ارائه خدمات به 800 بیمارهموفیلی و 400 بیمار تالاسمی در کلینیک سرور

  • PDF

مدیر کلینیک تخصصی سرور دانشگاه علوم پزشکی مشهد ویژه بیماران هموفیلی و تالاسمی گفت: در حال حاضر 800 بیمار هموفیلی و 400 بیمار تالاسمی ساکن در استان خراسان رضوی بطور مستمر از خدمات درمانی در این مرکز بهره مند می شوند.   

به گزارش وب دا،دکتر زهرا بدیعی در بازدید خبرنگاران از کلینیک تخصصی سرور مشهد افزود: کلینیک سرور به غیر از بیماران هموفیلی و تالاسمی خراسان رضوی، به بیماران ارجاع شده از سایر مناطق به ویژه شمال شرق و شرق کشور نیز خدمات دهی می کند.

مدیرکلینیک تخصصی سرور گفت: بیماران تالاسمی و هموفیلی به علت نوع بیماری و عوارض دارویی نیازمند درمانهای تخصصی و جانبی هستند لذا در این کلینیک بطور متمرکز خدمات ترانسفوزیون یا تعویض خون برای بیماران تالاسمی، خدمات ارتوپدی، خدمات دندانپزشکی و خدمات فیزیوتراپی برای آنها فراهم است.

وی افزود: پارسال 10 هزار بیمار تالاسمی برای دریافت خدمات درمانی به کلینیک سرور مراجعه کردند و هزار و 300 مورد خدمات فیزیوتراپی و 120 مورد ویزیت ارتوپدی نیز در این مرکز انجام شد.

ارائه خدمات رایگان به بیماران هموفیلی و تالاسمی در قالب برنامه تحول نظام سلامت

کارشناس مسئول بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: هزینه درمانهای تخصصی یک بیمار هموفیلی سالانه بین 300 تا 400 میلیون ریال و یک بیمار تالاسمی بین 100 تا 120 میلیون ریال برآورد می شود.

دکتر جواد رجبیان افزود: به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت تمام خدمات دارو و درمان بیماران هموفیلی و تالاسمی به صورت رایگان انجام می شود.

وی ادامه داد: کلینیک سرور مشهد روزانه پذیرای 100 بیمار تالاسمی و هموفیلی، مراجعان برای غربالگری اختلالات تکاملی، مراجعان در حوزه بهداشتی نظیر واکسیناسیون و مراقبتهای دوران بارداری است.

کارشناس مسئول بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین از دایر شدن دیگر کلینیکهای ویژه تخصصی در آینده نزدیک در کلینیک سرور خبر داد و گفت: طبق پیش بینی این کلینیکهای تخصصی روزانه ظرفیت خدمات رسانی به حدود 50 مراجعه کننده نیازمند ویزیت پزشکان متخصص را دارد.

وی به صرف هزینه هشت میلیارد ریالی برای بازسازی و بهسازی کلینیک تخصصی سرور اشاره و بیان کرد: فراهم شدن تجهیزات و امکانات پزشکی برای راه اندازی خدمات تخصصی در این کلینیک نیازمند 10 میلیارد ریال اعتبار است که کمک خیران را می طلبد.

ريیس بیمارستان دکتر شیخ مشهد نیز گفت: کلینیک سرور شعبه دوم این بیمارستان است که توسط برادران خیر علیزاده به یاد مادر مرحومشان احداث شده است.

دکتر فرهاد حیدریان افزود: این کلینیک در زمینی به مساحت دو هزار و 700 مترمربع در سال 1382 تاسیس شد.

در این برنامه خبرنگاران رسانه های جمعی خراسان رضوی از بخشهای مختلف کلینیک سرور مانند آزمایشگاه، غربالگری اختلالات تکاملی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی و ارتوپدی بازدید کردند.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.