پذیرش یک هزار و 700 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

رییس ستاد استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پذیرش بیش از یک هزار و 700 دانشجو در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد 60 درصد را دختران و 40 درصد را پسران تشکیل می دهند.

صالح مقدم در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: از مجموع دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد یک هزار نفر در دوره های کارشناسی و دکترای حرفه ای و 700 نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد، phd و دستیار تخصصی است.

وی خاطر نشان کرد: نام نویسی از دانشجویان از دوم الی پنجم مهر ماه در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه با حضور نمایندگان مدیریت امور آموزشی، امور خوابگاه ها، اداره رفاه دانشجویی، مدیریت دانشجویان شاهد و ایثارگر، معاونت بهداشتی و شورای انضباطی انجام می شود.

رییس ستاد استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: بر اساس تمهیدات انجام شده تمامی مراحل نام نویسی دانشجویان در کمتر از دو ساعت انجام می شود و کارت داتشجویی دائم و کارت تغذیه نیز در  همان محل صادر می شود.

صالح مقدم تصریح کرد: با مشارکت حوزه معاونت دانشجویی تمامی دانشجویان زیر پوشش غربالگری بالینی و تندرستی قرار گرفته و پرونده سلامت دانشجو تشکیل می شود.

وی با اشاره به اینکه این سومین سال متوالی است که نام نویسی از دانشجویان به صورت متمرکز انجام می شود و این امر موجب شده تا دانشجویان جدید سرگردانی و اتلاف وقت نداشته باشند خاطر نشان کرد: این تجربه موفق در حال حاضر به عنوان یک الگو در برخی از دانشگاه های بزرگ نیز به اجرا در آمده است.

وی گفت: در روز یازدهم مهر ماه نیز همایش دانشجویان جدید در تالار رازی برگزار می شود و دانشجویان علاوه بر آشنایی با مسئولان دانشگاه از برخی از قوانین نیز مطلع خواهند شد.

صالح مقدم افزود: همچنین در روز 27 مهر ماه نیز اردوی دانشجویان جدید به منظور آشنایی با فعالیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

 


 

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت آغاز سال تحصیلی 97-1396

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به جامعه دانشگاهی استان خراسان رضوی به ویژه دانشجویان تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در این پیام آورده است:

مهر ماه در سنت فرهنگی ما ایرانیان آغازی است برای تلاش و کوشش در عرصه آموزش و پژوهش .

آغار سال تحصیلی و شروع دلنشین درس و دانشگاه را به جامعه دانشگاهی کشور و دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد و به ویژه دانشجویان جدید الورود که برای نخستین بار به محیط مقدس دانشگاه گام نهاده اند ، اساتید فرهیخته و کارکنان خدوم این دانشگاه  صمیمانه تبریک گفته و از خداوند می خواهم سال تحصیلی توأم با رشد و بالندگی در تمام عرصه های علمی باشد.

از شما دانشجویان عزیز انتظار می رود بار دیگر در آغاز سال تحصیلی با اتکال به خداوند متعال و با تأسی به رهنمود های مقام معظم رهبری استوارتر و با نشاط تر از قبل در رسیدن به بلندترین مدارج عالی علمی و معنوی در مسیر رونق و شکوفایی چرخه های تولید علم و دانش با شتاب بیشتری حرکت کرده و در پرتو سیاست ها و برنامه های دولت اعتدال و تدبیر در آینده ای روشن چرخه های علمی و مدیریتی میهن عزیزمان ایران اسلامی را به نحو مطلوب به پیش ببرید.

شروع سال تحصیلی علاوه بر پویایی در تولید علم، فرصتی است مناسب برای توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی که امید است در سال تحصیلی پیش رو بتوانیم با تلاشی دوچندان و همتی والاتر از قبل؛ گام های ارزشمند و ماندگاری را در اعتلای این میراث گرانبها و عزت و سربلندی میهن عزیز اسلامی برداریم.

در این فرصت از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌خواهم که با فکر و اندیشه علمی خود در سال تحصیلی جدید، نویددهنده افقی نوین برای توسعه و پیشرفت کشور باشند،  دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر یکی از پنج دانشگاه برتر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شمار می‌رود و دستیابی به جایگاه دانشگاه در افق‌های برنامه ریزی شده، همراهی، همدلی، تلاش و جهاد همه دانشگاهیان را می‌طلبد.

دکتر مهرابی بهار در پایان از خداوند متعال توفیقات روزافزون همه پیشگامان توسعه و تعالی ایران اسلامی به‌ویژه دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان را در جوار بارگاه منور حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) و تحت توجهات  حضرت ولی‌عصر (عج) و زعامت مقام معظم رهبری مسألت کرده است.

 

تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، امیر رضا صالح مقدم اظهار داشت: همچون سه سال گذشته با ابلاغ رییس دانشگاه ستاد تشکیل و نشست هایی جهت برنامه ریزی با حضور نمایندگانی از معاونت های توسعه مدیریت و منابع ، دانشجویی فرهنگی، بهداشت، آموزشی برگزار و مقرر شد که فرایند مراحل نام نویسی از دانشجویان طی سه مرحله انجام شود.

وی افزود: بر این اساس نام نویسی اینترنتی از دانشجویان با مراجعه به سایت دانشگاه و نام نویسی حضوری به صورت متمرکز در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور نمایندگان مدیریت امور آموزشی، امور خوابگاه ها، اداره رفاه دانشجویی، مدیریت دانشجویان شاهد و ایثارگر، معاونت بهداشتی و شورای انضباطی صورت می گیرد.

رییس ستاد استقبال از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: بر اساس مصوبه این ستاد، نام نویسی از دانشجویان جدید پسر دوم و سوم مهر ماه و دانشجویان دختر چهارم و پنجم مهر ماه در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه انجام می شود.

صالح مقدم افزود: برگزاری مراسم آغازین سال تحصیلی نیز یازدهم مهر ماه در تالار رازی برگزار می شود و همزمان در تالار ابن سینا نیز همایشی با حضور خانواده  دانشجویان پذیرفته شده برگزار خواهد شد.

وی گفت:همچنین در قالب اردویی که برنامه ریزی شده است دانشجویان جدید با فعالیت های فرهنگی؛ اجتماعی، و هنری حوزه دانشجویی آشنا خواهند شد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: برای استقبال از دانشجویان جدید شرایط لازم برای ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی در پردیس دانشگاه فراهم شده است به گونه ای که دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه از خدمات اسکان خوابگاهی و سالن غذا خوری بهره مند می شوند. 

اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: ظرفیت پیشنهادی پذیرش دانشجو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جدید را 1082 نفراعلام کرد.

 به گزارش وب دا، دکتر قوامی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش در مقطع دکترای حرفه ای 285 نفر، مقطع کارشناسی 452 نفر  و مقطع کاردانی  200 نفر، که از این تعداد 472 نفر زن و 467 نفر مرد خواهند بود.همچنین در دوره ناپیوسته  143نفر که 60 نفر زن و 83 نفر مرد می باشند. اما آنچه سازمان سنجش در نظر دارد ممکن است با این ارقام متفاوت باشد چرا که ظرفیت های زن و مرد را سازمان سنجش تعیین می کند.

مدیرآموزشی دانشگاه در ادامه گفت : ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت به سال های گذشته تغییر چندانی نداشته است و  مانند سال های قبل بیش از 60 درصد دانشجویان پذیرفته شده را خانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: رتبه های زیر صد هم مشابه هرسال کم نخواهیم داشت که باید منتظر نتایج باشیم تا آمار دقیق مشخص شود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه نام نویسی دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی 97-96 دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، از دوم مهرماه آغاز می شود گفت: به این ترتیب روزهای دوم وسوم مهرماه آقایان و روزهای چهارم و پنجم مهرماه از خانم ها در سالن ورزشی پردیس دانشگاه ثبت نام به عمل خواهد آمد.

وی افزود : دانشجویان برای ثبت نام اینترنتی وتکمیل کردن فرم های مربوط می توانند پس از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش به سایت ums.mums.ac.ir/stdnew   مراجعه نمایند و در زمان ثبت نام حضوری اصل مدارک را از آنها دریافت می کنیم.

وی خاطر نشان کرد : سطح علمی، امکانات جانبی و همچنین جاذبه بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) سبب شده تا خانواده ها تمایل زیادی برای تحصیل فرزندانشان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیدا کنند .

به گفته دکتر قوامی: در حال حاضر بالغ بر8500 دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترای حرفه ای،Phd و فوق تخصص در رشته های مختلف دانشگاه علوم پرشکی مشهد مشغول به تحصیل می باشند.