاحبه با دانشجوی برگزیده نهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

  • PDF

" عارفه قارونی چمن سبز " دارنده‌ی مدال نقره‌ی نهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در گفتگو با روابط عمومی دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برنامه ها و فعالیتهای خود جهت رسیدن به رتبه برتر در این آزمون کشوری را تشریح کرد.

وی که در بخش انفرادی نهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در حیطه استدلال بالینی، مقام دوم را کسب نموده حضور در فضای المپیاد را  تجربه ای منحصر به فرد و متفاوت از دیگر آزمون ها دانست و در خصوص سطح رقابت ها گفت: با توجه به اینکه بسیاری از شرکت کنندگان در حال آمادگی و یا گذراندن امتحان دستیاری بودند و سوالات نیز از کیفیت و دقت مطلوبی برخوردار بود، رقابت ها در سطح خوبی برگزار شد. اجرای هماهنگ آزمون های انفرادی در تمام حوزه های کشور و گزینش عادلانه منتخبین نیز به ارتقاء سطح این رقابت ها کمک کرده بود.

این دانشجوی برتر علمی در خصوص فرآیند طی شده تا مرحله المپیاد و سبک برگزاری آزمون ها هم گفت: پس از ثبت نام اولیه، غربالگری در سطح دانشکده برگزار شد و در نهایت 10 نفر از افراد منتخب در مرحله هماهنگ کشوری که در مرکز هر منطقه‌ی آمایشی برگزار می شد شرکت کردند.

وی اضافه کرد: سبک سوالات المپیاد با امتحاناتی که در دانشکده پزشکی برگزار می شود؛ بویژه دوره‌ی اینترنی و دستیاری تفاوت زیادی داشت، در فضای المپیاد استفاده از کتاب بلامانع بود و در واقع به جای سنجش اطلاعات دانشجو سنجش قدرت استدلال و تصمیم گیری او در شرایط مختلف در برخورد با بیماران، ملاک گزینش قرار گرفته بود و لذا من هم یکی از مهمترین دلایل موفقیت خود در این رقابت ها را حضور فعالانه در برخورد با بیمارانِ درمانگاهی و بستری در بخش، در زمان کارآموزی می دانم.

دانشجوی برگزیده نهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور همچنین، ضمن اشاره به پشتیبانی های صورت گرفته از سوی دانشگاه، از برخی محدودیت ها نیز انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر دسترسی به مقالات علمی تنها در محدوده دانشکده پزشکی امکانپذیر است و حال آنکه نیاز است دانشجو در خارج از دانشکده هم به این منابع دسترسی داشته باشند. پایین بودن سرعت اینترنت نیز از دیگر مسائلی است که در مواردی فعالیت های تحقیقی و علمی دانشجویان را با مشکل روبرو می سازد.

عارفه قارونی چمن سبز از نقش حمایتی خانواده در کسب رتبه برتر المپیاد علمی نیز یاد کرد و ضمن تقدیر از آنان گفت: پشتیبانی های خانواده تاثیر بسزایی در موفقیت من داشته و قطعا بخش زیادی از موفقیت خود را مدیون آنها هستم.

یادآور می شود؛ در نهمین دوره‌ی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور که شهریور ماه امسال (1396) در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، دانشجویان علوم پزشکی منطقه ۹آمایشی(خراسان های رضوی،شمالی وجنوبی) موفق به کسب ۴ مدال نقره و ۳ مدال برنز در بخش انفرادی و یک مدال نقره در بخش تیمی رقابت ها شدند.

 

بازدید سرزده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پردیس دانشجویی

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور بررسی روند بازسازی و بهسازی خوابگاه های دانشجویی به طور سرزده از پردیس دانشجویی دانشگاه بازدید کرد.

به گزارش وب دا، در این بازدید که دکتر ابراهیمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه و جمعی از مدیران این حوزه نیز حضور داشتند، دکتر محمد رضا دارابی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با حضور در خوابگاه های دختران بهارستان و پسرانه گلستان در جریان روند بهسازی، بازسازی خوابگاه ها و ارتقاء کیفیت خدمات رفاهی به دانشجویان قرار گرفت.

دکتر دارابی با حضور در اتاق های دانشجویان ضمن تبریک 16 آذر و روز دانشجو در جریان میزان رضایت مندی آنان از خدمات و اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

وی در ادامه با حضور در سلف سرویس دانشجویی از سردخانه، آشپزخانه و روند طبخ  غذا بازدید کرد و گفت و گوی صمیمانه ای با دانشجویان داشت و از میزان رضایتمندی دانشجویان از نحوه طبخ وعده های غذایی جویا شد. 

توسعه خدمات رفاهی و فرهنگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

پذیرش یک هزار و 700 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهدمدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: در تابستان سال جاری با هزینه ای معادل دو میلیارد تومان کار بازسازی و بهسازی تاسیسات، سیستم های گرمایشی و سرمایشی و ... خوابگاه های دانشجویی صورت گرفته است.

امیررضا صالح مقدم با عرض تبریک به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت 16 آذر روز اکرام دانشجو در گفتگو با وب دا گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های تیپ یک کشور با بیش از 800 عضو هیات علمی و بیش از نه هزار دانشجو در رشته و مقاطع مختلف تربیت نیروی انسانی گروه پزشکی را برعهده دارد.

وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود نزدیک به دو هزار و 500 دانشجو در خوابگاه های دولتی پردیس دانشگاه اسکان دارند که با فراهم آمدن امکانات و تجهیزات مناسب خوابگاهی یکی از مناسب ترین سیستم های اسکان دانشجویی را در مقایسه با دانشگاه های علوم پزشکی سایر استانها به دانشجویان ارائه می دهد.

صالح مقدم اذعان داشت: در تابستان سال جاری با هزینه ای معادل دو میلیارد تومان کار بازسازی و بهسازی تاسیسات، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، رنگ آمیزی، سیستم اطفاء حریق، تعویض کف پوشها، یخچالها و تلویزیون های خوابگاه های دانشجویی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه در بخش تغذیه دانشجویی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اولین دانشگاه کشوری در دانشگاه های وزارت بهداشت می باشد، تصریح کرد: سه منوی غذایی گرم در وعده های صبحانه، نهار و شام و سبد غذایی لبنیات، سبزیجات، میوه جات و پروتئین سفید و قرمز همراه با وعده های غذایی با قیمت مصوب وزارت خانه به دانشجویان ارائه می شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اذعان داشت: دو سالن غذاخوری که در محل های پردیس دانشجویی و سلف مرکزی در خیابان دانشگاه قرار دارد در وعده صبحانه حدود دو هزار، نهار چهار هزارو 500 و شام حدود سه هزار پرس غذا آماده می شود.

وی در ادامه افزود: در واحد تغذیه دانشجویی دانشگاه با تعمیر و بهسازی محیط های فیزیکی آشپزخانه ها و سالن های توزیع غذا و تعویض ظروف غذاخوری تلاش شده است شرایط مناسبی برای توزیع غذا در محیط مناسبی برای دانشجویان آماده شود.

صالح مقدم به دیگر اقدامات و امکانات اشاره و بیان کرد: در اداره رفاه دانشجویی امکانات مناسبی برای ارائه وام های تحصیلی از جمله وام ضروری، مسکن و ازدواج به دانشجویان دانشگاه ارائه می شود هم چنین از طریق صندوق قرض الحسنه دانشجویی دانشگاه که از منابع اساتید خیر دانشگاه فراهم شده است تسهیلات مالی به دانشجویان نیازمند دانشگاه بمدت مازاد بر وام صندوق رفاه دانشجویی ارائه می شود.

وی اذعان داشت: هم چنین در اداره حمل و نقل دانشجویی دانشگاه با هزینه ماهانه بالغ بر 80 میلیون تومان کار جابجایی رایگان دانشجویان از محل پردیس دانشجویی به مقصد بیمارستان ها و دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی مشهد بصورت مداوم و مستمر از ساعت 7 صبح الی 9 شب بصورت هر ساعت جابجایی صورت می پذیرد.

صالح مقدم با بیان اینکه در بخش فرهنگ دانشگاه زمینه هایی برای فعالیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری دانشجویان فراهم شده است، تصریح کرد: چهار تشکل سیاسی، بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی دانشجویان و جهاد دانشگاهی مسائل مربوط به فعالیت های سیاسی و اجتماعی دانشجویان را پیگیری می نماید.

وی اذعان داشت: ده ها کانون فرهنگی و هنری در حوزه های شعر، تئاتر امور خیریه زمینه مشارکت هنری دانشجویان را در دانشگاه فراهم نموده و نیز در بخش نشریات دانشجویی بیش از 20 نشریه دانشجویی با مشارکت دانشجویان در سطح دانشگاه فعالیت موثری را انجام می دهند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان کرد: لازم به ذکر است با تشکیل شوراهای صنفی دانشجویی در همه دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی خود دانشجویان در پیگیری و توسعه خدمات رفاهی و صنفی مرتبط با مسائل رفاهی و صنفی با مدیران همکاری می نمایند.

صالح مقدم تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف توسعه کمی و کیفی خدمات رفاهی دانشجویان مبادرت به تعمیر و بازسازی اساسی سلف های تغذیه دانشجویی دانشگاه و صنعتی سازی پخت غذا نموده هم چنین با انعقاد قرارداد ساخت یک خوابگاه 500 نفره جدید در محوطه پردیس دانشجویی دانشگاه شرایطی را برای توسعه کیفی خدمات اسکان دانشجویان دنبال می نماید که به زودی مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد.  

آخرین اخبار