به ازای هر تخت بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، یک پرستار فعال است

  • PDF

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس شاخص های وزارت بهداشت، بیمارستان ها و مراکز درمانی زیرپوشش این دانشگاه نیازمند دو هزار و 500 پرستار جدید است.

به گزارش وب دا، محمد حسن عزتی افزود: بر اساس  استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ضریب پرستار به تخت باید 1.7 باشد، اما این شاخص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد کمتر از یک است.

وی اظهار کرد: هم اکنون به ازای هر تخت بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، یک پرستار فعال است.

وی گفت: در آزمون استخدامی وزارت بهداشت که آبان ماه امسال برگزار می شود، 350 پرستار برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد جذب و بکارگیری خواهند شد.

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: نیاز ضروری به 600 پرستار و 250 کمک پرستار در بخش ها و بیمارستان های تازه احداث شده در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون پرستار بیکار در خراسان رضوی نداریم، ادامه داد: هر دانش آموخته پرستاری که به ما مراجعه کند در بخش دولتی یا خصوصی به کار گرفته می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح 'کیس متد' یا مراقبت پرستاری به شیوه موردی با هدف ارتقای کیفیت خدمات و رضایتمندی بیماران اظهار کرد: بیمارستان تخصصی اطفال دکتر شیخ مشهد یکی از بیمارستان هایی است که از خرداد ماه امسال این طرح را به صورت آزمایشی اجرا کرد.

عزتی گفت: مراقبت موردی پرستاری یک شیوه مراقبتی اصولی است که یک پرستار در یک نوبت کاری تمام مراقبتهای بیمارانش را بر عهده می گیرد.

وی افزود: در اجرای این طرح پرستار در ابتدای نوبت کاری خود را به بیمارش معرفی نموده و در انتهای نوبت کاری نیز موظف است به بیمار بگوید از این پس مراقبت از شما را فرد دیگری بر عهده دارد.

وی اظهار کرد: در این طرح نام پرستار نیز زیر برگه تخت بیمار نوشته می شود.

عزتی ادامه داد: طرح مزبور از 2 هفته آینده در تمام بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا می شود، اما باید توجه داشت که این طرح در تمام بخش ها مانند اورژانس و روانپزشکی به دلایل مسائل مربوطه قابل اجرا نمی باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار