اجرای طرح آزمایشی مراقبت پرستاری به شیوه موردی در 56 بیمارستان کشور

  • PDF

مدیرکل دفتر ارتقا سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون طرح case metode در 56 بیمارستان کشور به صورت آزمایشی اجرا شده که بیمارستان تخصصی اطفال دکتر شیخ مشهد یکی از آنها است.

به گزارش وب دا، دکتر احمد نجاتیان در گردهمایی رابطان بیمارستانی اجرای دستورالعمل مراقبت به شیوه موردی بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: از هر دانشگاه علوم پزشکی کشور یک بیمارستان در قالب اجرای طرح آزمایشی مراقبت پرستاری به شیوه موردی انتخاب شده است.

وی خاطر نشان کرد: مراقبت موردی پرستاری یک شیوه مراقبتی اصولی در دنیا است که یک پرستار در یک نوبت کاری تمام مراقبتهای بیمارانش را بر عهده می گیرد.

وی افزود: مراقبت پرستاری به شیوه موردی یکی از قدیمی ترین روشهای پرستاری است، در مقاطعی به دلیل کمبود پرستار و حجم کار زیاد روشهای دیگر برای مراقبتهای پرستاری در کشور نهادینه شد.

نجاتیان ادامه داد: در قالب طرح مراقبت موردی پرستاری، هر پرستار در یک نوبت کاری از چند بیمار بطور کامل مراقبت می کند و در ابتدای کار خود را به بیمارانش معرفی کرده و با تعویض نوبت کاری به بیمار می گوید که از این پس همکارم مراقبتهای شما را انجام می دهد.

وی گفت: در روش رایج مراقبت یک پرستار مسئول گرفتن علائم حیاتی بیمار و پرستار دیگر مسئول ثبت پرونده بیمار است و به جای نگاه انسانی بیشتر نگاه مکانیکی به بیمار در مراقبتها حاکم است.

مدیرکل دفتر ارتقا سلامت وزارت بهداشت گفت: رضایتمندی بیمار، کاهش خطرات برای بیماران و افزایش رضایتمندی پرستاری از مزایای این طرح است.

وی در ادامه همچنین اظهار کرد: تا پایان امسال 17 هزار نفر به مجموعه وزارت بهداشت و درمان اضافه می شوند که 11 هزار نفر آنان مربوط به بخش پرستاری هستند. آزمون استخدامی این تعداد آبان ماه جاری برگزار خواهد شد.

گردهمایی رابطان بیمارستانی اجرای دستورالعمل مراقبت به شیوه موردی پرستاری با حضور مسئولان این طرح در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیمارستان قائم مشهد برگزار شد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار