بازدید معاون درمان دانشگاه از بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)

  • PDF

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه جمعی از مدیران این حوزه، با حضور در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی خاتم الانبیاء (ص)  مشهد در جریان روند ارائه خدمات در این بیمارستان قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر بدیعی، ضمن بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان در جریان روند ارائه خدمات و اقدامات انجام شده در مرکز قرار گرفت .

بازدید از کلینیک بیمارستان ، بخشهای در دست احداث ، اتاقهای عمل ، حسابداری ، دفتر پرستاری از جمله اماکن بازدید شده است .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست با مدیربیمارستان خاتم الانبیاء (ص) و دیگر مسئولان این بیمارستان ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده دراین بیمارستان اظهارداشت: ازاول مهرماه فصل جدیدی از نحوه ارائه خدمت در بیماران الکتیو خواهد بود لذا باید همکاران توجه ویژه ای به بیماران اورژانس داشته باشند و در مورد سایر بیماران لیست انتظار تشکیل گردد .

دکتر بدیعی با بیان اینکه سال جاری سال مهمی از نظر صرفه جویی در مصرف منابع است اظهار داشت باید تمام تلاش برای ارائه خدمات باکیفیت و با کمترین هدررفت منابع به شهروندان عزیز صورت پذیرد.

دکتر بدیعی ، با بیان اینکه امسال سال صرفه جویی است و باید نسبت به آن توجه لازم صورت گیرد و کاهش هزینه ها در اولویت قرار گرفته شود تصریح کرد: بیمارستانها  در صورت اجرای طرح های موثر و برنامه های عملیاتی در بخش کاهش هزینه ها از بسته های تشویقی اعتباری از سوی وزارت بهداشت بهره مند می شوند .

 

 

 

علی رغم تلاشهای تیم پزشکی ،روحانی مجروح جان باخت

  • PDF

 روحانی جوانی که حدود 10 روز پیش بر اثر ضربه چاقو در یکی از خیابانهای مشهد مجروح و در بیمارستان بستری شده بود ، علی رغم تلاشهای تیم پزشکی ،صبح امروزسه شنبه 27 شهریور در بیمارستان قائم(عج) این شهر جان باخت.

به گزارش وب دا ،رئیس بیمارستان قائم(عج) اعلام کرد:  این روحانی به علت وارد شدن ضربه چاقو به قفسه سینه با حال عمومی بد و تشخیص 'آمبولی ریه' دوشنبه هفته پیش از بیمارستان امدادی به بیمارستان قائم منتقل شد.

دکتر مصطفی داستانی افزود: در بررسی اولیه از این بیمار مشخص شد که بر اثر ضربه چاقو پرتاب لخته از اندامهای تحتانی به داخل ریه صورت گرفته و در نتیجه وی دچار آمبولی ریه شده است.

این پزشک فوق تخصص قلب و عروق ادامه داد: بیمار با توجه به شرایط حاد و افت شدید فشار خون، در کوتاهترین زمان به اتاق عمل بیمارستان قائم برای جراحی قلب باز و تخلیه لخته های خون منتقل شد و پس از جراحی به بخش مراقبتهای ویژه انتقال یافت.

وی گفت: از آن زمان بیمار در بخش مراقبتهای ویژه(آی.سی.یو) بیمارستان قائم(عج) مشهد بستری بود و تحت مراقبتهای تخصصی قرار داشت اما متاسفانه به علت شدت جراحات صبح امروز جان باخت.

دکتر داستانی افزود: افت شدید فشار، ایست قلبی بیمار پیش از انتقال به بیمارستان و آسیب مغز و ارگانهای دیگر باعث شد که با وجود تلاش فراوان تیم درمانی وی بعد از حدود یک هفته فوت کند.

محمد تولایی روحانی 27 ساله حدود 10 روز پیش در یکی از خیابانهای مناطق حاشیه ای مشهد بر اثر ضربه چاقوی فردی ناشناس مجروح شده بود. در مدت بستری این روحانی مسئولان و شخصیتهای مختلف از جمله معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، فرماندار مشهد و تولیت آستان قدس رضوی از وی در بیمارستان عیادت کرده بودند.

 

.

 

آمادگی اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ارائه خدمت به عزاداران حسینی

  • PDF

 Ù…سمومیت جمعی از  شناگران در یک مجتمع آبی در مشهدرییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:  به منظور خدمات رسانی مناسب به عزاداران حسینی، تمامی پرسنل و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ مناطق زیر پوشش دانشگاه در آماده باش کامل قرار دارند.

شهرام طاهر زاده اظهار داشت: تمامی اورژانس های پیش بیمارستانی، بیمارستانی و کلیه پایگاه های اورژانس ۱۱۵ جاده ای در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت بروز مشکلی به ارائه خدمت به مردم بپردازند.

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: در این میان آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ در مبادی ورودی حرم مطهر رضوی در ایام شلوغ و پر ازدحام ماه محرم مستقر خواهند بود.

وی از آماده باش ۱۰۰ درصدی اورژانس ۱۱۵ مشهد خبر داد و گفت: اتاق هدایت بحران دانشگاه در این مدت تمام تلاش خود را جهت ارائه خدمات بهتر ارائه می دهد و کارشناس اورژانس پیش بیمارستانی نیز در مرکز کنترل ترافیک شهر مشهد مستقر خواهد بود.

رییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، یادآور شد: ستاد هدایت درمان و مرکز فرماندهی و عملیات اورژانس ۱۱۵ مشهد نیز در این مدت در آماده باش کامل قرار دارد و هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های اجرایی مانند هلال احمر، آتش نشانی، پلیس راهنمایی و رانندگی و... جهت ارائه پاسخ مناسب در حوادث و سوانح صورت گرفته است.

رییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد از به کار گیری ۲۰۰دستگاه آمبولانس در این ایام خبر داد و افزود: در این مدت هزار نیروی اورژانس پیش بیمارستانی نیز آماده ارائه خدمت به مردم می باشند.

طاهر زاده گفت: از مردم تقاضا داریم تا در ایام پر ازدحام حضور زائران در شهر مشهد تلفن اورژانس را بیهوده مشغول نکنند و در ارائه خدمات مناسب در فوریت ها به همکاران اورژانس کمک کنند.

برای داشتن دوران سالمندی سالم باید در دوران جوانی و نوجوانی فعالیت بدنی مناسب داشت

  • PDF

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یکی از مشکلات در دو دهه اخیر رو آوردن مردم به زندگی ماشینی است که باعث فقر حرکتی و کم تحرکی شده است.

عباس چمنیان در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: مشخص است که رشد فیزیکی شخصیتی بیشتر در سنین نوجوانی و جوانی شکل می گیرد طبیعتا هرگونه فعالیت بدنی و تحرک در نوجوانی و جوانی برای استحکام عضلات و مفاصل کارایی خود را در دوره بزرگسالی یعنی میانسالی و کهنسالی نشان می دهد.

وی با بیان اینکه طول عمر بیشتر و افزایش بازده کاری با ورزش و فعالیت بدنی در نوجوانی و جوانی میسر می شود، افزود: یکی از مشکلات در دو دهه اخیر رو آوردن مردم به زندگی ماشینی است زندگی ماشینی در زندگی مردم توسعه پیدا کرده و تبدیل به عادت و باعث فقر حرکتی و کم تحرکی شده است.

چمنیان اظهار داشت: در حال حاضر خیلی از کارهایی را که می توان با حرکات و فعالیت بدنی انجام داد دستگاه ها و تکنولوژی های جدید انجام می دهند، تاثیرات این کم تحرکی خود را در دراز مدت نشان می دهد در حال حاضر خیلی از بیماریهای غیرواگیر گسترش پیدا کرده که ناشی از فقر حرکتی و کم تحرکی است که در این میان مشکلات مفصلی زیاد به چشم می خورد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اذعان کرد: بیشتر مشکلات استخوانی و عضلانی که به علت کم تحرکی در دوره نوجوانی و جوانی ایجاد می شود عوارض آن در دوره میانسالی و کهنسالی گریبان گیر فرد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بدیهی است که مشکلات قابل توجه اند و مورد غفلت قرار می گیرد، اظهار داشت: خود جوانان و برنامه ریزها باید بستری را فراهم آورند که جوانان با انجام فعالیت های بدنی اوقات فراغت خود را پر کنند متاسفانه گرایش جوانان به تلفن همراه معضل بزرگی نیز شده که باعث کاهش کم تحرکی و بی تحرکی شده است.

چمنیان در ادامه گفت: زندگی شهری هر روز محدودتر می شود زندگی های آپارتمانی استفاده از آسانسور و نبود فضای ورزشی مناسب در محیط زندگی مزید بر علت است که مشکلات صدچندان می شود.

وی همچنین اظهار داشت: علاوه بر سطح شهر که تعدادی فضای سبز و پارک وجود دارد باید مکانهای مناسب برای فعالیت بدنی در محیط های آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها با توجه به نیاز نوجوانان و جوانان فراهم شود.

چمنیان خاطرنشان کرد: هزینه هایی که برای ساخت زمین های بازی و فعالیت های بدنی صرف می شود قطعا خیلی کمتر از هزینه های درمان بیماریها و هزینه های جانبی آن است که به علت بی تحرکی ها و زندگی ماشینی شهری به وجود می آید.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دوران جوانی را محدود دانست و افزود: دو سوم افراد عمر خود را در دوران بزرگسالی، میانسالی و کهنسالی و فقط یک سوم عمر خود را در دوره نوجوانی می گذرانند.

وی با بیان اینکه برای جامعه دوره نوجوانی مهم است که زیرساخت اصلی فرد می باشد، تصریح کرد: برای اینکه جوان در دوره میانسالی بیشترین بازده کاری و در دوره کهنسالی کمترین هزینه درمان و دارو و هزینه های جانبی را داشته باشد، باید در دوره نوجوانی و جوانی به اندازه کافی تحرک جسمی داشته باشد.

 

آخرین اخبار