دانش علوم اعصاب یکی از 10 دانش قابل توسعه و مورد نیاز در ایران است

  • PDF

رییس مرکز علوم هیات علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: دانش علوم اعصاب یکی از 10 دانش قابل توسعه و مورد نیاز در ایران است که مسئولیت توسعه آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذاشته شده است.

به گزارش وب دا، دکتر سید علی حسینی در مراسم افتتاح از نخستین مرکز علوم اعصاب شمال شرق کشور در مشهد اظهار داشت: : در حال حاضر  پنج مرکز علوم اعصاب در شهرهای تهران، تبریز، کرمان و مشهد دایر است.

مسئول هماهنگ کننده وزارت بهداشت در منطقه 9 آمایشی استانهای خراسان ادامه داد: پنج ماموریت ویژه از سوی وزارت بهداشت بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب منطقه 9 آمایشی کشور گذاشته شده که گسترش و توسعه علوم اعصاب یکی از آنها است.

وی گفت: وزارت بهداشت انتظار دارد دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان الگو بتواند دانش علوم اعصاب را در کشور، منطقه و جهان به عنوان ماموریت ویژه توسعه دهد.

دکتر حسینی افزود: سال 94 وزارت بهداشت 50 ماموریت را برای دانشگاههای علوم پزشکی در قالب برنامه آمایش سرزمین تصویب کرد که به هر دانشگاه بر اساس قابلیت و توانمندی پنج ماموریت داده شده است.

وی در ادامه همچنین گفت: دانش علوم اعصاب یک حوزه بین رشته ای است که مغز و اعصاب، علوم پایه و بالینی، روانشناسی، روانپزشکی، توانبخشی، فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی و جراحی مغز و اعصاب را در برمی گیرد.

او افزود: با توجه به شیوع بیماریهای مرتبط به رشته های علوم اعصاب مانند استرس و اضطراب در جامعه، توسعه این رشته برای پیشگیری و درمان بیماریهای مرتبط ضروری است.

گفتنی است: نخستین مرکز علوم اعصاب شمال شرق کشور امروز طی مراسمی در دانشکده پزشکی مشهد بهره برداری شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار