دیدار صميمانه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دانشجویان

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشكي مشهد به مناسبت 16 آذر؛ روز دانشجو از سلف پرديس دانشگاه علوم پزشكي مشهد بازديد و به گفتگوي صميمانه با دانشجويان پرداخت.

به گزارش وب دا، ساعت 13:30 ظهر روز 16 آذر ماه سال 1395  است و پرديس دانشگاه علوم پزشكي مشهد مملو از دانشجويانی است كه به مناسبت روز دانشجو  و حضور رییس دانشگاه در سلف پرديس دانشگاه فضایی با نشاط را در كنار يكديگر ايجاد كرده اند.

دقايقي نمي گذرد كه رییس دانشگاه علوم پزشكي مشهد؛ دكتر مصطفي مهرابي بهار به همراه حجت الاسلام دكتر ابراهیمی معاون فرهنگي و دانشجويي، دکتر دارابی معاون آموزشی و آقای صالح مقدم مدير دانشجويي به جمع دانشجويان می پیوندند.

دكتر مهرابي بهار در ابتداي بازديد خود از سلف پرديس دانشگاه به قسمت خواهران رفته و با دانشجويان دختر دانشگاه در سر ميز غذاخوري به گفتگوي صميمانه پرداخت و با اهداي گل و نشان نمادين روز دانشجو اين روز را به دانشجويان تبريك ميگويد.

در ادامه رییس دانشگاه با همراهي دكتر دارابي؛ معاون آموزشي دانشگاه و  حجت الاسلام ابراهيمي با حضور در  سلف پسران پرديس دانشگاه اين روز را به دانشجويان  تبريك مي گويد.

در ادامه حجت الاسلام ابراهيمي در گفتگو با خبرنگار وب دا؛ ضمن تبريك روز دانشجو گفت: 16 آذر روز عزت و مبارزه با ظلم و استكبار و استبداد است و امروز دانشگاههاي كشور از لحاظ علمي در شرایطی قرار دارند که می توان با اطمینان گفت،با تلاش و همت، آینده روشنی را براي كشور اسلامي رقم می زنند.

معاون فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مشهد ،نقش دانشجويان دانشگاه هاي علوم پزشكي در رشد كشور را بسيار مهم دانست و ابراز داشت: سلامت،بهداشت و درمان كشور  و رفع درد مردم دردمند به دست دانشجويان دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور است و امیدواريم اخلاق پزشكي بخوبی در كشور و نظام بهداشت و درمان حاكم شود.

حجت الاسلام ابراهيمي در ادامه بيان داشت: امروز در دانشگاه علوم پزشكي مشهد برنامه هاي بسیار متنوعي به مناسبت روز دانشجو در حال برگزاري است كه يكي از اين برنامه ها حضور صميمانه رياست دانشگاه جهت تبريك روز دانشجو به دانشجويان است.

در ادامه دكتر دارابي؛ معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد در گفتگويي صميمانه با خبرنگار واحد خبر وب دا؛ ضمن بزرگداشت روز دانشجو به سه شهيد دانشكده فني دانشگاه تهران اشاره كرد و گفت: اين سه دانشجو در مسير آرمان خواهي مردم بزرگ ايران جان خود را فدا كردند.

وي ادامه داد: اين اتفاق نويدي بود براي انقلاب اسلامي ايران و به همين دليل بعد از انقلاب اين روز در ميان مردم و دانشجويان كشور با عنوان روز دانشجو شناخته مي شود.

 معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد بيان داشت: به مناسبت اين روز در دانشگاه ها جنب جوش بسيار زيادي ديده مي شود، از سخنراني هاي متعدد گروه هاي سياسي مختلف تا فعاليت هاي دانشجویی كه يكي از اين برنامه ها حضور هيات رييسه دانشگاه در جمع دانشجويان و  استفاده از همان غذايي است كه دانشجويان عزير استفاده مي كنند.

دكتر دارابي در پاسخ به اين سئوال كه كيفيت غذا را چگونه ارزیابی می کند گفت: من به اين غذا نمره 20 را مي دهم زيرا علاوه بر كيفيت و كميت غذا، سرو سالاد سبزيجات، نوشيدني و ميوه همراه با غذا موجب سلامت بيشتر دانشجویان می شود.

وي به برخي خاطرات دوران دانشجويي خود اشاره كرد و بيان داشت: من دانشجوي سال 56 هستم و در آن دوران شرايط دانشجويي بسيار سخت بود به نحوي كه در همان ابتدا به همراه دوست خود دكتر هاشمي وزير بهداشت فعاليت دانشجويي خود را از نمازخانه دانشگاه آغاز كرديم.

وي انقلاب را ثمره رهبري و اهداف امام(ره) دانست و بيان داشت: دانشجو هميشه زنده و پويا است و بايد بتواند چشم و گوش بيناي مردم باشد و در مناسبت هاي مختلف آن چه را به نظرش مي رسد به گوش مسئولان برساند زيرا جامعه سالم در سايه دانشجويان پويا شكل مي گيرد.

در پايان دكتر صالح مقدم؛ مدير دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مشهد ضمن تبريك روز دانشجو به دانشجويان گفت: 16 آذر روز خاطره هاي دانشجويي دانشگاه هاي كشور است روزي كه قيام و آزادي خواهي دانشجويي همراه با عدالت خواهي رمينه را براي فعاليت اجتماعي و سياسي دانشجويان فراهم كرد.

صالح مقدم به امكانات رفاهي دانشگاه علوم پزشكي مشهد اشاره كرد و گفت: در سه بخش تغذيه اي، رفاه و وام هاي تحصيلي و اسكان و خوابگاهي به دانشجويان امكانات لازم ارائه مي شود.

مدير دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مشهد متذكر شد: در حوزه تغذيه اي از سال گذشته شاهد رونق كمي و كيفي خدمات تغذيه اي هستيم و در دو محل پردیس دانشگاه و سلف مركزي در خيابان دانشگاه روزانه به بيش از شش هزار نفر از دانشجويان دانشگاه غذاي گرم ناهار و شام ارائه مي شود.

وي ادامه داد: در وعده صبحانه و ناهار و شام سه منوي غذايي به دانشجويان ارائه مي شود و اين در حالي است كه اين اتفاق با قيمت مناسب مصوب وزارت خانه و به صورت ثابت ارائه مي شود.

صالح مقدم ادامه داد: نظر سنجي ها نشان مي دهد درصد رضایت دانشجويان از كيفيت و كميت ارائه خدمات افزایش بسیار خوبي داشته و ما چند ماهي است كه به همت مسئولان دانشگاه توانسته ايم وعده صبحانه را براي دانشجويان خوابگاهي خود فراهم كنيم.

صالج مقدم بيان داشت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشكي مشهد به دليل داشتن شش ساختمان خوابگاهي با ظرفيتي بالغ بر دو هزار و 300 تخت خوابگاهي به همه متقاضيان خوابگاه سرويس داده و هيچ دانشجويي در صف انتظار خوابگاه وجود ندارد.

وي در پايان گفت: در كنار فعاليت هاي رفاهي و دانشجويي ،در حوزه مديريت فرهنگي دانشگاه نيز خدمات مختلفی به دانشچويان ارائه مي شودو كانون هاي فرهنگي و هنري تشكل هاي دانشجويي و انجمن هاي علمي وجود دارد كه دانشجويان در كنار تحصيل علمي به يك فعاليت اجتماعي و فعاليت خيريه اجتماعي نيز جهت حضور در فعاليت اجتماعي آينده بپردازند.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این بازدید می توانند به اینجا مراجعه کنند.

16azar 5

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار